Recepty pro kojící maminky

werminka
20. bře 2008

Ahoj holky, mám prosbičku na vás, co kojíte svoje miminečka 🙂 co si vaříte k jídlu? Jako kojící spoustu věcí nesmíme - a mě docházejí recepty a nápady co vařit. Jestli máte některá nějaký jednoduchý receptík - budu moc ráda, když mi ho napíšete.............. 😉

klara.t
30. dub 2010

tak zkus jíst třeba jen bramborovou kaši, nebo jen ty brambory, pak vyzkoušej dušenou mrkev, těstoviny třeba s tuňákem atd. vždy to jez třeba 3-4 dny a uvidíš, jestli to bude lepší, pak vyzkoušej další jídlo atd. atd. prostě abys poznala po čem jí to trápí. No a mezi tím začni třeba se suchary, knackebroty atd, pak starší chleb starší rohlíky...

nám jsou ted 4 měsíce a už si dám i čerstvý rohlík, kynuté lívance, trochu cibulky na základ... a dobrý 🙂

chaarleene
1. kvě 2010

zdeniii, zkusila bych to, co píše klara - a do všeho dávej kmín a pij fenyklový čaj, to by mělo taky pomoct 😉

zdeniii
1. kvě 2010

Vždyť umřu hlady ☹(( a chudák manžel, tohle mi jíst nebude 🙂))
Jo je to boj s těma miminkama, ale stojí za to... 😎 uaaa
Ten fenyklový čaj děláte z celého fenyklu nebo z pytlíkového?

chaarleene
1. kvě 2010

já ho dělám normálně z celého, ale já ho hrozně nesnáším (jako malá jsem ho pila pořád, protože jsem trpěla na nadýmání), takže teď si dělám hooodně koncentrované 2 loky, celý hrnek bych asi nevypila 😔 😖

zdeniii
2. kvě 2010

Já mám bylinkové čajíky ráda, takže mi to nevadí.. piju ho co pořád, ale stejně... Teď jsem koupila malé nahřívací polštářek na břuch tak uvidíme... 🙂

danca81
5. kvě 2010

hm tak Zdenii já jsem na tom podobně jako ty. Mám pocit, že ať sním cokoliv tak stejně se malej trápí ☹ takže když tady čtu, jak tady některé maminky píší, že můžou všechno a mimi je OK tak jim závidím. Také bych chtěla, aby Tomášek ty bolesti neměl, ale asi to budu muset přetrpět, jako u prvního syna.

zdeniii
5. kvě 2010

Tak já nejen že nevím co jíst, ale to jídlo mi prostě nestačí... asi jsem začala mít málo mlíčka tek ted vůbec nevím co sníst...

andelka
20. čer 2010

Tak co si vzpomenu že už jsem měla a prckovi to zřejmě nevadilo:
Pangasius pečený na rajčatech, na něm sýr
Těstoviny s mrkvičkou, kousky kuřecího a sýrem
Mrkvička dušená, kuřecí maso
špenát, vajíčko, bramborový knedlík
koprovka, vajíčko, brambor
různé řízky, obalované i přírodní
smažený sýr, plněné kuřecí kapsy
španělské ptáčky s rýží
kuřecí plátek s broskví a sýrem
halušky se slaninou a sýrem
kuřecí maso zapečené se smetanovou omáčkou a těstoviny
vepřové maso s mrkví
žemlovku
palačinky plněné tvarohem s jogurtem

zdeniii
20. čer 2010

Tak já už jím skoro všechno, krom takových těch fakt věcí co nedělají dobře jako je čerstvé pečivo i když to už taky občas jím páč neodolám, ale třeba zelí jse nezkoušela a asi ještě nebudu.. 😎 😎 😎 Už prdí hezky a pořád se hlídat je šílenost, oni si prostě zvyknou a čím je mimčo starší tím je to lepší 🙂)) Říkám si, že se tím prostě kdyžtak musíme nějak proprdět 😀

andelka
21. čer 2010

@zdeniii vzhledem k příspěvku nade mnou je to potěšující zpráva 🙂 Můj malý prdí si myslím docela dobře, i kaká, ale i tak ho zlobí bříško. Teď dva dny skoro přes den nespí a dost pláče. Ale je fakt, že jsem teď měla s trávením potíž i já, tak se to asi projevilo i na něm 😕 Prej po 6nedělí se všechno zlepšuje, tak pořád doufám, věřím...že my nebudeme výjimka, i když to tak skoro vypadá 😒

zdeniii
21. čer 2010

@andelka nu klucí to mají prý těžší a bříško zlobí víc než u holčiček... co můžu doporučit jsou třešnové pecky z Dmka které se nahřejí v mikrovlnce, to se to pak prdíkuje a bříško nebolí. Kolikrát to dávám Helence na spinkání jen tak aby měla bříško v teple a hezky prděla a že to jsou bomby v noci 😀
Takže opravdu hlavu vzhůru a jez co můžeš ;o)

andelka
22. čer 2010

@zdeniii No já ten polštářek mám, ale on je dost těžký 😕 , používala jsem ho spíš já na bolavou kyčel 😅

zdeniii
22. čer 2010

Těžkosti se neboj, aspon má přirozený tlak na bříško a hezky to masíuje.. já to na malou dávala hnedle a nijak jí to nevadilo, ba naopak...
@andelka

andelka
22. čer 2010

@zdeniii Tak já to zkusím. Přece jen je už trochu větší, než když ho to začalo trápit, tak by to mohl snést - uvidíme.

zdeniii
22. čer 2010

@andelka to víš že jo, vůbec se toho neboj, já to na malou dávala asi po týdnu...

andelka
23. čer 2010

@zdeniii Tak včera jsem to zkusila a neprotestoval. Neříkám že spinkal, ale aspoň neřval a asi se mu to teplíčko líbilo. Tak to budu zkoušet dál 🙂

zdeniii
23. čer 2010

No vidíš, to mám moc radost!!

lidiab
14. srp 2010

Ahoj maminky, na kurzu o kojeni nam PA rikala ze ma kojici maminka kazdy den snist "druhou veceri", ktera bude obsahovat jidlo zalozene na 1/2 litru mleka. Jenze mleko jako takove to nesmi byt, je prilis rizikove. Takze asi syr nebo tvaroh. Vite o tom neco??? Co, a hlavne kolik se da nazvat jidlem zalozenem na 1/2 litrech mleka?

zdeniii
15. srp 2010

@lidiab ahojky, nevěř všemu co se říká... nejspíš tím myslela to, že někd´teré děti můžou být na mléko alergické, ale to nezjistíš pokud ho nebudeš pít... Já vypiju denně litr mléka a v pohodě, malá s tím neměla nikdy sebemenší problém... a co se týká té druhé večeře, jsem občas ráda když v devět večer stihnu tu první 🙂))
Hlavně hodně pij vodu, čaje a tak... a taky to mlíko, mně dělalo fakt moc dobře kdykoliv...

polinka33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
polinka33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andelka
4. únor 2011

@polinka33 cibuli jsem tehdy nedávala do ničeho, ani do polívky a česneku tam bylo jen symbolicky. Kupujeme listový mražený Bonduelle a ten je moc dobrý i nijak zvlášť dodělávaný. Jinak musím říct, že po těch 3 měsících se to zlepšilo, jak se začal víc hýbat, už jsem si mohla pak dát i úplně teplý šáteček z pekárny 🙂 rohlíky jsem jedla minimálně den staré předtím. A u mlíka jsem se držela max. 250ml na den. Od těch 4 měsíců už jím všechno, postupně jsem zkoušela bábovku, brokolicovou polívku, trochu květáku...a bylo to dobrý. Od půl roku vlastně tyhle věci jí on sám 😅 Určitě se to zlepší. 🙂

karmenta
6. únor 2011

Ahojte, mě teda dětská doktorka (homeopatka) řekla, že mám každý den vypít litr mléka (kvalitní čerstvé mléko, ne ty trvanlivé hnusy), pak jogurt (jen bílou Holandii, žádné activie apod), žádný tavený sýr, protože to tavení je prý díky chemikáliím co se do sýru přidají aby se roztekl, takže jen ten tvrdý, kvalitní sýr..
Dále jí tedy dáváme Bifiform - probiotické kapky a čaj - Fenyklový od Bebio a je v pohodě. 🙂

niki723
17. únor 2011

Ahoj holky.Našla jsem stránku s pár receptíkama,tak vám posílam odkaz.Snad si něco vyberete.
http://www.kojeni.net/recepty/index.php

tulip1004
25. dub 2012

ahoj holky, tak já nevím, jak některé maminky píšou, že můžou všechno a nebo, že zelí klidně můžete, tak já to nedoporučuju, hlavně těm maminkám, které ví, že jejich mimi trpí na prdíky. Naše malá trpěla na prdíky přes tři měsíce a to se říká, že na to trpí hlavně kluci, musela jsem se strašně hlídat a i tak to nepomáhalo. Bez rektální trubičky jsme nemohli fungovat, zkusili jsme všechno, docela nám zabíral Espumisan v kapkách a do teď občas používáme rektální trubičku a to má malá už půl roku. Jednou jsem si zkusila dát zelí a už to dlouho neudělám. Malá strašně plakala, měla velké bolesti bříška a já nevěděla, jak jí pomoct a měla jsem strašné výčitky. Zkrátka některým dětem to nevadí, ale některé z toho budou nešťastné. A my k tomu máme ještě exem, kterého se nemůžeme zbavit, takže mně přijde, že nemůžu jíst skoro nic. Hledám stále na internetu nějaké info a recepty, ale moc toho teda není. Spíš se dočítám, co všechno nesmím....a pak, že mám jíst zdravou vyváženou stravu, ale jak to mám dělat, když ovoce a zeleninu ve většině případech nesmích kvůli exému, na to už jsem radu nenašla.

klara.t
2. kvě 2012

Tak to já si dala zelí, ale jen to vařené a až v 4,5 měsících jejího věku, to už prdíky neměla. Ona na ně ani moc netrpěla. Syrové kyselé si ještě nějaký čas nedám.

gilian2
13. srp 2013

zdeniii: Tak to jsme na tom stejně. Máme doma 13denního chlapečka a ten na ty prdíky trpí ukrutným způsobem, vždy mi ho je líto, když se snaží a nejde mu to a brečí :'(
Také už nevím co jíst, máme před každým kojením espumisan, ale stejně :(
Též mi bylo řečeno, ať jím vše, na co jsem byla zvyklá, že stejně těm prdíkům nezabrání...

premekajana
29. kvě 2014

super stránka - http://www.prdiky.eu/recepty.html
přehledný je tam i ten seznam potravin dle nadýmavosti - vytisknout na ledničku 🙂

vierazik
6. črc 2014

Milé kojící maminky, chtěla bych Vás upozornit na inspirující web www.kojicimaminky.cz, který obsahuje recepty soustředěné na jednom místě, vhodné pro Vás

sram28
6. črc 2014

Zdravím vás 🙂 Jsem tu nová, ale už nyní musím říci, že recepty máte bezvadné. 😵