Recepty červnovek 2009. Přidejte ten svůj!

amelie001
9. dub 2009

Tak kuk sem a rychle psát recepty.At nám nechybí inspirace. 🙂

macinka84
13. črc 2011
dada78
13. črc 2011

@amelie001 to si doma aj odskúšala ? vyzerá super 😝 😝 😝

amelie001
autor
13. črc 2011

@dada78 -ano,dost často pečeme🙂

dadka212
15. črc 2011

@macinka84 teraz som robila tie cookies a sú bombové 😵 ja som ich v Kopánkach nemala, ale fakt sú super...som si cesto rozdelila na polovicu, do jednej som dala kokos ten milujem a do druhej posekané mandle lebo nemám orechy a mňááám 😵

ešte chcem zarobiť ten chlebík od @amelie001 len potrebujem radu, múka je jedno aká alebo musí byť chlebová T-650?

macinka84
15. črc 2011

@dadka212 no tak to jsem ráda, že chutnaly... 😉 já tam dala jen tu čokoládu, ani ořechy jsem tam nedala a na vrch ty lentilky... 😉

dadka212
15. črc 2011

@macinka84 no ja som si tam dala kokos a veru tie orechy ani netreba fakt sú super, vélmi pekne ďakujem 😵

amelie001
autor
15. črc 2011

@dadka212 -my dáváme normální hladkou mouku.

monrougemerise
15. črc 2011

Pomoooccc

dadka212
15. črc 2011

@amelie001 dík už mám zarobené 😵

@monrougemerise čo sa deje?

monrougemerise
15. črc 2011

@dadka212 jsem blbka. Spletla jsem si skupiny a napsala jsem tu důvěrný příspěvek, ale naštěstí to šlo ještě smazat přes opravit překlepy. 😀

dadka212
15. črc 2011

@monrougemerise 😀 😀 to je inak skvelá možnosť 😵

laska2208
21. črc 2011

@macinka84 prosím ťa koľko je toho masla, čo ide do cookies približne v gramoch, lebo ja som zatiaľ na hrnčeky nemerala a ty to už máš určite v oku 😉 a ešte by som sa chcela opýtať, že keby som tam dala namieso orechov a čokolády napríklad len kakao a kokos, či by to držalo pokope? 😕

dadka212
21. črc 2011

@laska2208 ja som dávala čokoládu ale ak nedáš nič sa nestane, potom som si cesto rozdelila, do jednej polovice som pridala kokos a do druhej mandle a super to bolo...masla som dala 250g, nemerala som to na hrnčeky...

macinka84
21. črc 2011

@laska2208 já dávám cca 1/2 kostky... 😉 a jak píše Danka, určitě můžeš podle chuti, jak si to představuješ a co ti chutná... 😉 😵

laska2208
21. črc 2011

@dadka212
@macinka84 ďakujem dievčatá, v sobotu sa na ne chystám, tak potom dám vedieť aké boli, ale myslím, že mojim chlapom budú určite chutiť 😀 .

macinka84
21. črc 2011

@laska2208 já myslím, že určitě.... 😉 tak ať se povedou... 😉

dadka212
21. črc 2011

@laska2208 určite budú chutiť sú fakt výborné 😵

dadka212
27. črc 2011

@amelie001 zabudla som napísať, chlebík je super, ale som si na seba uplietla bič...odkedy som ho urobila, tak iný ani doma nechcú tak pečiem skoro každý deň 😅 teraz robievam dvojitú dávku nech sa s tým nemusím serinkať každý deň 😅

dada78
3. zář 2011

@daniela29 Papriková pomazánka - na spôsob " SABA "
2kg rajčín (obariť vrelou vodou, nechať chvíľku pôsobiť , narezať a stiahnúť dolu šupku)
2kg papriky
2kg cibule
3dcl oleja
3dcl octu
4 pol. lyžice soli - (môže sa pridať 1PL Deka )
3 PL kryš.cukru
3 strúčiky cesnaku
feferónky (čili papričiek - cca 10ks)

Varíme všetko spolu 45 min. Potom zlejeme šťavu - zostane iba husté.To rozmixovať. Plniť do pohárov, sterilizovať 20min.

dada78
12. lis 2011

Domáci Parížsky šalát :
0,5kg dietnej salámy - nakrájať na hrubšie slíže
1 tatárska omáčka (má ísť podľa origoš receptu Majolka - ale my máme radšej Tatarskú)
1 konzerva kukurice
4-5 uhoriek nakrájať na kúsky
1 lyžička sójovej a 1 lyžička worčestrovej omáčky
1 - 2 lyžice kečupu a horčice
1 lyžica oleja
1 väčšia cibuľa
podľa chute osoliť a okoreniť - ako komu treba 😉

monrougemerise
14. pro 2011

Nepečená čokoládová roláda 🙂
Na 2 rolády:

Tmavá hmota:
250g piškotů
190g moučkového cukru (dávám míň)
70g másla
3 lžíce rumu
3 lžíce kakaa
4-8 lžic mléka
1 lžíce uvařené silné kávy

Světlá hmota:
100g másla
120g moučkového cukru
100g kokosu

Všechny suroviny na tmavou hmotu smícháme. (Piškoty nastrouháme nebo to vše dáme do kuch. robotu. )
Mléko přidávat pomalu, aby se těsto hezky spojilo, ale nebylo zase moc mokré.
Rozdělte na poloviny a mezi dvěma potravinářskými foliemi vyválíme do obdelníku.
Světlou hmotu smícháme, rozdělíme taky na poloviny a utřeme na tmavou. Smotáme na roládu a dáme vychladit. Potom nakrájíme na centrimentové plátky.
Druhou uděláme samozřejmě stejně. 😀
Tmavá část se dá obměnit třeba jiným likérem. Světlá se dá použít jakákoliv, marcipánová, pistáciová, ořechová.... 😝

martinamil
21. pro 2011

Čajové pečivo

480g hladké mouky,
120 g moučkového cukru,
370 g másla,
50 g vanilkového pudinku
1 vanilka,
2 žloutky,
citronová kůra
čokoláda na ozdobení

Změklé máslo ušlehat s cukrem a se žloutky, přidat pudink a nakonec mouku.

Pudinkové cukrový - čajové, naše velmi oblíbené a hlavně jednoduché, bez šlehání
500 g hladké mouky,
250 g moučkového cukru,
125 g Hery + 250 g Ivy,
4 vanilkové pudinky - myšlen prášek na přípravu pudingu (Aleš si je chtěl udělat a koupil kvůli tomu pudinky se šlehačkou v kelímku - naštěstí byl zastaven včas 😉 😀) ,
1 vejce + 2 žloutky
1/4 prášku do pečiva

Tuk nastrouhat a nebo nechat dostatečně změknout, vše smíchat a hurá s tím do strojku a tlačit a tlačit na pekáče.

dada78
29. pro 2011

Syrová pomazánka
1 tvaroh
3 vajcia (natvrdo uvariť)
trocha tatarky
trocha masla
1 bambino
1 mrkva nasúhať
1 cibuľa
2 čajové lyžičky vegety
1 čajová lyžička soli
Všetko spolu zmiešať 🙂 dobrú chuť 😉

gianni
29. pro 2011

@amelie001 chcem sa spýtať či to musí tak dlho odpočívať ,nestačí kým podkysne také 2 hodinky to cesto?

amelie001
autor
29. pro 2011

@gianni -mělo by to tak douho odpočívat

dada78
3. únor 2012

Utopenci s feferonkou
1,5kg olúpaných špekačiek
2 feferónky (ak pikantnejšie tak 3ks čili papričiek)
2 veľké cibule
5 ks čierneho korenia celého
5 ks nového korenia celého
5 bobkových listov
3 dcl octu (MM ešte pridával asi 1dcl sa mu to zdalo málo kyselé) 😅
1 lyžička soli
1 lyžička horčičných semienok
1,5l vody
Z vody, octa, na plátky pokrájanej cibule a korenia spravíme nálev. Necháme prejsť varom a vychladíme. Špekáčky spolu s feferonkami naskladáme do fľaše, zalejeme studeným nálevom. Necháme aspoň týždeň v chlade uležať 😉

carodejnica
23. únor 2012

Paradajkovú robím z paradajkovej drte (čo sa predáva v takých pol litrových tetrapakoch, nie z malého pretlaku, mám rada, ked je paradajková echt červená hustá paradajková nie ružová múková voda), zriedim ju s vodou a odlžím na bok. Urobim si zásmažku, pridám korenie nové plus mlete, bobkový list, zalejem tým paradajkovým sajrajtom, nechám zovrieť, ochutím soľou, cukrom - inak robím takú sladšiu - a podľa chuti ryžu (uvarenú mám často v mrazáku, ak dakedy zostane od obeda, ale mám skúsenosť, že keď sa pridá neuvarená, tak nevadí, len ju treba nechať dôjsť v tej polievke), či cestoviny, na tanieri pridať struhaný syr.

katy2
3. pro 2012

@dadka212 tvoje medovniky robim uz druhy rok a vzdy su perfektne.... vdaka za recept 🙂

dada78
10. črc 2013

RECEPT na tortu zo stretávky:
KORPUS:
4 bielky vyšľahať so štipkou soli a s 240g kryštálového cukru. Pridať 4 žĺtka, postupne vlievať 150ml oleja a 100ml vlažnej vody. Nakoniec zamiešať 250g hladkej múky s 1 práškom do pečiva. Piecť na 150° - najmä v guľatej forme toto dodržať,aby sa neurobil hríb čo po vychladnutí padne.

Plnka Pribináčiková:
2 x 33% šľahačková smotana (neodporúčam 30% stalo sa mi že sa nevyšľahala ☹ )
1 Créme Olé vanikový / čokoládový puding bez varenia
2 vanilkové cukre
1 kyslá smotana ( naj 16% )
2 x 250g jemného tvarohu - bezhrudkový

každý korpus pomocou striekačky postriekam trošku šťavou z kompótu alebo som našla aj že napr. čierny čaj je dobrý, na to dávam lekvár, najčastejšie ríbezľový a určite ovocie, bez ovocia torty nemusím :-P teda jedine punčovú 😀