Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

adkag
9. lis 2008

Ahojte, nemate nahodou niekto knihu od Dr. Oetkera, kde su len recepty na trasene kolace a torty? Vyslo to niekedy prednedavnom, tak by som prijala par rychlych receptov na trasene kolaciky, robili sme zatial trasenu tortu s mandarinkami a je super, ja ocenujem hlavne ze je hotova za par minut 🙂

adkag
9. lis 2008

ja som par tych trasenych receptov nasla tu:
http://www.oetker.sk/frmoetker/frmoetkerf.php?f...

adkag
9. lis 2008

este luskam tu stranku,zrovna asi rychle recepty to nie su,ale super na detske oslavy:
http://www.oetker.sk/recepty/receptyf.php?zaraz...

misulka1984
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
junovka
16. lis 2008

Typ na vianocne RAFAELO GULKY: 🙂

Prisady: 1 sladene kondenzovane mlieko, 200 g kokosu, lieskove oriesky/mandle/

Postup: Mlieko vymiesame spolu so 150 g kokosu na pevnu hmotu, ktoru nechame 24 hodin odlezat v chladnicke.Po dolezani hmoty vytvarujeme gulky.Podla chuti mozeme do kazdej vlozit oriesok/mandlu/.Na zyver vsetke gulky obalime vo zvysnom kokose. 😉

ankan
20. pro 2008

skúsila som MARLENKU od herminky ale po vyskúšaní by som recept trošku upravila( herminka bez urážky). Cesto rozvaľkať hneď na väčšiu plochu (po upečení je dosť vysoké) a potom nechať odležať. Plnku nechať trošku stuhnúť v chladničke a potom natierať, kedže je riedka a steká po korpuse. Už sa ma rodina vypituje kedy budem piecť daľšiu, tak im chutila. Po vytiahnutí z chladničky sa po nej len tak zaprášilo.(rýchlejšie zjedená ako upečená) 😀

Ak máte niekto skúsenosť s pečením tejto Merlenky rada si prečítam aj iný názor.

vinka
20. pro 2008

Ankar to zvyčajne tak býva.rýchlejšie sa je ako robí.Ja som ešte marlenku nerobila ale chcem to skúsit.U nás sa tak zaprášilo ked som robila tyramisu ale s mascarpone a skoro originál receptom. 😀

blabola
24. únor 2009

ahoj holky,
doufam, ze uz to nekdo nepsal, ale napisu nejjednodussi recept na satecky:

1 bal. mrazeneho listoveho testa
marmelada
bilek na potreni
cukr moucka a vanilkovy cukr na posypani upecenych satecku (muze byt a nemusi)

listove testo necham pri pokojove teplote rozmrznout a vyvalim - vykrajuji kostky, na ktere dam marmeladu a po okrajich pevne slepim, potru bilkem a necham upect pri teplote 200°C. hotove pocukruji.

na napln se vyborne hodi i krajena jablka (tolik netecou) promisena se skoricovym cukrem.

blabola
24. únor 2009

ad satecky:

delam radeji trojuhelnicky a slepuji po obvodu, pokud jsem slepovala rohy smerem ke stredu nedopadlo to moc dobre - ale "kolacky" se take snedly 😉

rabarax
6. kvě 2009

Som tu prvy krat ked som si precital recept BLESKOVY KOLAC tak to musi teda byt ozaj bleskovy ale aj hnusny som kuchar a uz logika mi hovorii ze nasypat muuku na pekac a atd a zaliat mliekom no fakkt smiesne.aAle kto newie warit hm no tak ........

rabarax
6. kvě 2009

ahojte
😝

ralanka
6. kvě 2009

ahojte chcela by som sa opýtať či niekto nemá recept na jablkovo-kokosový koláč pozerala som kadekde ale len s tvarohom a iné kombinácie ale kokos nie vopred ďakujem ak niekto má 😉 🙂

matica2
6. kvě 2009

😀 možeš si urobit piškotové cesto a na vrch nastrúhané jablká s kokosom alebo do cesta kokos a na vrch jablká ak máš niaky dobrý recept tak improvizuj 😉
http://www.jedlo.eu/recepty/mucniky-zakusky-tor...

ralanka
6. kvě 2009

mala som na mysli že do cesta ide kokos aj jablká ale neviem pomer nič som to jedla už dávno niekde na návšteve a bol super len neviem u koho 😀 😀 😀 ale aj tak dík

matica2
6. kvě 2009

neviem či to tu niekto dal ale robila som toto:

Margot

Cesto: 1 čokoláda Margot, 2 vajcia, šálka cukru, 1 vanilka, 3 lyžičky oleja, 1 šľahačka, prášok do pečiva, 2 šálky polohrubej múky, ½ šálky prevareného mlieka
Poleva: 10 dkg cukru, 10 dkg masla, 2 lyžice kakaa, 2 lyžice rumu, 1 žĺtko

Ako na to:
Čokoládu postrúhame a zmiešame s ostatnými surovinami na cesto a dáme piecť.
Suroviny na polevu zmiešame a dáme na vychladnuté cesto.

ralanka
6. kvě 2009

čo si dnes piekla?

liana
8. kvě 2009

neviem či to tu už nie je, ale ja idem dnes vyskúšať tento:

Rafaelo rezy

1 hrnček práškového cukru, 1 hrnček vlažného mlieka, 2 hrnčeky polohrubej muky, 1 prášok do pečiva, 1/2 hrnčeka oleja a 2 celé vajíčka
Posýpka: 1/2 hrnčeka práškového cukru, 1 hrnček kokosu
na vrch 1 šľahačka

Cesto spracujeme zo všetkých prísad. Nalejeme na plech a hneĎ na vrch cesta, ešte pred upečením dáme posýpku. Upečieme a ešte zahorúca nalejeme 1 nevyšlahanú šľahačku, niekto odporúča aj troška rumu. Polieva sa cik - cak čokoládou.

dadous
8. kvě 2009

liana rafaelo řezy jsou vyborny a poměrně rychly 😉
ja mam recept na supr perník, není vubec suchej 😅
300g hl. mouky
300g cukru
2 PL kakaa
1lžička skořice
1 prdopeč
strouhana kura z 1/2citronu
to vše smíchat
1/2l mlíka
1 vejce
5 PL oleje
150g povidel
to vše rozmixovat, nalít do suche směsi a nalít na kokosem vymazany plech. Pečeme na 170stupnu asi pul až třičtvrtě hodiny

peta3
1. čer 2009

jé liano, ty jsi mě předběhla - náhodou jsem tenhle recept objevila v sobotu a během hodinky byl hotový a je to výborné - a ta vůně při pečení...kdo zbožňuje kokos, není co řešit 😀

lovaa
3. čer 2009

prosím, prosím o radu...jak se jmenuje typ receptu, kdy do misky dáte folii a vyskládáte ji po stěnách upečeným plátem...různě nařezaným, aby nebyla škvírka...a pak misku naplníte nějakou hmotou...evidentně tužší...po vychladnutí v lednici vyklopíte a máte polokouli, kterou dál můžete zdobit? nebo se upeče roláda, tak se naplní, nakrájí a stejný postup do misky...ztuhnout, vyklopit...polokoule? Asi to není rychlý a jednoduchý, ale já to někde viděla v časopisu a nemůžu si vzpomenout na název a tak to ani nemůžu hledat na netu...jako recept...moc moc děkuji az pomoc. Pečení zdar 😉 😀

veronkaj
3. čer 2009

ahojte

prosím poradte mi, moja dcéra má narodky a polovička meniny a tak robíme oslavu - vonku aj s kamarátmi no bude nás tam asi 40, budeme grilovať a opekať pri ohni

prosím poradte mi čo upiecť aby sa nám to tam nerozpustilo

napadli ma nejaké veci napr. cesnakové trojuholníčky z kysn. cesta, alebo nejaká štrudla, alebo.......

prosím poradte, rada by som aj niečo ako spôsob bublaniny alebo niečo také ovocné popr. s tvarohom čo sa nám nerozpustí.

😒 😒 😒 😒

traktor
3. čer 2009

ahoj, zober listkove cesto , vykrajuj z neho take obdlznicky / ked chces nieco krajsie zober formicky a mozes srdiecka, mesiaciky/ , daj na plech kazdy kusok potri trosku olejom a vrch posyp rascou, makom, syrom, sezamom, daj upiec do velmi vyhriatej rury... je to rychle, vyborne ku vinu, alebo len tak pre deti... na bublaninu / ceresne, jahody.../ 2 cele vajicka, hrncek krystal cukor, pol hrnceka oleja, pol hrnceka mlieka, 2 hrnceky polohrubej muky jeden prasok do peciva, vsetko zmiesat, dat na vymasteny vysypany plech, navrch pohadzat ovocie a dat upiect. potom kokosove gulky - 1 detske piskoty pomelies , pridas 10dkgkokos, 3 lyzicky kakao, premiesas. do hrnca das varit 1 a pol decivody, 4 polievkove lyz. praskovy cukor, 1 vanilku, a asi 5 dkg masla / moze aj viac/. miesaj ked zovrie odstavis, a nalejes na piskoty. poriadne premiesas, robis gulky ktore obalis v kokose / mozes aj v orechu, cokolade/ do gulky ked chces , mozes pridatoriesok, zele cukrik, kolesko bananu, ceresnu...

veronkaj
3. čer 2009

to je celkom fajn, rozmýšlala som nad tým, aj som skúsila robiť krokodýla z kys. cesta na majolkové žemličky a v remoske som ho musela robiť na 2x ale bol fantastický len musím skúsiť v rúre, lebo tam moc neviem ako na to či na viac či na menej stupňov, rozmýšlala som že v tej remoske by boli fajn napr.l nejaké buchtičky plnené párkom a syrom alebo tak. alebo aj trojuholníčky z list. cesta plnené salámou a syrom, no musím skôr niečo sladké,

je nejaká bublanina alebo niečo s tvarohom???

traktor
3. čer 2009

mojim detom velmi chuti pizza s kysnuteho cesta - urobis kysnute cesto, vyvalkaspotries kecupom, das sunku , kukuricu , syr / pridat mozes podla svojej chuti sampiony..../, stocis ako zavin , das na plech potries olejom a upecies... jednoduche, chutne , rychle...

veronkaj
4. čer 2009

no tak včera sme sa o tom bavili, a tak den do predu urobím nejakú štrudlu a potom napr. rafaelo rezy a nejaké slané len neviem ako to mám uskladniť aby to bolo na druhý deň dobré teda to z kysnut. cesta napr. do tých umelohm. krabíc???

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ricky
11. čer 2009

my sme dnes piekli super kokosovy kolacik- 2vaj+1hrncek praš.cukru+ 1hr.milk+ pol hr.oleja+ 2 hr. polohr.muky+1 prach do peciva, vsetko spolu vymiiesat a vyliat na nymazany vysypany plech. na surove cesto vysypat 1hr.kokosu zmiesany s pol.hr.prask.cukru. to upiect a ked to vytiahnete z rury tak na ten kokos naliat 2 slahackove smotany....je to super !🙂)

pancake
14. čer 2009

ricky ked das nakoniec namiesto dvoch slahackovych smotan iba hrncek mlieka tak to ma ten isty efekt a je to menej kaloricke a hlavne lacnejsie. 😉
aj ja ho robievam a niekedy aj namiesto kokosu dam orechy. mnam. ale uznavam ze kokosovy je o trosku lepsi. 😉

peta3
16. čer 2009

pancake, to je ten recept, co psaala na téhle stránce Liana - Rafaelo řezy 😵

ukana
16. čer 2009

baby, prave som ho upiekla, dala som navrch len salku mlieka, pofrkala som to cokoladovou polevou..........vonia cely byt kokosovo 🙂 🙂 🙂