Recepty pro děti od 6ti měsíců a více

zutom2
1. lis 2007

sháním receptíky pro děti od 6.měsíců a více. Došla mi inspirace. Prosím písněte mi vaše oblíbené receptíky.Napište od kolika měsíců je vhodný. DĚKUJI

makelka
1. lis 2007

ahoj,

tak my baštíme vesměs veškerou zeleninu, často dělám klasický rizoto pro prcka se zeleninou a masem, nebo bramborovou kaši se žloutkem a nějakou libovolnou zeleninou, můžeš myslím i zkusit jáhly a jinak na www.kojeni.net najdeš potřebnou inspiraci určitě 😉

zutom2
autor
1. lis 2007

dík za typ makelko určitě se juknu.

leoni
23. lis 2007

Ahoj maminky! Já dneska malé uvařila toto: těstoviny(kolínka),kuřecí masíčko, podusila zeleninku na másle (spařené oloupané rajčátko, kousek pórku, mrkvičku, celer)a vše jsem pak rozmixovala (ne úplně na kašičku). Podle potřeby jsem to ředila vývarem z masíčka. Musím říct, že jí to moc šmakovalo a z toho mám vždy ohromnou radost 🙂 . Jinak se také inspiruji kombinacemi ingrediencí z hotových kupovaných příkrmů. Přeji všem dětičkám dobrou chuť!

majka07
4. pro 2007

jé super diskuse, tak sem s receptíkama, ráda bych něco vytvořila ale mám strach, takže si ráda nechám poradit od zkušených mamin 😉

cermonca
6. pro 2007

Dobra diskuze 😉 ale moc receptiku tu neni.
Ja zatim vetsinou delam takovou klasiku jako kuresi maso brambor a ruzna zelenina.Taky na konovi mi nekdo psal receptik a mnamku z cervene repy a male to moc chutna.Repa na kostky,mrkev,cerny koren,brambor,to vse se podusi do meka s trochou vody.Pak tam prihodim ovesne vlocky aby nabobtnali,sleju prebytecnou vodu at to neni moc ridke.Jeste prikapnu slunecnicovej olej.Nekdy pridam i masicko ktere mam navarene v mrazaku.
Jo a zitra chci odelat testoviny s brokolici a kurecim masickem muze se pridat i trochu mlicka aby to bylo kremovejsi.
Leono:S rajcatkama jsem jeste nic nezkousela tak to urcite zkusim.
Tesim se na dalsi recepty.

majka07
6. pro 2007

cermonca až budeme kapku starší tak to určitě vyzkouším, díky za tip, zatím jen taková klasika, takže už tady hledám inspiraci až budeme větší 😉

kajdulky
12. led 2008

Ahoj maminky, tak tu hledám nějakou inspiraci, neboť mi nějak došla. Asi zneužiji receptík cermonci.
Červená řepa se nám osvědčila - je slaďoučká, takže nám chutná. Ale černý kořen ještě neznáme.
Jinak jsme dnes té své jablunce uvařila rybičku se zeleninkou a moc jí o chutnalo. Kousek rybího file jsem hodila do vody a přikápla jsem oliv. olej. vedle jsem podusila ve vodě libovolnou zeleninku, většinou max. 3 druhy- malá mi jídlo z více druhů zeleninky nebaští, takže jsem dala mrkev, petrželku a brambůrku. Rybičku jsem v ruce přebrala, kvůli kostičkám a pak jsem vše smíchala a rozmačkala vidlou a bylo hotovo.
Jinak se musím zmínit o rýžových vločkách! Jsou super! Narozdíl od ovesných vloček myslím neobsahují lepek a nejsou tak hořké. Před rozmixováním polévky je nasypu do trošky vody a šup s nima do mikrovlnky(cca20vteřin - když vyběhne voda jsou hostové) a pak je přidám do polévky a umixuju!
Taky nám chutná cuketa - je taky slaďoučká. Přidávám jí třeba do bramborové kaše.
A přibudou ještě nějaké receptíky od jiných maminek? 😕

lendy1
12. led 2008

holky, mrkněte na tento rozcestník, tam toho najdete mraky...

http://www.odetech.cz/katalog/recepty-pro-deti/

pavlicka
15. led 2008

od 8.m

uvařím květák s bramborem, cca 1:1 a nakonec do toho vmíchám žervé. moc to chutná mně i malýmu

rajská: uvařím vývar z kostičky hovězího, kousku mrkve a celeru, do vývaru přidám oloupaná rajčátka (taky jsem zkusila ta v konzervě od Valfruty, jsou fakt lepší i když je tam sůl:((, nakonec vmíchám bezvaječné těstoviny (pozor, ty to dost zahustí). taky chutná a voní jako pravá

kapustička s vepřovým: uvařím růžičkový kapustičky s kostečkou libovýho vepřovýho, brambůrkem a mrkvičkou, aby to tak nenadýmalo přidávám kousíček čerstvýho fenyklu (běžně k dostání v Tescu nebo Globusu).

Jo do všech jídel přidávám kapičku oleje (slunečnicový nebo olivový) aby malej líp vstřebával vitamín
A a D

dobrou chuť vaším prckům!!

kupinka
18. led 2008

Já malému hodně dávám ovesné vločky nebo jáhly-jako přílohu...Vepřové maso nedávám,je dost tučné a mělo by se až od roku-stejně jako ryby...No a to maso povařím ve vodě zároveň se zeleninou-brambor,mrkev,hrášek,kukuřice,brokolice,květák,pórek.....aj.
Někdy dám i oloupané rajče,ale to malému moc nejede.. 😉

tumkal
23. led 2008

Ahoj! Taky hledám inspiraci a našla jsem na
http://www.varime-detem.cz/recepty/detail/608
recept z červené řepy, ale je tam jenom na syrovo nastrouhaná, tak váhám jestli v 8.měs. můžu dát syrovou červenou řepu? A na čem ji nastrouhat??
Vaříte červenou řepu s ostatní zeleninou?
Dík za tip.

sandra81
26. led 2008

Kupinko a jak ty jahle pripravujes? Delas si treba i zasoby jako do mrazaku? Ze udelas maso, zeleninu a misto brambor nebo ryze das jahle?Ja jsem si jahle konecne pro malou taky koupila a ted nevim ani vlastne jak je mam s cim pripravovat.

danca81
30. led 2008

Kupinko, prosím, napiš. Taky by mě to zajímalo. děkuji