Recepty pro roční dítě

kinsli
19. dub 2009

Zdravím všechny maminky, chtěla bych poradit " s normálními " recepty po roční dítě. Do teď jsme dělali jen v jednom hrnci 😅 takový ten mišmaš, ( zelenina, maso + příloha ) chtěla bych začít vařit klasická jídla. Na zítra jsme si našla třeba koprovku. Minulý týden jsme zkoušeli znojemskou a malá byla naprosto nadšená. Nemá žádný problém s kousky, tak je škoda, abych jí držela jen na " šlichtičkách " 😅

agatka77
26. dub 2009

ahojky,díky za super téma,zrovna to řeším 😉
dávám malému zatím přílohy (rýži,těstoviny,brambory,br.kaši) a k tomu vždy půl hotové skleničky jako omáčku.Jinak měl bramboračku, zeleninovou polévku s pohankou, pangase pečeného v troubě s krapítkem másla se zeleninou a brambory a kuře.asi už začnu zkoušet normální jídla.Nejsem žádná zkušená kuchařka,takže spíš budu nakukovat,jestli sem někdo něco šoupnete,děkuju 🙂

pár dobrých receptů je na www.varime-detem.cz

petka80
26. dub 2009

Ahoj holky, my tohle řešíme tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉

kinsli
autor
26. dub 2009

agatka77: Jé moc děkuji za recepty 😉 Já jsem malé udělala koprovku a super 😉
teď jsem si našla paní co má za hodně pěkné ceny sunárky ( skleničky ) tak to zkusím řešit, tak, že když budeme mít něco "normálního" k obědu tak bude jíst s námi, když ne tak jí dám skleničku nebo uvařím zvlášť. Přes týden chodím pro obědy do školní jídelny. fakt jsem maximálně spokojená. Vzhledem k tomu, že je to pro malé děti tak je to snad i hlídaný, není to přesolovaný a hlavně maximálně finančně výhodný 😉 Za oběd chtějí 51,- a tři se z toho v pohodě najíme 😉 a každý den máme něco jiného 😉 Když jsem vařila pro nás dva ( to ještě Káťa byla na šlichtičkách ) tak jsme to měli jídlo třeba na 3 dny. 🙄
těžko uvařím třeba rajskou 300g hovězího z toho by fakt moc vývaru nebylo 😀

když jsem byly na roční tak mi dr. řekla: může všechno jen žádné oříšky ( nejde jen o vdechnutí, ale je to samá plíseň ) jinak, vše .... solit ale místo koření používat bilinky 😉

agatka77
26. dub 2009

petko díky za odkaz,tak se asi přesuneme s kinsli tam,že? 😉
já dneska malému udělala kuřecí s hráškem a chutnalo mu,ale co budu vařit zítra netuším,jsme jak u snědeného krámu.podle mě mohou už opravdu téměř vše,ale opatrně s dochucováním a nedávat zbytečně sladkosti (alespoň já nechci)

kinsli
autor
26. dub 2009

petka80: Díky za odkaz 😉

monad
3. dub 2013

holky jak děláte ročnímu prckovi omáčku a jakou, můžete poradit?? díky

bausta
6. pro 2013

ahoj holky chtěla bych se zeptat četla jsem že kravské mléko az od 1. roku . . . .takže zatím dávám krupicovou kaši na nos z nutrilonu myslíte že by mohl už to normální mléko dnes mu byl rok 🙂 🙂

baru0
31. kvě 2016

@bausta Já jí dceři dávám už od 11 měsíce z kravského a pol. mouky se skořicí a jak si šmakuje 🙂 A nic jí nebylo ;)

kristina323
10. led 2021

Ahoj já mám 13ti měsíčního chlapečka a ten už s námi papa úplně všechno... Od omáček s knedlíkem až po zapečené brambory, zkrátka vše.... Nebojte se dát malé co uvařite... Jen méně solte a korente....uvidíte bude nadšená...

aneta_v
10. led 2021

@kristina323 holce už bude 12 let, takže to pani už určitě neřeší 😁

kristina323
11. led 2021

@aneta_v ale já mám 13 měsíců starého chlapecka

aneta_v
11. led 2021

@kristina323 to sice ano, ale zakladatelku této diskuze, jejíž dceři už je 12, protože diskuze je z roku 2009, asi nezajímají rady, co jí tvůj 13měsíční chlapeček 😉

kristina323
11. led 2021

@aneta_v a joooo já si nevšimla... Omlouvám se