Rozpočet na koláč

sarinkam
8. črc 2010

Dnes jsem si spočítala, na kolik mě vyjde jeden velký plech koláče. Těsto- kostka másla26-, mouka5,- dvě vejce4,- cukr6,-

tvaroh- 4 tvarohy 48,- cukr 4,- puding 2,-

drobenka maslo 26,- cukr 6,. mouka 6,-
133,-

Nechci použivat heru nebo ztuženy tuk, jak to mate ostatni, ???

Pak prijde chlap a sedne si k tomu se lžici a řekne, dobrej moucnik, a co je dalšího??

beruska2x
8. črc 2010

no podobne 😉 ja teda Heru obcas pouzivam ale jen do testa, do drobenky taky nee...

chlap by si mel uvedomit co co stoji - rekni mu naplno ze sezral plech kolace za xxx penez 😉 ze to je dezert a ne jidlo, at se naji poradne hlavnim chodem a pak dostane sladkou tecku 😉 protoze tohle je pro vsechny...

sarinkam
autor
8. črc 2010

No ona je to asi moje vina- muj chlap na sladky nikdy nebyl, protože tchyne delala kolace z Ivy, byla nejlevnejsi. To samy s gulasem, když jsme staveli barak a pomahali nam jeho tata a bracha a ja rekla že bude gulas , protestovali. Ona delala gulas z bucku, ja ho delam z plecka. Manzel se me tenkrat zastal, že muj gulas je hodnotné jidlo 😀
No tchyne to nemela lehke, tchan ji dusil na penezich.

beruska2x
8. črc 2010

ale to jo, ja jsem taky pro varit kvalitne, ale proste aby si toho vazil 😉 a myslel trosku i na druhe 😉 a vedel ze bude za tyden treba kolac zase, takze se ted nemusi precpat k prasknuti 😀

ale je to s nima tezky - u nas se taky dost pece, varim tak 1x za 2 dny, MM chodi na obedy domu po praci...

me by rekl - kdyz to sezeru hned tak si stezujes akdyz to nedojim tak taky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kijonkova.k
8. črc 2010

Určitě jsou i levnější recepty,tyhle tvarohové s drobenkou...to je jasné,že ta cena naskáče. 😉

beruska2x
8. črc 2010

kdyz ale pecu tak si chci dat neco bodryho , co mam rada - nebo rodina, pect proto aby to bylo levne mi prijde 😅 divny, to si muzu koupit BEBE susenky 😉

sarinkam
autor
8. črc 2010

No ja si ted davam ke kave a to je takova dobrota.. Kijonkova- ctu mezi radky a ctu tam- koukej jit na boruvky a ty jsou zadarmo 😀 😀 Jo a jinak u nas byl dnes kvetak, takže kolač asi padne za vlast hned.

beruska2x
8. črc 2010

@sarinkam na boruvky jdu zitra, protoze kolac s peknou vrstvou boruvek a drobenkou je mazec co si neodpustime 😀 😀 😀 😀

kijonkova.k
8. črc 2010

Já nepeču to,co je levné,ale to,co nám chutná.Taky mám ráda s tvarohem,ale nedělám ho každý týden.Ráda vyzkouším něco nového,miluju medovník a ten není ani levný,ani jednoduchý a taky ho dělám.Špatně jste mě pochopily,holky. 😉

kijonkova.k
8. črc 2010

A bacha,aby jste borůvky netrhaly někde,kde to není zrovna vhodné,to by vás mohly vyjít pěkně draho. 😀

beruska2x
8. črc 2010

notak pokud na ne nepujdes do narodniho parku tak to asi nehrozi 🙂