Recepty při těhotenské cukrovce. Poraďte

petula7.
10. říj 2009

Ahoj holky mohla by jste mi některá poradit co si vařit při těhotenské cukorvce? Hledala jsem jínde na netu, ale nějak jsem nic nenašla, tak snad mi tady poradíte přímo nějaký recept. dík moc

alrep1987
10. črc 2015

Tááák že maily seeeem: alrep@seznam.cz ať vám je mohu rozeslat 😉

walina29
13. črc 2015

@alrep1987 Ahoj mohla bych taky poprosit o ten jídelníček lucie.waloszkova@seznam.cz. Děkuji moc mi to pomůže tápu ve všem:(

xxlucka90
13. črc 2015

@alrep1987 můžu taky poprosit 🙂 lucka.rehurkova@seznam.cz Děkuji moooc!!!!

1sariska1
13. črc 2015

Ahoj "alrep", pokud se Ti podari dostat ten jidelnicek prosim mysli i na mne DEKUJI.
Dia drzim uz mesic a uz ted vim, ze je uplne zbytecne si davat do jidelnicku jakykoliv testoviny,
je to bomba sacharidu a ta tzv. " porce" je spis k breku ...
Ja jsem zatim nasla tyto moznosti : vetsinou si beru 200 g brambor a k tomu libove maso 100 az 200 g, bud pecene, nebo na panvicce, bez trojobalu. Podotykam, ze jsem hubena, nevim jak to maji baculky.
Jim jen fit chleby - Fit chleb Adelka Pelhrimov ...caa max 80 g na svacinu ci snidani k tomu, bud jedno
varene vajicko, nebo vyberovou sunku kolik chcete. Taky se prodava special chleb, ktery ma mensi glykemicky index, je to ten placaty "chleba" muze byt pod nazvem Pumpernickel ... ten si davam 110 g k snidani ( to konecne zasyti ) ... (vetsinou je lepsi zitny chleb, ma min sacharidu)
Dalsi moznost k svacine je avokado. Recept: 1 zrale avokado, 30 % eidam nastrouhany 75 g, 1 strouzek cesneku utreny, asi 50 g nizkotucneho tvarohu - z tohoto udelat kasicku, jelikoz to nema skoro zadne sacharidy, tak si k tomu odvazte spravny chleb... tohle me zasyti ... tady se muze pridat jak tvaroh tak ten syr

Avokado na "sladko" : 1 zrale avokado, 50 g nizkotucneho tvarohu, kakao asi 2 polevkove lzice - zalezi na chuti a trochu skorice. pozor klasicke kakao ne granko .... me to chutna, manzel se nad tim sklebil 🙂)),
Dalsi svacina: 200 g nizkotucneho mleka, 50 g detske krupicky, 35 g cokolady 81% kakao .... pozor celou dobu mychat na malou teplotu
Jinak u obedu a veceri taky porad nic moc nevim ... nejlepsi losos s 200 g brambory, losos neni potreba ani vazit. Brokolice a kvetak nemaji zadne sacharidy, ale po brokolici jsem byla jak balon :((
Prosim pamatujte na me s tim "starym" jidelnickem 🙂
mejte se ;)

1sariska1
13. črc 2015

.... teprve ted vidim, ze jidelnicek je na svete :P , moc prosim o zaslani na email : matsy@seznam.cz
DEKUJI

1sariska1
13. črc 2015

Jeste neco dost podstatneho, podarilo se mi najit " zazracne pecivo v Kauflandu", je pod nazvem vecerni pecivo, jsou to obdelnickove "tmave housky" a maji JEN 10% sacharidu, coz je u peciva zazrak.(velikost caa 13 X 5 cm),
Nevim proc se jmenuji vecerni, prodavaji se po cely den, pokud tam tedy jsou.

alrep1987
14. črc 2015

Já nejradši slunečnicový chléb, někdy je 100% ze žitné mouky někdy seženem jen 50 :50, potřtít lučinou ( třeba i s příchutí) a na to šunku ( jakoukoli) nebo jiný salám. toho chlebíku si dávám tak dva plátky, a když mám pak ještě hlad, tak pokud je to přes den k snídani či svačínám, tak se zaplácnu ovocem nebo zeleninou, kterou teda nevážím. obědy jsou u mě jak kdy, jelikož mi nedělaly ty tropy dobře, tak mi stačila i jen zelenina a tej jsem byla schopna snít kvanata ( ne jednou se mi podařilo k obědu sníst celé kilo rajčat, nebo jednu či dokonce dvě okurky hadovky). když mě chytne mlsná, tak si dám i pribiňáka nebo ochucený jogrurt, ale podotýkám, že se nejdřív podívám kolik sacharidů obsahuje a pak dopočítávám když má moc, tak si vemu třeba jen půlku a druhou půlku na další svačinu. to samé, když mi omylem přítel donesl nanuk ( a že mi opravdu sedl), koukla jsem se kolik má sacharidů a že to bylo tak akorát na jedno jídlo :/, tak jsem si dala jen ten nanuk a čekala do dalšího jídla. no jelikož miluju ryby, tak si hodně dopřávám tuňáka sice v konzervě, ale jak už jsem asi zvyklá na menší porce, tak mi stačí půlka konzervy a zase dva krajíčky chleba, nebo rohlík a půl, potom miluju lososa. včera jsem si udělala omeletu se žampiony a zase na půlku...tak doufám, že vám to trošku taky pomůže ;) jinak z 5,36 se mi ranní cukr podařilo stáhnout na nějakých 4,09 (nejnižší hodnota) - 4,85 (nejvyšší co mi v dia poradně naměřili)... Holky držte se a pište 😀

hedka1
14. črc 2015

@alrep1987 Ahojda a můžu se zeptat jak a čím se Ti podařila stáhnout ten lačný cukr? Pořád to nemůžu vychytat. Co jíst a jestli jíst druhou večeři a jaký má být rozestup od posledního jídla a od ranního měření .To jsou krásný lačný co máš.

mishelka9
15. črc 2015

Tip na svačinu:

Jelikož miluju sladky, snažím se najít něco, co mi ho nahradí...

Takze jsem zkusila mrkvovy dort: 250 g mrkve, 2 vejce (zloutky + náslehat sníh), 3/4 polotucneho tvarohu, 100g ovesnych vloček, trosku kypriciho prášku (nemusí byt), skořice. Vsechno smíchat, vmichat sníh, udělat placku (pouziLa jsem dortovou formu) a pect na 170 stupňů.

Na jednu svačinu mi prošlo: 100 g koláče (1/4 placky) + 90 g tvarohu + 50 g nastrouhaneho jablka (Můžete samozřejmě použit jakékoliv ovoce).

Dobrou chuť 😎

alrep1987
16. črc 2015

@hedka1 já jím naposledy tak okolo desáté jedenácté, záleží totiž taky hodně na tom v kolik holky chodíte spát ;) ale to už si většinou dám jen tu zeleninu a hodně zeleniny :D večeře si teplé dělám jen vyjimečně naposledy to byla ta omeleta s žampiony, jinak spíš dva krajíce slun. chleba (nebo prostě tmavého chleba) bud suchý se salámem nebo s lučinou či čerstvým máslem (ale to si rozítám do ztracena) a k tomu hrneček mléka... nebo jak už jsem psala miluju ryby, tak někdy si dám půlku uzené makrely a zase jeden dva krajíčky chlebíku k tomu.... tak zkus a uvidíš, ty si musíš i měřit?

hedka1
17. črc 2015

@alrep1987 ahojda tak to skusím taky tu zeleninu. Někdy si dám večer taky tak mezi 22 a 23hodinou jogurt býlí a někdy lačná 4,7 někdy 5,1. Takže jak kdy. Musím sem měřit 2x za týden ráno, po snídaní, po obědě a po večeři a 2x do týdne samotnou lačnou. a 3x do týdne ketony v moči.

alrep1987
17. črc 2015

@hedka1 já si měřit nemusím, jen mám nařízený selfomonitoring moči a ketony jsem měla snad 2x a pak jednou, na kontrole v dia poradně, ale prý to spíš bylo ze špatnýho spaní :/ cca týden mě bolely zuby než jsem se odvážila dojít k doktorce :/ a ten mladší (19 měsíců) mě taky nenechá i když poslední asi 3 týdny usínám tak tvrdě, že ho ani plakat neslyším a vstává k němu přítel...jj tu zeleninu zkus a uvidíš ;) každý z nás hold vyhovuje něco jinýho a něco jinýho si i to tělo s mimčem žádá ;) držím palce a určitě dej echo jak to vypadá jinak poslední novinky v příštím týdnu nás už čeká první monitor a přestup do rizikové poradny :/ tak na mě myslete, doufám, že bude vše ok a pošlou nás hezky zpátky domů

jorinkaa
27. črc 2015

Dobrý den, mohla bych také poprosit o zaslání těhotenského jídelníčku, pokud ho ještě někdo máte uložený? moc děkuji, mail: jorinka@seznam.cz

mishelka9
2. srp 2015

@1sariska1 prave sem tu housku dojedla ke svačine a je výborná.... Houska cca 75 g obsahuje jen 7 g sacharidů..... Naprosto neuvěřitelne 😎

veronika182
2. srp 2015

nečetla jsem všechny komentáře, ale tehotenskacukrovka.cz tam je jídelníček 🙂

hedka1
2. srp 2015

@mishelka9 taky jsem si tuhle housku pořídila na večerní druhou večeři. Jednou mi prošla vse sýrem a šunkou a kusem okurky a ráno lačná 4,8. Další den sem si dala jen půl housky se sýrem a šunkou a kusem okurky a lačná 5,5, ale ještě před změřením sem se hrozně rozčílila na děti a v noci 3x vstávala k synoj a to malý mě v břišku taky moc nenechalo vyspat. Tak doufám, že to bylo stresem.

@alrep1987 tak jsem zkoušela jenom tu zeleninu na druhou večeři a jednou mi projde za 5,0 a někdy 5,3. Tak nevím jestli si ji nedávám třeba málo, nebo nechápu proč zrovna zeleninou mi to neprochází.

podanrad
2. srp 2015

Odkud je prosím ta houska???

mishelka9
2. srp 2015

@podanrad z Kauflandu 🙂

hedka1
2. srp 2015

@podanrad teďka maj tu housku v kauflandu v akci za 5,9 Kč teda aspoň u nás. Je dobrá, ale nechtěla bych se tím pořád cpát. Chybí mi čerství křupavý rohlíček ☹ daleko víc než dorty.

alrep1987
3. srp 2015

@hedka1 tý jo tak to je divný :/ dneska jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co nás čeká minulý víkend jsem strávila ve špitále a zjistilo se, že je malej našikmo, takže pokud se nesrovnal asi si mě tam dneska už nechají a vyvolají....

tak se držte a hezký den

hedka1
3. srp 2015

@alrep1987 tak ti přeji hodně štěstí. Kolikátý jsi týden? Já byla na kontrole minulý týden a mimčo mám pořád hlavou nahoru. Ale ještě je čas tak se snad přetočí sem 31tt. mám cvičit kočičku prý to jsou babské rady 🙂

alrep1987
3. srp 2015

@hedka1 dnes jsem 39+3 a malý se srovnal ;) tak jsem ráda, ve čtvrtek jdem znovu na monitor a v pátek mám v sedm ráno nástup na vyvolání porodu pokud teda nebude chtít dřív :D

alrep1987
11. srp 2015

ahoj ženy, tak 5. srpna ve 20 hodin se na svět poprvé podíval náš třetí chlapeček Matěj. Vážil 3,45 kg a měřil 49 cm... už válčíme doma a je to fakt mazec,ale jsme oba zdraví což je nejdůležitější!!! alča

lenicka95
11. srp 2015

@alrep1987 Veliká gratulace. 🙂

veronka1985
12. srp 2015

@ korunka. Krásný den holky, tak jsem se dozvěděla ze mam taky těhu cukrovku :(. Mohla bych poprosit o jídelníček.Moc vám dekuji 🙂

alrep1987
12. srp 2015

@veronka1985 pošlete mi mail na alrep@seznam.cz a já vám je přepošlu

veverka16
17. srp 2015

Může se při těhu cukrovce vůbec nějaké ovoce?

alrep1987
18. srp 2015

@veverka16 může, jen si jej prý nesmíme dávat večer, ale kolikrát jsem doma neměla zeleninu, tak jsem si dala i večer a vše ok. tak uvidíte jak to na Vás bude působit

majinaa
6. říj 2015

Dobrý den, mohla bych prosím taky požádat o jídelníček? Mockrát děkuji. Martina

majinaa
6. říj 2015

@krounka Dobrý den, mohla bych také poprosit o jídelníček? Mockrát děkuji. Martina