Recepty na likéry

kocurek
22. lis 2008

VYNIKAJÍCÍ LIKÉR Z LEDOVÝCH KAŠTANŮ

POTŘEBY: 250 ml šlehačky
1 SALKO
3 ledové kaštany
4 kostičky hořké čokolády
1/2 litru rumu.
POSTUP:
Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme. Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout, vlijeme SALKO a nakonec RUM. Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví. Z jedné dávky je litr likéru.
Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než-li známé domácí vaječné koňaky.
Navíc bez pudingů, vajec a podobných "kazících se" přísad.

lekno
22. lis 2008

Neboj, v tom lalkohole sa ti nič neskazí 🤐 😀

nenula
22. lis 2008

To ja mám super likér zo zelených orechov.Ale smola, musia bzť zberané do Anny.Je to náša tradičná vianočná pijatika.

stresmenka
23. lis 2008

kocurek môžem potvrdiť je fakt fantastický ja ho robím tiež, ale ako rýchlo sa spravý tak rýchlo aj zmyzne ☹

Nenula daj ten recept vyskúšam na budúci rok 😉

titkovamiriam
24. lis 2008

domaci bayleys:2 salka 1ks mandlovaho pudingu, 0,5l mlieka 0,5l rumu 1 vanilkovy cukar 1dcl šlahacky

salka 2h varit v konzerve-vychladit
puding mlieko cukor uvarime a chladime miesanim aby sa neurobila supa
puding zmiesame so salkami s rumom a nakoniec pridame slahacku

a kto chce aj:

domaci punc:500ml tmaveho caju.200g cukru,2 citrony.2 pomarance 500ml biekeho vina,200ml rumu 1 cm skorice 3 klinceky 50ml konaku-nemusi byt ale je to dobra ja s nim

v horucom caji rozmiesame cukar,vino uvarime so skoricou a klincekmi a korou z polovice citona a pomaranca.caj zmiesame s vinom,rumom a stavou s citrusov a konak

sestri
27. lis 2008

ja milujem tento....

salko 2 h variť v konzerve...vychladiť...primiešať 2 šľahačky a pol litra rumu(ja si dávam menej)..

je to jednoduchšia verzia a zmizne veľmi rýchlo.

titkovamiriam
28. lis 2008

karamelovy liker:1salco
1,5l mlieka
2karamelove pudingy
3pl medu
rum alebo konak

POSTUP PRÍPRAVY

salco za dve hodky uvariť
uvariť pudingy,pridat do pudingu med,nechat vychladnuť
postupne zašlahať do salca
postupne pridavat alkohol
nechat vychladnut
podava sa s ladom alebo šlahačkou

titkovamiriam
28. lis 2008

penovy liker:POTREBNÉ PRÍSADY

1 salko sladené,
1 smotana 30%,
kapučíno-prášok,
rum-cca 3 dcl

POSTUP PRÍPRAVY

Postup je veľmi podobný ako pri ostatných likéroch...skúšala som odtiaľto viac likérov. Mám rada chuť kávy,ale kávu nie 🙂 a tak si to vynahrádzam kapučínom.A tak som skúsila čosi doma zmiešať podľa svojej chuti a vyšlo mi toto 🙂 mne to teda vééľmi chutí 🙂 neviem či to bolo tou dlhou abstinenciou kvôli tehotenstvu a kojeniu 🙂 ale vyskúšajte,hádam zachutí aj vám... tým,že sa tam pridáva ta smotana a kapučíno tak celý likérik je riadne hustý a taký penový,akoby našľahaný.No ozaj mňam 🙂) Mne z tohto množstva vyšlo cca 7-8 dcl likéru.Keďže tam ide smotana tak netreba ho dlho skladovať,mne najdlhšie vydržal 13 dní kým sa vypil a bol dobrý.Prajem dobré degustovanie

titkovamiriam
28. lis 2008

gaštankový likér

1 šľahačková smotana
2 ks tyčinky Kaštany
4 štvorčeky horkej čokolády
1 Sladené kondenzované mlieko
½ l Rumu

POSTUP PRÍPRAVY

POSTUP:
Šahačku prevaríme s tyčinkami Kaštany a horkou čokoládou. Ochladíme, pridáme slad.kondenzované mlieko, Rum a dobre premiešame.

leva
8. dub 2009

Ahojte kocky,viem ze tu bola tema na vajecny liker,no nemozem ju najst,chcela som si len pripomenut postup,neporadite mi prosim,dakujem 😉

dupinka
8. dub 2009

BEJLÍZ:

1 salko /nie kondenzovane, sladene mlieko, nebude to mat spravnu chut a konzistenciu/
1 slahacka v prasku
2 dcl konaku /vraj to ide aj s rumom/
1 dcl instatnej studenej kavy

vsetko spolu vymiesame vo vysokej nadobe a mozeme popijat

ALE S MIEROU!!

cessy
8. dub 2009

ahojte my mame tradicny vianocny liker z BARI mandli, len musim pohladat recept 😉

cessy
8. dub 2009

Liker z BARI mandli

3 sacky BARI mandli
1 dcl vody
22 dkg praskoveho cukru
1 varova čokolada
----------------------------------------
1 SALKO
1/2 rumu
po ciaru vsetko rozpustime v hrnci.nie vo vodnom kupeli. po odstaveni pridame SALKO a rum. naliat do flase a pred pouzitim vzdy pretrepat.

titkovamiriam
7. kvě 2009

cessy kde je dostat este bari mandle???? mnaam ako by som si dala

cessy
7. kvě 2009

titkovamiriam
ja som ich kupila v COOP jednote, ale videla som ich aj v inych potr. maju zmeneny obal...taky hnedy, urcite ich zozenies 🙂 😉

cessy
7. kvě 2009

ak nezozenies, kupim ti a poslem 😉

titkovamiriam
7. kvě 2009

no pokukam uz roky som na ne nenatrafila 😀

cessy
7. kvě 2009

vyraba to ORION a na obale sa mi zda ze je napisane toffo bari mandle...

bianca
1. pro 2010

ozivujem temicku.Mozno mate aj neaky iny osvedceny okrem tych co tu su 😕

titkovamiriam
2. pro 2010

Bianca a aj kto ma zaujem kuk toto a vyberajte:
http://audi-klub.sk/audi-forum/volne-temy-pre-v...