Recepty pro miminka. Jak mám přimíchat kojenecké mléko?

sandra81
1. lis 2007

Mam takovy dotaz. Mam 8mesicni holcicku, stahuju si na netu ruzny recepty a v nekterych je napsano ze se muze pridat kojenecke mleko. Nevim ale jak. To jako primichat do toho receptu jen ten pudr UM nebo udelat jakoby mliko z vody a z pudru??? Prosim poradte mi nekdo???!!!

ibag
1. lis 2007

No ja jsem to taky obcas primychavala.Treba kdyz jsem delala bramborovou kasi atd.,ale vzdycky jsem udelala normalni mliko(pudr a voda) .Nikdy ne jen prasek.Je to ale uz 3 roky,tak snad se nic nezmenilo 🙂)

sandra81
autor
2. lis 2007

Aha tak dik. A je to na jednu tu odmerku 30ml vody???

ibag
2. lis 2007

🙂) Ja si to uz tak presne nepamatuju.Proste jsem udelala normalni pomer mlika ,jako kdyby ho mel Leo pit ,ale misto toho jsem z nej udelala kasi.Pak jsem tam nekdy primichavala i mrkev.Zacatky prikrmu byly tezky,ale s tim mlikem mu to fakt jelo 😉 .Kde bydlis v jinem zahranici?? 🙂

dashak
2. lis 2007

Sandro, to záleží do čeho to přidáváš, pokud to má relativně tekutý základ, tak stačí sypnout prášek. Jinak normálně namíchat s vodou

sandra81
autor
2. lis 2007

Ibag, ja bydlim v Holandsku. S tim mlikem to teda zkusim. Jeste mam jeden dotaz, nevite jaky je od 8 mesicu vhodny jogurt??? Jestli plnotucny nebo polotucny bily...?? a jaky slozeni ma asi tak mit?

ibag
2. lis 2007

S tema jogurtama ti asi moc neporadim,protoze mi bydlime v Italii a tady sem mu kupovala takovy specialni pro deti. Ale jinak doktorka v Cechach mi rikala ze mu muzu davat jakykoliv i activii-to se mi zdalo trochu divny,ale kdyz to rikala tak jsem mu ji obcas dala.Ale myslim az od roku.Ja nevim jestli je v Holandsku PLASMON- ten ma jidla pro deti od 4 mesice.To sem mela jistotu ze mi neodmitne🙂)

dashak
3. lis 2007

Jogurty se dávají od 8. měsíce bílé plnotučné s živou kulturou tzn. ne smetanové, ale "živé" což je teda i Activie čistá bílá a nebo selský jogurt od Hollandie nebo i tesco jogurt čistý bílý s probiotickou kulturou (zelený obal, vyrábí taky Hollandia) a dá se to samozřejmě míchat s čerstvým ovocem - ideální banán, ten je měkký a sladký, nebo meruňky, broskve...

A jinak se všechny mléčné výrobky dávají PLNOTUČNÉ, tzn. po roce i tvaroh plnotučný a vařit se může z kravského mléka plnotučného - třeba pudingy nebo různé omáčky, prostě na vaření může být už kravské, na pití se doporučuje do 3 let kojenecké.

sandra81
autor
3. lis 2007

Dik za tipy, no tady v Holandsku Hollandie zrovna nemaj, divny co? A ani Tesco ale tak mrknu po nakym podobnym. Koupila jsem Activii ale neni nahodou na to kdyz nekdo nemuze poradne na zachod???

dashak
3. lis 2007

Sandro, no tak activie není projimadlo, neboj 😀 Právě díky těm živým kulturám upravuje přirozenou střevní mikrofloru, takže nemáš pocity plnosti, nadýmání, v pohodě se pravidelně vyprazdňuješ a tak 🙂 Ale já zrovna activii nemusím, je řídká jak prase. Ten selský od Hollandie je fakt super. No zkus se v obchodech podívat, určitě se tam prodává více bílých jogurtů s živou (probiotickou) kulturou 😉