Recepty

nobody
19. srp 2008

borůvkové mojito:

😀

Ingredience:

kanadský borůvky - 10 kusů
Bacardi Carta Blanca 5 cl
cukr
pár lístků máty
a hlavně čajový lístky ... pěkně zelený
menší citronek
větší sklo

všechno do sebe, trochu shake...podle uvážení

jestli vás něco napadá dobrýho, tak sem s tím

2.8.2007
😀

jabber
19. srp 2008

to je zas nějaká provokace, co 😀

nobody
autor
19. srp 2008

žádná provokace ..no toto, jak tě to napadlo?

další recept:

Losos na česneku

2 plátky kanadského lososa
citronová šťáva
česnek
lžička olivového oleje
zázvor
špenát - půl kg
pórek

Kanadského lososa omyjeme ve studené vodě, vysušíme, pokapeme polovinou šťávy z citrónu a osolíme, nakrájený pórek spaříme 1 minutu ve vroucí vodě a přecedíme. Pekáček pokryjeme listovým špenátem, na špenát posypeme spařený pórek, na to položíme lososa. Smícháme česnek, zázvor a olivový olej (popřípadě chilli) a touto směsí potřeme lososa. Dáme zapéct do trouby na 25-30 minut (podle tloušťky lososa) a to na 180°C. Upečenýho kanadskýho lososa potřeme citronem.

nikka.vo
19. srp 2008

tady každá druhá kojí 😀 nebo je těhotná - to si moc nemůžou sosat 😅

Ale jako dobrý jinak 😅

nikka.vo
19. srp 2008

Jo ahá, ono to teda neni o drinku ale celkově recepty na všechno 😕 😅

jabber
19. srp 2008

nobody - ále jen tak 😀 ani ti nevím

nikka 😀

jabber
19. srp 2008

něco s javorovým sirupem bys tam neměl, plíís? 🙂

nobody
autor
19. srp 2008

tak pravila nikka 😀

nobody
autor
19. srp 2008

s javorovým sirupem? 😀 😀 😀 😀
ale jo 😀 😝

Těsto: 140 g hladké mouky, 150 ml mléka, 1 vejce, 1 lžíce cukru krupice, na špičku nože prášku do pečiva a stejné množství jedlé sody, sůl, olej na smažení
Jahodový jogurt: 200 g bílého jogurtu, 6 větších jahod, 4 lžičky javorového sirupu + další 4 lžičky sirupu na polevu

Moukou prosijte přes síto do mísy, přidejte prášek do pečiva, sodu a špetku soli. Vmíchejte cukr, uprostřed vytvořte důlek a do něj pomalu vlijte vejce prošlehané s mlékem. Promíchejte a vytvořte těstíčko.

Pánev s tlustým dnem vymažte olejem - výtečně se hodí olez z macadamského ořechu - a na středním plameni rozpalte. Plamen zmírněte na minimum, lžící naberte kus těsta a vyklopte do pánve. Špachtlí rozetřete do tvaru kolečka o průměru asi 8 cm a povrch uhlaďte. Každý lívanec smažte asi 1 minutu z každé strany. Hotové lívance přemístěte na předehřátý talíř a uchovejte v teple.

Jahody omyjte, pokrájejte na kousky, dejte do mísy a šťouchadlem na brambory rozdrťte. Přidejte jogurt a javorový sirup a umíchejte.

Hotové lívance servírujte na talíři s kopečkem jahodového jogurtu a polité lžičkou javorového sirupu.

nobody
autor
19. srp 2008

jabber, jaktože nespíš? Kolik je vlastně hodin? (teda středoevropskýho času)?? 🤐 😔 😎
já usínám ..

jabber
19. srp 2008

nobody - já spím, jaks přišel na to, že nespím? 😕 😀 , recept super 🙂

nikka.vo
19. srp 2008

ty woe, nobody, já už se bojim někam přispívat, aby si tam nevlítnul a nepravil: Tak pravila nikka 😅 😀

nobody
autor
20. srp 2008

jabber .... já nevím, já přepnul na kanadský mozek 😀 recept jsem obšlahnul ---
nikka .... tak ... tak ... jo 😀 .. neboj se vlka nic 😀

kajuska22
27. bře 2015

Ahojky, pokud máte zájem přidejte se do naší skupinky o vaření https://www.modrykonik.cz/group/6905/ budeme za vás moc rádi..🙂

vivien21
5. dub 2015

Holky, pokud hledáte inspiraci, tak jsem začala psát blog o jídle http://slintamnadtim.blog.cz/

elisaar
11. dub 2015

@nobody
Skvělé je přidat do těsta taky hrnek ovesných bloček.

elisaar
11. dub 2015

@elisaar
Tedy vloček 🙂