Recepty při těhotenské cukrovce. Poraďte

petula7.
10. říj 2009

Ahoj holky mohla by jste mi některá poradit co si vařit při těhotenské cukorvce? Hledala jsem jínde na netu, ale nějak jsem nic nenašla, tak snad mi tady poradíte přímo nějaký recept. dík moc

pincola
12. led 2016

@bistovka Jak děláš tu pomazánku? Rozmyxuješ ty ingredience nebo tu šunku jen pokrájíš? Já teda těhu cukrovku nemám, ale v minulém těhu jsem se přecpávala a děsně nabrala, tak chci mít teď dietnější režim.

bistovka
12. led 2016

@pincola Normálně jsem koupila tvaroh měkký v kostce, trochu ho v misce rozmíchala s mlékem, asi dvě lžíce, šunku nakrájej na mini kostičky, přidej podle potřeby sůl a malinko ml. papriky, případně pepře. Kdybych měla zelené, tak tam něco šoupnu, ale neměla jsem. Vše zamíchej a klidně si dopřej větší vrstvu, je to zdravé. Původně jsem do pomazánky chtěla nastrouhat vařená vejce, ale rozhodla jsem se je zakusovat, protože jsem pořád strašně hladová. :(

pincola
12. led 2016

@bistovka Já právě taky. je mi sice dost zle, ale hladová jsem furt. Jakou ještě umíš pomazánku tohodle druhu? Myslím, že by měly i zasytit. a kolik chleba se k tomu může, aby to furt bylo dietní? Díky moc za recept, já pomazánky nikdy nedělala ráda bych se je naučila.

bistovka
13. led 2016

Já podle hladu, ale i co jsem byla v nemocnici na setrici diete - tak jsem mela vzdy dva platky chleba. Dnes jeden a pul, to je podle me tak optimalni, ani ne moc, ani ne malo, ale jak rikam, beru jen dle sebe. Urcite budu vymyslet dalsi, protoze ted jsem dost omezena v jidle diky te cukrajde... Zatim z jedne kostky tvarohu docela dost, uz ji dojidam, az bude dalsi, pisnu sem. 🙂 Urcite by bylo super i tvaroh, nastrouhaná mrkvička, celer najemno, trošku citonu a sul, mozna mezi prst kari koreni. 🙂 Ale zkusim tentokrat neco bez tvarohu. :D Hrozne mi chybi cukr, hlavne v ovoci, pila bych smoothie, az bych brecela. 😠

pincola
13. led 2016

@bistovka ovoce se nemůže? kamarádka mohla jablka a pomeranče. Určitě sem hoď zase recept🙂 budu se těšit.

pe_ma
13. led 2016

@pincola ovoce můžeš, ale ve velmi omezením množství...jakékoli ovoce...

dubnova7
13. led 2016

@pincola podle mojí doktorky se ovoce může a je vhodné krom(hroznového vína, hrušek a banánů) prý
že jsou moc sladké. Jinak u každého je to jinak takže je nejlepší když každý přijde na to co mu nejvíc vadí. Např. já mě nejvíc vadí mouka a moučné výrobky takže jsem jakoby na bezlepkové dietě. A paradoxně smažený kapr obalený a usmažený na novém nepřepálenem sádle mi zase cuk snižuje. Ale říkám každý to má jinak a já jsem i na inzulínu ne jen na dietě

pe_ma
13. led 2016

@dubnova7 a v čem jíš sacharidy? třeba na snídani? já právě pečivo a moc ho nemusím...

dubnova7
13. led 2016

@pe_ma no to je právě to že bez pečiva to moc nejde (a mě chutná) ale kupuji to bezlepkové. a i klasický kváskový chléb akorát nejím rohlíky a jiné bílé pečivo. Ale já třeba nejradši snídám bílý jogurt s malinami, kiwi, jahodami co se zrovná dá koupit a k tomu si dám celozrný suchar. Ale pořád říkám jsem na inzulínu takže ten mi pomáhá proto nemusím držet přínsou dietu a ikdyž sním víc nebo něco co nesmím tak to toliko nevadí. Ale nesmím často samo sebou.

pe_ma
13. led 2016

@dubnova7 aha...já mám taky inzulin ale tohle nesmím...ale díky

dubnova7
13. led 2016

@pe_ma nebo mi byla doporučena vaječná omeleta se šunkou a zeleninou, jáhlová kaše (tu jsem nezkoušela), kupuji si rýžovou nomina kaši třeba s rozvařeným zmrzlím ovocem to mi taky chutná.

dubnova7
13. led 2016

@pe_ma no a to je ono každý vadí něco jiného co jedna může druhá ne

pe_ma
13. led 2016

@dubnova7 právě...jt hrozný :(

luculisek
14. led 2016

holky ja ted zjistila že mám stejné hodnoty i když jím sladké že se mi to vůbec nemění 🙂 a inzulín naštěstí nemám.na základě čeho vám ho dali?

dubnova7
14. led 2016

@luculisek já ho dostala kvůli těm testům jak se chodí pít ta glukóza měla jsem pak vysoké hodnoty

pe_ma
14. led 2016

@luculisek mš na základě vysoké hodnoty z krve a z měření...ale já mám třeba po ovoci nejlepší :D jt rychlý cukr, takže to rychle vyletí a rychle spadne a tuhle hodnotu si pak změříš...měly by se právě pomalé cukry, at to takto nevyletí a neskáče

eviskoly
18. led 2016

Doporuciji dosti pseudoobilnin jako pohanka, quinoa, amarant, ovesne vlocky, lusteniny, klicky, orechy a seminka, ovoce a zelenina. vyhnout se vsemu yprocesovanemu, chleba, pecivo, testoviny, bila ryze, rafinovany cukr, loupane brambory... takto nemusite nic vazit a pocitat. ovoce nejlepe, ktere obsahuje fruktozu - nepotrebuje inzulin, aby se dostala do bunek.

petmachackova
19. led 2016

@krounka ahojky muzu poprosit o zaslani receptu mam tehu.cukrovku a uz nevim co vymyslet☺ dekuji

janak1994
15. únor 2016

Dobrý den Chtěla bych poprosit zda některá z vás nemá recepty při těhotenské cukrovce dnes mi byla dána dieta . Předem děkuji za odpověd prosím třeba na email

leeviinnkkaa
16. únor 2016

Můžu poprosit také o jídleníček... Taky mi byla zjištěna cukrovka na OGTT po vypití čaje po 2 hodinách jsem měla 8,8 :( @korunka mockrát děkuji

leeviinnkkaa
16. únor 2016

@krounka předem děkuji za jídelníček

krounka
16. únor 2016

Už ho dávno nemám...

andie90
26. únor 2016

@krounka
Ahoj, máš prosím ještě jídelníček k dispozici? Byla bych ti moc vděčná, kdybys mi jej poslala na mailik
Moc děkuji ☺️

andie90
26. únor 2016

@krounka aha, ted ctu posledni koment 😕 tak nic 🙂)

alrep1987
8. bře 2016

@andie90 @leediinnkkaa @janak1994 holky pokud jste mi již náhodou nenapsaly zprávu, tak mi jí písněte s Vaším mailem. já ty jídelníčky od korunky ještě mám ;) a ráda Vám je přepošlu.

jinak děvčata, jsem 7. měsíců po porodu a na kontrolním pití glukózy mi vyšly vysoký hodnoty, hlavně na lačno, takže se diety asi nezbavím. jsem zvědavá s čím na mě přijde doktorka, až k ní dojdu na konzultaci

andie90
8. bře 2016

Jsi zlatá, ale já nakonec nepotřebuji.. Gyndař měl starý tabulky, podle kterých hodnotil a v diabet.poradně mi řekli, že je všechno v pořádku i dle nějakého dlouhodobého odběru.. UFFFF ☺️
Tobě držím palce, ať se ti cukřík v dohledné době srovná 🌼

pethaa
20. bře 2016

@krounka ahoj mužů te také poprosit o jídelníček? Diky za info

alrep1987
21. bře 2016

@andie90 jé holka jak já ti závidím :D i když je to velmi hnusná vlastnost :D teď s jednou z maminek jsme diskutovaly jestli to třeba není tím, že stále kojím a ty hormony vlastně stále kolísají...no uvidím konzultace se blíží, tak se to rozsekne :p

@pethaa kočko pošli mi do zprávy mail já ti je přepošlu...korunka je již bohužel nemá ;)

maru9
22. bře 2016

holčiny, nevím, jestli jste to tu už neprobíraly, nevíte náhodou, jestli existuje nějaká mouka vhodnější pro nás - s nižším podílem sacharidů, která by se dala použít na pečení?
Zatím jsem na kalorických tabulkách našla, že má o něco málo (5%) míň pohanková - ale vůbec netuším, jestli je vhodná do koláčů (co to udělá s chutí a konzistencí)..
Kdyžtak děkuju za odezvu 🙂

cicolka1984
12. dub 2016

@petula7. tak to jsme dvě taky jsem nic nenašla