Recepty pro kojence od 4 měsíců

ggeejjiittkkaa
5. led 2008

ahoj maminy nevite nektera o nejakem receptu pro kojence od 4 mesicu??? moc diky za odpoved pa pa 🙂

pucik
6. led 2008

ahojky, snažím vymýšlet sama, stačí rozmixovat třeba mrkev, pak mrkve s bramborem, moc mu chutná brokolice, brokolice s rýží, mrkev s rýží, brambor s brokolií a mrkví. Také můžeš dělat polévky, rozmixovat mrkev, petržel, půl žloutku, ale vařeného zvlášť, a 1 lžička dobrého oleje nebo másla , to mi poradila naše dětská doktorka, ale poradím ti, existují i jídelníčky pro děti od 4. měsíce, já jsem je dostala od doktorky, když jsem si řekla, o příkrmy pro děti,d la mi jich i víc. A pak na stránkách www.mojedite.cz, když vyplníš dotazník, tak ti pošlou jídelníček jak od 4 měsíců, tak pak od 6 a10 měsíců a zdarma jeden příkrm dle tvého výběru a potom taky když vyplníš ještě jeden dotazník,tak ještě ovocnou frutapuru na ukázku.
Další recept z dětského jídleníčku:
1 středně velká karotka, 1/2 cukety, 1 menší brambora, rostlinný olej, kojenecká voda - vše očištěné uvaříme v malém množství vody do měkka, nebo nad párou , rozmačkáme nebo porpasírujeme na kaši promícháme s 1 kávovou lžičkou oleje a s malým množstvím převařené kojenecké vody rzděláme na konzistenci kaše.
Tak snad ti to trochu pomůže, chce to zkoušet a nebát se fantazie a kombinace,malej zatím snědl všechno skoro i s mističkou. Jo a jednou až 2x týdně můžeš přidat trošičku masa, samo kuřecí, králičí nebo tak. Tak ať vám chutná 🙂 😉

aponchie
6. led 2008

v sekci recepty je takova diskuze 😉