Recepty červnovek 2009. Přidejte ten svůj!

amelie001
9. dub 2009

Tak kuk sem a rychle psát recepty.At nám nechybí inspirace. 🙂

dada78
17. led 2011

Lazane podľa kamaráta Mirka 😉
Lazane uvaríme podľa návodu na krabičke.
Pripravíme si vrstvy :
1, mäsová - 1/2 kg bravč.mäsa pomlieť (rozmixovať) dávala som aj kuracie, zmiešať s 2 konzervami rajčiakového pretlaku.
Na oleji osmažiť cibuľku a cesnak, pridať pokrájané šampiňony 1 a pol konzervy, oregáno a bazalku, povariť spolu s mäsom do mäkka.
2, Bešamelová omáčka : 1/2 masla 3 lyžice hladkej múky 1/2 l smotany na varenie - roztopiť maslo, pridať múku, premiešať a nakoniec zaliať smotanou, povariť, kým to zhustne. Na dochutenie používam Vegetu alebo soľ.
3, postrúhaný tvrdý syr 15dkg

Do vymastenej misy na zapekanie kladieme postupne: uvarené lazane - cestoviny, polejeme bešamelovou omáčkou, mäsová vrstva , postrúhaný syr, znovu cestoviny lazane, bešamel, mäsová vrstva a syr, nakoniec lazane.Polejeme jemne olejom aby pri zapekaní sa nespiekol vrch cestovín. Dáme do rúry zapiecť, cca 20min 175°. Dobrú chuť !

dada78
17. led 2011

prvá veta , že uvaríme podľa návodu na krabičke je myslená, tak že cestoviny s názvom lazane sa uvaria 😅 😵 😝

laska2208
31. led 2011

Cícerová nátierka so sezamovými semienkami
Suroviny: 200 g cícera, 1 bobkový list, soľ, 2 PL citrónovej šťavy, 2 strúčiky cesnaku, 1 PL olivového oleja, 2 PL opečených sezamových semienok, petržlenová vňať alebo pažítka
Postup: Cícer uvaríme s bobkovým listom a ešte teplý najemno rozmixujeme. Pridáme citrónovú šťavu, prelisovaný cesnak, olivový olej, sezamové semienka a posekanú petržlenovú vňať alebo pažítku. Podľa chutí osolíme. Podávame s hriankami.

katka1981
31. led 2011

kocky ja som ani nevedela ake uzasne forum s este uzasnejsim nazvom ste zalozili. Som na vas hrda 🙂

katka1981
31. led 2011

@dadka212, aj ty su tu prispela, zlaticko.

dadka212
31. led 2011

@katka1981 hej veru veď možno sa niekomu zíde aj také papanie 😀 ja teda osobne najradšej pečiem asi som mala byť cukrárka velmi ma to baví len nemám čas 😝

katka1981
31. led 2011

@dadka212, ja radsej papam ako peciem, je to rychlejsie a prijemnejsie

dada78
1. únor 2011

Rafaelo guličky:
1dcl vody
1vanilkový cukor
1 Cera
250g práškového cukru
200g sušeného mlieka
200g kokosu
Všetko spolu zmiešať, hotové ešte vyváľať v kokose, dovnútra môže ísť lieskový orech alebo mandľa 🙂

dada78
1. únor 2011

Kurča v jogurte :
kuracie stehná
2malé biele jogurty
1 lyžička soli
1/2 lyžičky čier.korenia
1 lyžička mletého zázvoru
1/2 lyžičky červ. papriky
trochu kari korenia
2 - 4 strúčiky cesnaku
4 lyžice oleja
trochu citr.šťavy
môže sa pridať aj grilovacie korenie. Všetko zmiešať a nechať v tom marinovať kura cca 24h. Opiecť na troche oleja.

dada78
1. únor 2011

Kapustový šalát
1fľaša zaváranej červenej kapusty aj so šťavou ( nemusí byť )
10 dkg tvrdého syru nakrájaného na malé kúsky
1 plechovka kukurice
cibuľa a kyslá uhorka tiež na malé kúsky môže sa aj posekať mixérom
majonéza
korenie, soľ a vegeta
všetko zmiešať a podávať ako šálat napr. s rohlíkmi alebo chlebom

laska2208
2. únor 2011

Krídelka v medovej marináde

Suroviny: 1 kg kuracích krídel, 100 ml oleja, 4 strúčiky cesnaku, 2 KL drveného čierneho korenia (prípadne čerstvo pomletého), štipka zázvoru, mletého koriandra, grilovacie korenie, 2 PL sójovej omáčky, 2 PL medu, 100 g kečupu, soľ podľa potreby
Postup: Všetky suroviny zmiešame (cesnak prelisujeme), marinádou potrieme krídelka a necháme ich niekoľko hodín marinovať, najlepšie do druhého dňa. Krídelka aj s marinádou, po pridaní vody (cca 1-1,5 dl), pečieme v teplovzdušnej rúre pri teplote 180 stupňov 1 hodinu prikryté, občas ich polievame marinádou. Keď sú už mäkké, tak ich odkryjeme a ešte ich zapečieme.

zuzec
2. únor 2011

@dada78 my robime presne tento salat, ale davame tam este sunku na kocky nakrajanu 😵

dada78
2. únor 2011

@zuzec to by sa svokrovi páčilo, lebo takto bez mäsa si dal len trošku aby nepovedala Lenka,že ani neokoštoval 😀 😝

martinamil
13. únor 2011

houskové knedlíky bez droždí. Trvalo to 20 minut (včetně vaření) a byly mňam.

Recept, pokud by byl někdo stejně zoufalý jako já:
2 hrnky vlažného mléka rozmíchat se 2 žloutky a nechat chvilku stát. Mezi tím nakrájet 2 starší rohlíky (my měli čtvrteční housky), našlehat 2 bílky do tuhého sněhu. Do mléka přidat 2 hrnky hrubé mouky, přidat housku, trošku soli, vmíchat sníh. Hnky vymazat máslem, dát do nich 2/3 těsta. Do hnce nalít vařící vodu, tak aby byly hrnky do poloviny ve vodě a pod pokličkou vařit cca. 20 minut. Já měla široké nízké hrnky, takže stačilo 12 minut. Zkusit špejlí a zjistit zda jsou uvařené.

mufo24
15. únor 2011

CUKETOVÁ TORTA S ROKFORTOM
Pre štyri osoby potrebujete:
Cesto: 150g hladkej múky, 1 smotanu na šľahanie soľ
Na plnku: 2-3 stredne veľké cukety, 50g rokfortu, 1 smotanu na šľahanie, 3 vajcia, 1 veľkú cibuľu, olej, soľ a korenie
Príprava: Z múky a smotany vypracujte hladké cesto, pridajte 2-3 lyžičky vody a štipku soli. Urobte z neho guľu a nechajte 30 minút v chladničke. Potom ho rozvaľkajte, uložte do tortovej formy, popichajte vidličkou, prikryté alobalom pečte cca8 minút. Potom alobal odstráňte a pečte ešte asi 2 minúty. Pokrájanú cibuľu speňte na oleji, pridajte na kolieska pokrájanú cuketu a osmažte. ( ja ju krájam pozdĺžne, vyberiem jadierka a potom nakrájam na podkovičky)Keď cuketa zmäkne, olej zlejte. Poukladajte na pripravené cesto, posypte rokfortom a zalejte vajciami rozšľahanými so smotanou, soľou a korením. Dajte zapiecť do rúry na 180 stupňov cca 30 minút(kým povrch mierne nezhnedne) Rokfort sa dá nahradiť akýmkoľvek tvrdým syrom, ja používam Nivu. V tom prípade pozor na soľ v smotane, fakt len trošku, lebo niva je slaná dosť.
Torta sa dá jesť teplá ale aj studená a je fakt super!

zuzec
15. únor 2011

@mufo24 a to cesto na zaciatku sa na kolko stupnov pecie?

mufo24
15. únor 2011

@zuzec ja som mala stále 180.

majinka82
15. únor 2011

METROVÝ ZÁKUSOK
4 vajcia
25 dkg mletého cukru
1/2 hrnčeka oleja
1/2 hrnčeka vlažnej vody
26 dkg hladkej múky
1 prášok do pečiva

žĺtka vymiešame s cukrom. Pridáme olej a vlažnú vodu, potom prášok s múkou a nakoniec ušľahaný sneh.
cesto rozdelíme na 2 polovice. Do jednej pridáme kakao. 2 formy na srnčí chrbát vymastíme a vysypeme hrubou múkou. Do jednej formy dáme žlté a do druhej hnedé cesto. Pečieme pomaly v mierne vyhriatej rúre.

Krém: vymiešame 25dkg masla a 15 dkg mletého cukru. Uvarýme hustý 1 vanilkový puding, ktorý potom vlejeme do vymiešaného masla s cukrom. Pridáme 4 lyžičky rumu a všetko spolu zmiešame.

oba upečené srnčie chrbty nakrájame a spájame s krémom na striedačku. Polejeme čokoládovou polevou.

dada78
29. bře 2011

Toustová roláda

Ingredience

toastový chléb (jedno balenie je na dve roládky) , zakysaná smetana, uzená šunka cca 15dkg, 2 tavené sýry, pomazánkové máslo, česnek, nakrájená kapie, strouhaná naložená okurka, sůl ( ja som kúpila zmes Bondule - kukurička,hrášok,kápia)

Postup

Z krájeného toastového chleba odkrojíme kůrky a rozložíme plátky těsně vedle sebe na alobal (3 krát 4). Potřeme zakysanou smetanou, poklademe plátky šunky a potřeme pomazánkou z ostatních surovin. Pomocí alobalu svineme do rolády, zabalíme a dáme na 2 hodiny do chladničky. Pak krájíme na plátky.
Do pomazánky můžeme přidat i strouhaný sýr cihla nebo Niva a trochu tatarky.

dada78
29. bře 2011
dada78
1. dub 2011

Cesnaková polievka
Do vody dáme variť na kocky pokrájané zemiaky, mierne posolíme, okoreníme, keď začne vrieť pridáme bujón (zeleninový,kurací) . Keď už sú zemiaky mäkké pridáme cesnak pretlačený cez lis (do 1l aj 4 strúčiky).Môžeme poprášiť mletou čer.paprikou. Necháme zovrieť . Ešte k tomu dávam opekaný chleba, na troške oleja opražím na malé kocky pokrájaný chleba, to vysypem do taniera s polievkou a na to syr 😝 😝 😝

monrougemerise
9. dub 2011

@dada78 hrozně mě překvapil tvůj postup česnečky! 😕 😉 To jsem fakt nikdy neslyšela. 🙂

dada78
9. dub 2011

@monrougemerise a daj tip ako robíš Ty 😉

monrougemerise
10. dub 2011

Nakrájím česnek na tenké plátky a hodím ho na trošku oleje, hned přidám i nakrájené brambory na kostky. Chvilku to nechám a potom zaliju vodou, nebo vývarem, osolím. Nechám uvařit a nakonec přidám ještě česnek rozdrcený a majoránku (sušenou i čerstvou). Někdy do toho přidám vejce. Do talířku taky posypu opečeným chlebem a posypu sýrem. 🙂

mufo24
2. kvě 2011

Zemiakový koláč:
Plnka: asi 2l surových, na kolieska nakrájaných zemiakov. Na cibuľke(slanine), červená paprika, zemiaky, zaliať vodou, asi 3dcl. Udusiť do mäkka, soľ, korenie, vegeta, majorán, cesnak, petržlen...Ak chcete mať trošku pikantné tak tabasco
Kvások: 3dcl mlieka 1 polievková lyžica cukru, 1/2kvasníc
Cesto: 1/2kg polohrubej múky, 1/2 lyžice soli, 60-70g tuku 1 žĺtok. Dobre vypracovať, vykysnúť. Polovicu cesta vyvaľkať na vymastený plech, potom dáme plnku a druhú polovicu cesta. Potrieme rozšľahaným žĺtkom a môžeme po upečení pokvapkať maslom
Iné náplne: bryndza+zemiaky+pažítla, kyslá, sladká kapusta+zemiaky+cibuľa

laska2208
16. kvě 2011

Pridávam link na domáce Mascarpone, odskúšala som ho a je mňam 😝 http://www.tortyodmamy.sk/maskarpone

janoko
17. čer 2011

@janoko Pre Katku Škrobákovú: viď ešte dodatok nižšie.

amelie001
autor
28. čer 2011

Domácí chleba

4 hrnky hladke mouky,2lžičky soli,1lžička kminu,1lžička susenych kvasnic,1a 3/4 hrnku vody.
Vše promíchat (nejdřive sypke časti a pak přidat vodu) a nechat stat v mistnosti zakryte 15-18 hod.
Troubu předehřat na 230 ° a dat do ni hrnec nebo skleněnou nadobu a tu take předehrat. Pak tam nalejem těsto.
35 min pect zakryte a pak 10 min. odkryte na kurku.

andreaber
12. črc 2011

Strúhaný tvarohový koláč

Suroviny: cesto - 400 g polohrubej múky (ja som dala na polovicu s hladkou), 150 g cukru (ja som dávala len 100 g), 250 g masla alebo margarínu, 1/2 balíčka prášku do pečiva, 1 žĺtok, 1 vanilkový cukor, 3 PL kakaa,
plnka - 700-900g tvarohu (ja som dala 750 g), 250 g práškového cukru (ja som dala menej), 1 vanilkový cukor, 1 PL zemiakového škrobu, 3 žĺtky, 4 bielky

Postup: Z preosiatej múky a ostatných surovín vypracovať cesto a dať aspoň na 30 minút do chladničky. Zatiaľ si pripraviť plnku - vymiešať tvaroh cukor, žĺtky a nakoniec tuhý sne z bielkov. Na plech dať papier na pečenie (alebo vymastiť a vysypať múkou) a na hrubšom strúhadle nastrúhať polovicu cesta, dať plnku a nastrúhať druhú polovicu cesta. Piecť 35-45 minút na 180C.

macinka84
13. črc 2011

Čokohmota s medem
Přidávám hmotu, kterou jsem udělala z nouze, ale měla úspěch. Je tvárná, vláčná a skvěle chutná.

200g čokolády na vaření
5 PL medu

Čokoládu jsem rozehřála ve vodní lázni, na chvilku odstavila a pak znovu zahřála... Míchala jsem ji asi 15min a přidávala po lžících med... Míchat než se to krásně spojí a leskne. Když trochu zchladla, tak jsem ji dala na mikroten, zabalila a nechala ztuhnout v lednici. Po vytažení stačí rozpracovat, když zatuhne víc, tak nahřát na pár sekund v mikrovlnce.

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=26&t=7

Můj mléčný marcipán

krabice sušeného mléka, podle potřeby moučkový cukr, 1 salko, aroma, voda (s tou opatrně, ale ne se jí úplně bát), chce to, aby konzistence byla jako modelína