Recepty při těhotenské cukrovce. Poraďte

petula7.
10. říj 2009

Ahoj holky mohla by jste mi některá poradit co si vařit při těhotenské cukorvce? Hledala jsem jínde na netu, ale nějak jsem nic nenašla, tak snad mi tady poradíte přímo nějaký recept. dík moc

honzik29092006
22. říj 2015

andrejkad@krounka Ahoj, taky moc prosím o zaslání receptů, na e-mail. Nevím, co si přesně připravovat na jídlo 😒
Díky moc

alrep1987
22. říj 2015

@honzik292952006 napiš mi, z ráda ti jídelníčky pošlu alča

honzik29092006
23. říj 2015

@alrep1987 Ahoj, prosím mám těhotenskou cukrovku, takže omezení co se týše sladkého a příjem sacharidů......Moc by mi jídelníčky pomohly, předem děkuji Andrea 🙂

luculisek
5. lis 2015

ahojky holky dnes mi taky potvrdili těhot.cukrovku můžu taky poprosit o recepty na email? budu ráda za každý info díky moc

jancalkova
23. lis 2015

Dobrý den jsem 29 TT a mám cukr 5.5 chtěla jsem vás poprosit maminky jestli byste mi zaslali vás jídelníček. nevim co uz mam vařit moc vám dekuji

jancalkova
23. lis 2015

@alrep1987 dobrý den můžete mi prosim zaslat jídelnícek opravdu už nevím co vařit dekuji

alrep1987
24. lis 2015

@hozik29292006 ahoj Andrejko, máš již jídelníčky?

alrep1987
24. lis 2015

@luculisek pošlu pošli mi do zprávy e-mail ju?

alrep1987
24. lis 2015

@jancalkova ráda pošlu, napište mi do zprávy Váš mail alča

alrep1987
24. lis 2015

jinak všem maminkám, kterým jsem ještě jídelníčky neposlala ozvěte se mi do zprávy nebo napište na mail, obratem je přepošlu

dubnova7
13. pro 2015

ahoj chtěla bych se zeptat mám těhu cukrovku s dost vysokými hodnotami a nikdo mi neřekl kolik je ideální porce sacharidů v jídle nebo za den děkuji

veverka16
14. pro 2015

@dubnova7 jsi na inzulinu nebo jen dieta?

dubnova7
14. pro 2015

na inzulínu 3jednotky před každým jídlem a 7 jednotek večer

alrep1987
16. pro 2015

@dubnova7 to se divím, že ti to doktorka nebo sestra neřekla...mě si vzala stranou a vše se mnou probrala a ukázala mi takovej rozpis jídel jak mají vypadat, bohužel jsem ho už vyhodila jinak bych ho přepsala a poslala zprávou :/

dvorsde
29. pro 2015

Ahoj...můžu poprosit o jídelníček? Dekuji moc

maru9
9. led 2016

můžu se zeptat, proč tady všichni poptávají jídelníček? Přece když dělám třeba zapečené brambory s masem a nějakou zeleninou, tak si zvážím hlavně brambory (=sacharidy) a do toho masa a zeleniny dle potřeby tak, aby mě to zasytilo, prostě normální vaření.. to samé vaření s jinými přílohami nebo sacharidovými potravinami, uniká mi tedy význam jídelníčku, pokud běžně vaříte..
Doufala jsem, že tady najdu nějaké recepty spíš na styl sladkého (tzn. čím pokrmy sladit, jak využít ovoce k povolenému oslazení jídla, pečení apod) 😒 škoda

pe_ma
9. led 2016

@maru9 tak já mám třeba i množství masa, mouky, ovoce...všeho, kromě zeleniny...ano, musíš si hlídat sacharidy, ale i bílkoviny, tuky a hl energ. hodnotu!

maru9
9. led 2016

@pe_ma aha dík za info, prostě vyvážená strava jo.. to bych si měla hlídat i kolik plátků šunky si dám? Já hlídám jen sacharidy, zeleninu a bílkoviny mám taky snad v každém jídle (pokud nemám na sváču zrovna jabko třeba) a energ. hodnota proto, aby člověk zbytečně nepřibíral?
Jinak neměla bys tip na sladidlo vhodné pro těhotné s diabetem, ale bez dalších příchutí? (stévie mi třeba přijde strašně hořká) Partner vždy pozná (většinou i já), že jsem tam a tam tu stévii dala a už mi to leze krkem

pe_ma
9. led 2016

@maru9 ano, vyvážená a já třeba mám 50g šunky, 15g ramy na snídani, 100g masa na oběd atd...mám to přímo od diabetologa nastaveno...
a se sladidlem ti neporadím, nic nepoužívám, sladké nejím, jen ovoce, jak mám dovoleno a za den 3x70g jabka mi stačí a chut na sladké nemám, ale já na sladké nikdy moc nebyla...

maru9
9. led 2016

@pe_ma ok děkuji moc za odpovědi 🙂

dubnova7
9. led 2016

@maru9 nejlepší sladidlo jsou Candis kapky ze sukralózy ke koupi v lékárně za cca80Kč. Med ani stévie nejsou vhodné pro nás s těhu cukovkou ani umělá sladidla pro diabetiky nejsou vhodná. Tyto kapky se dají dát jak do tepelné tak do studené úpravy a nemění chuť jídla a není poznat že tam není praví cukr. Byly mi doporučeny na diabetologii a nemůžu si je vynachválit.

maru9
9. led 2016

@dubnova7 jéé super děkuju zítra koupím!! Med je jasný, ale proč stévie ne? Nemá žádné kalorie a sacharidy uvádí 0,01g/3 kapky (víc na např. porci tvarohu stejně nikdy nedám) případně mám i sušenou, s rostlinou dobré zkušenosti co se týče slazení nemám.

dubnova7
9. led 2016

@maru9 nevím řekli mi to v ordinaci že není vhodná a navíc že se nedá dát do všeho a právě mění chuť jídla. candis kapky nemají vůbec žádné energetické hodnoty. Mám je vyzkoušené už v hodně jídlech a fakt super. I jen třeba na oslazení kafe,čaje taky super. A do jídla jak do sladkých tak kyselích pokrmů prostě nej. Dala jsem do sladkokyselého zelí, okurkového salátu, kaší, jogurtů, omáček prostě všude kde jinde je potřeba cukr a nedá se poznat rozdíl.

maru9
9. led 2016

@dubnova7 supr díky, stévii už jsem stejně odepsala, nechutná mi v ničem, tak doufám, že ty Candis budou opravdu o něčem jiném 🙂 fakt dík

dubnova7
9. led 2016

@maru9 v pohodě taky mi dost lidí radilo tak když můžu taky poradím

werumka
9. led 2016

@maru9 Tuhle "hořkost" mají bohužel všechny umělý sladidla... buď si člověk zvykne, nebo pak raději nesladí.

werumka
9. led 2016

@dubnova7 Stévie je v těhotenství ok, žádný strach 😉

veverka16
9. led 2016

Xylitol je v těhotenství taky vhodný.

dubnova7
10. led 2016

@werumka právě že ty kapky co mám já vůbec nejsou hořké, a když mi stévii doktorka nedoporučila tak k tomu asi byl důvod. A mě to ani nevadí stévii nemusím

bistovka
12. led 2016

Ahoj, tak se taky přidám do tématu, Jsem 29tt a od včera na dietě. Jsem zatím pološílená z toho hladu, zjišťuju, že jsem se fakt docpávala až do přesytosti... A hlavně, v tomto mém třetím těhu jsem si fakt ujjížděla na sladkém a chybí mi... Taky jsem pěkně nabrala, takže když už se budu trápit přemýšlením a vážením toho, co jím a piju, tak doufám, že alespoń už váha min. neporoste... Přidávám pár tipů, zatím, jak píši jsem ještě na začátku, nevím, jestli je to tak správně a tak budu ráda, budeme -li si pomáhat s inspirací.
Já měla včera k večeři: těstovinový salát se zeleninou a karbanátek.
Ráno tvarohovou pomazánku (tvaroh, šunka, sůl, ml.paprika a maličko mlíka) s chlebem typu Šumava.
Přesnídávka: Jeden banán.
Oběd: Kmínová polévka s vejcem a kuskusem, losos na přírodno, vařený brambor s mrkví a fazolky na česneku, trošku másla.
Svačina: Chléb s tvarohem, mléko a jedno vařené vejce,jablko - půlka
Večeře: Pečené kuřecí stehno, kopeček rýže, salátová okurka.
II.večeře: kmínová polévka s vejcem a kuskusem od oběda, plátek chleba

Jinak piju vodu s citrónem a měla jsem jedno kafe bez cukru a mléka, ráno těhotesnký čaj.