Recepty pro dítě od 1 roku, maminky podělte se

kuratkol
28. lis 2012

Svému dítěti jsem do cca 1 roku kupovala dětskou stravu v obchodě a jen příležitostně vařila. Bylo to pro mě jednodušší nejen kvůli mé práci, ale také proto, že sama mám špatné stravovací návyky a má strava není dostatečně bohatá. Už nějakou dobu stravu v obchodě nekupuju, snažím se vařit. Mám ale pocit, že opakuju pořád stejná jídla. Byl bych moc ráda, maminky, kdybyste se mohly podělit o nějaké dobré recepty na jídla, která vaříte svým dětem. Předem moc děkuju.

skurinka
28. lis 2012

Tak napis ktery varis at se tady neopakujem 🙂

kuratkol
autor
28. lis 2012

@skurinka Nevím, jestli si teď vzpomenu na vše, ale k obědu vařím: rizoto, boloň. špagety, brambory s kuř. masem a zeleninou, špenát s bramborem, rýže s masem .... uf, uf ,uf... už nevím...

stastnamila
28. lis 2012

Nám dětský mudr řekl,že od roka může to co jíme my jen né uzeniny jen šunku sem tam a né na pití obyč mlíko a citrus do 1,5roku, takže už si hlavu nelámu řadu měsícu co malému uvařím,čistě pro něj vařím tak jednou do týdne. 😀 takže už bych to asik tolik neřešila...ale to jsi asik číst nechtěla vid? :o))) 😉

lollaj
28. lis 2012

a nechces mu davat to,co jis ty?Akorat bych vypustila masox,koreni a min bych solila. 😉

katyxq
28. lis 2012

@kuratkol Můžeš kouknout mně do alba, malé je už skoro rok. Teď jsme pár dní teda skoro nevařila, malá měla střevní problémy, ale už je OK, tak zas budou fotky přibývat 😉.

kuratkol
autor
28. lis 2012

@stastnamila
@lollaj To je právě problém, kdyby malá měla jíst to, co já, tak nejí nic.... Mám špatné stravovací návyky, nejím nic nebo nezdravě, nepestrou stravu.... Ráda bych vařila, ale prostě tím, jak jím špatně, tak moc receptů neznám....

lollaj
28. lis 2012

@kuratkol 😀 kup si kucharku k vanocum 😀 😀 😀

xvitk101
28. lis 2012

@kuratkol Tak stejně vaříš pro Nelinku, ne? Tak toho můžeš udělat víc a najíte se spolu. Já taky vařím jedno jídlo. Skoro nesolím a z koření převážně bylinky, na které je malý zvyklý. Dobrý je kuskus se zeleninou, nebo rajská, koprovka, malému začaly chutnat polévky - vločková, pórková, rajčatová, zeleninová, masový vývar se zeleninou. Taky má rád těstoviny - třeba se špenátem a kuřecím mase nebo měl dětské zeleninové kari. Má vždy jen jedno jídlo. Taky mu chutnají ryby - losos, parma, platýz, halibut, pstruh. Buď na másle nebo se zeleninou zapečené v troubě. Vždy se snažím, aby k jídlu byla zelenina a občas si i zahřešíme a máme prostě lívance -minule ze špaldové mouky a vloček k tomu javorový sirup a zeleninová polévka🙂

xvitk101
28. lis 2012

Taky máme občas luštěniny - červenou čočku s vajíčkem. Z příloh vedou těstoviny a bramborová kaše, chutnaly mu i rozmačkané brambory se zakysaným zelím, výjimečně máme knedlík, ten by mohl, ale byl by jak knedlík, takže tak 1x za 2 měsíce. Nepohrdne rýží ani kuskusem. Občas mi k jídlu jí i syrovou zeleninu - rajče, mrkev, okurka nebo paprika. Ze sladkých jídel ochutnal - zmiňované lívance, palačinky taky mu chutnají ze špaldové mouky a klasický vdolky a buchtičky s vanilkovým pudinkem.
Já spíš řeším, co k večeři, protože mi přijde, že se stále opakují. Kaše moc nechce, tak ho do nich nenutím. Na véču má většinou rohlík s lučinou, tvrdým sýrem, mozzarelou, pomazánkou z tvarohu nebo občas kvalitní šunku.