Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

lena27
19. dub 2007

mám pro vás recept na výborný Čokoládový piškot:
2 hrnky cukru
2 celá vejce
1 hrnek oleje
sůl, van. cukr
2 lžíce kakaa
3 hrnky pol. mouky
2 hrnky mléka
1 pr. do pečiva

Poleva: 100g másla rozpustit
250g cukru moučka
2-3 lžíce studené vody
2 lžíce rumu
3 lžíce kakaa

do těsta někdy nedávám kakao a je to výborné

lena27
19. dub 2007

AMERICKÁ BUCHTA:
4 vejce
1 hrnek cukru
2 hrnky pol. mouky
1/2 lžičky skořice
1 lžička kakaa
1 pr. do pečiva
1/2 hrnku oleje
4 hrnky na kostičky nakrájených jablek(já je neloupu)
hrst ořechů, rozinky

Poleva: 15dkg mouč. cukru
5 dkg másla
2 lžíce rumu
2 lžíce kakaa

karla6
20. dub 2007

Macku28, já mám doma zas dva kluky v pubertě a manžela. Kdybych nepekla, tak je neuživím. Navíc, nejsem vůbec hospodyňka, takže to, co dokážu upéct já, to dokáže úplně každý, nic složitějšího nedělám. Ani jsem nevěděla, jestli ty recepty tady někdo zkouší. 🙂
K těm pudinkovým kostkám bych ještě jen dodala, že je krájím hned po namazání krému a do ledničky je dávám už nakrájené. Když jsem je kednou nakrájela až po vychlazení (stačí tak cca 1 hod v ledničce, pak je vytahuju), tak se mi ten krém chytal víc nože a stahoval se z těsta. Ale to je asi na "šikovnosti". 😀 Jsou dobré na druhý den, i když přes noc v ledničce nejsou, jen trochu klesne ten krém, ale vůbec to nevadí. Do třetího dne u nás nikdy nevydržely, tak nevím. 😒

karla6
20. dub 2007

Jo, ještě mi kámoška poslala jeden velmi jednoduchý recept, ale tento přesně takto jsem ještě nezkoušela. Dám to sem a pokud to někdo vyzkoušíte, tak dejte vědět, jak jste dopadly. 😉 :

Jednoduchý recept na štrúdl
500g hladké mouky
250g nastrouhané Omegy (100% tuk)
špetka soli
2 dcl vody
Všechny suroviny zpracujeme v těsto – krásně se vyvaluje a je moc dobré. Plníme podle chuti.

...takto jsem to přesně na mail dostala, nic víc k tomu zatím nemám.

halka
20. dub 2007

tak já přidám recept na jablkové muffinky, zkoušela jsem je poprvé včera a jsou perfektní:

200 g hladké mouky, prosáté
1 lžička prdopeč
1 lžička sody
140 g cukru, nejlépe přírodního, např. třtinového, samozřejmě může být obyč krystal nebo krupice
1/2 sáčku vanilkového cukru
50 g jemných ovesných vloček
100 nasekaných ořechů
1 lžička skořice
1/2 lžičky nastr.muškát.oříšku (neměla jsem)
300 g hustého bílého jogurtu
80 ml oleje
2 rozšlehaná vejce
2 nastrouhaná jablka

Pravidlo pro přípravu muffin je takové, že se spojí zvlášť tuhé a zvlášť tekuté přísady:

takže v jedné míse mouka, vločky, prdopeč, soda, oříšky, skořice, jablka a v druhé míse jogurt, vejce, olej a cukr. Teprve potom se vše spojí a JEMNĚ promíchá, vtip je v tom, že se těsto nemíchá až do hladka, trošku hrudek z mouky nevadí, muffiny mají potom po upečení tu správnou strukturu. Aspoň tak jsem to vyčetla a funguje to.

Těsto se pak plní asi do dvou třetin do papírových košíčků, posype jemně vločkami a košíčky s vkládají do speciální formy na muffiny. Pečeme na 200 stup. asi 15-20 nminut. Dobrou chuť.

halka
20. dub 2007

ještě jeden recept: HRABĚNČINY ŘEZY:

400 g plhr. mouky
140 g cukru
200 g hery
4 žloutky
2 lžíce mléka
1/2 prášku do peč.

náplň:
6 nastrouhaných jablek¨
skořice, rozinky, oříšky
vanilk. cukr
snih ze 4 bílků

Zpracujeme těsto, 1/3 oddělíme a dáme ztuhnout do mrazáku. Zbylé dáme odležet na půl hodiny do lednice. To potom vyválíme a vymačkáme na plech (vymazaný a vysypaný), na něj navršíme nastrouhaná jablka, posypeme skořicí, rozinkami a oříšky a navršíme sníh. Nakonec nastrouháme zbylé těsto z mrazáku. Je to recept na plech, já jsem dělala poloviční množství, které je akorát do koláčové formy. Je to fakt moc dobré. Nejlepší trochu uleželé z ledničky.

simikiki
13. čer 2007

ahoj holky,potřebuji pomoc,zítra má dorazit tchýně a potrpí si na něčem sladkém ke kávičce a mě už nic nenapadá,čím bych se mohly blýsknout...

kamisek
13. čer 2007

Hani, zkus toto, je to jednoduché a výtečné:o)
Rafaelo řezy:

Těsto-3 vejce,1hrnek cukru,1 vanilkový cukr,2 hrnky polohrubé mouky,1 pr.do peč.,1hrnek mléka.Na posypání-1hrnek kokosu+1/2hrnku cukru+1 vanilk.cukr.Na polití 1šlehačka.

Uděláš těsto, dáš na vymazaný plech, na to neupečené těsto kokos s cukrem, dám péct na slabo, asi 160st., pak vytádneš, do šlehačky v kelímku uděláš jehlou dírky a kapeš po celé buchtě, pak vychladit a jíst:o))

halka
13. čer 2007

se ti zdá, že je tady málo receptů? 😉 😉 Já peču hodně, ale zrovna tyhle rafaelo mě moc nezaujaly, byly moc mokré.

marcela22
14. čer 2007

Ahojte, tak som Vás náhodne našla a keď už som Vám "pošmírovala" v receptoch, pridám niečo aj ja🙂

Domáci fantastický krémeš

8 dcl mlieka, 2 žĺtky, 2 PL hladkej múky, 1 vanilkový cukor, 2 Zlaté klasy, 15 dkg práškového cukru, 2 PL rumu, 250 g masla, 1 balenie medových plátov, čokoláda na poliatie, 2 šľahačkové smotany, 2 stužovače smotany
Do mlieka dáme vanilkový cukor. Ďalej pridáme 2 Zlaté klasy, žĺtka a nakoniec 2 PL hladkej múky. Varíme až do úplného uvarenia – t.j. stav, keď je puding riadne hustý a čo je veľmi dôležité - nechať ho úplne vychladnúť. V ďalšej mise si vymiešame maslo s 2 PL rumu alebo rumovou arómou a 15 dkg práškového cukru do peny. Spojíme krémy, čiže puding primiešavame so šľahačom na nízkych obrátkach pomaly po kôpke, až urobíme krém. Začneme stavať krémeš. (Iste ste si všimli, že v balení sú 4 kusy plátov, aj tento recept je na 4 kusy plátov). Na podnos, ktorý sa nám zmestí do chladničky, dáme vedľa seba dva medové pláty. Na to natrieme žltú plnku. V mise vyšľaháme 2 alebo 3 šľahačky s 2 alebo 3 stužovačmi. Šľahačku neochucujeme, pri jedení krémešu sa chute vynikajúco spoja. Na žltú plnku nanesieme šľahačku, pekne ju poupravujeme, prikryjeme medovými plátmi a polejeme čokoládovou polevou.

Slovenské krémeše

25 dkg hladkej múky, 10 dkg práškového cukru, 1 Pl rumu, 1 vajce, 1 PL medu, 1 KL jedlej sódy, 1 PL mlieka
Spracujeme na doske cesto a dáme na dvehodiny do chladničky. Potom vyváľame dve placky a upečieme, pečú sa rýchlo, asi 10 – 12 minút.
Krém: 1 l mlieka, 2 vanilkové pudingy, 2 KL hladkej múky – z tohto uvaríme puding a necháme vychladnúť. Potom k tomu pridáme:
25 dkg Hery a 15 dkg práškového cukru
Natrieme na jednu placku a dáme na ½ hodiny stuhnúť do chladničky. Potom toto natrieme jednou šľahačkou v prášku ( pripraviť podľa návodu ). Prikryjeme druhou plackou a dáme na noc do chladničky odležať.

Koláč „ Teta Táňa“

1 hrnček mlieka ( 150 – 200 ml ), 125 g masla, 6 PL kakaa, 2 hrnčeky práškového cukru, 3 vajcia, 1 vanilka, 1 ½ hrnčeka polohrubej múky, 1 kypriaci prášok, olej, šľahačková smotana ( nemusí byť )
V hrnci zmiešame 1 hrnček mlieka s 1 hrnčekom práškového cukru a so 6 PL kakaa. Pridáme 125 g masla, povaríme a potom odložíme 1 hrnček zmesi na polevu. V mixéry vymiešame 1 hrnček práškového cukru, 3 vajcia a 1 vanilku. Do mixéra k vyšľahaným vajciam pomaly prilievame zohriatu kakaovú zmes. K zmesi pridáme 1 ½ hrnčeka múky s kypriacim práškom a vymiešame ( do tohto hotového cesta môžeme primiešať ešte kúsok masla alebo olej, inak je cesto trochu suché ). Upečieme na vymastenom a pomúčenom plechu. Ešte horúce cesto pokrájame a polejeme zmesou z hrnčeka. Koláč môžeme podávať s nesladenou šľahačkou.

andrysek2
28. čer 2007

ahojik vidim ze jsem tady objevila super stranku z receptama ja mam tri loupezniky a porad jim neco pecu takze urcite tu neco vyzkousim zatim paaa

majkac5
31. črc 2007

ahojte,prosim vas neviete niekto recept na kakaovy zavin?

kattom
31. črc 2007

zakusok hrk-hrk

urobime si piskotove cesto (hocijake)

ked upecene piskotove cesto vychladne, vyleje sa nan hrk-hrk zmes a dame vychladnut do chladnicky:

hrk-hrk zmes:
2 konzervy mandariniek aj so stavou (alebo 1 velky pohar zavaranych marhul - treba nakrajat na kusky, pripadne ine ovocie podla chuti)
2 sladke slahacky
2 pudingy Dr. Oetker Cream OLE

Pripravime si velku nadobu s vrchnakom (najlepsie z umelej hmoty, co sa da dobre zavriet). do nadoby dame kompot, nalejeme slahacku a puding (pudingovy prasok vopred rozmiesame s troskou slahacky -ale pozor rychlo to hustne), ihned zavrieme a hrkame asi 5 minut, kym zmes nezhustne. vylejeme na cesto.

xxxx
bublanina
potrebujeme: 1 velku misu, 1 hrncek a 1 varechu 😉

do misy dame naraz vsetky tieto suroviny:
3 hrnceky polohrubej muky
1 prasok do peciva
1 vanilkovy cukor
3 vajicka
1,5 hrnceka krystalovy cukor
1 hrncek oleja
1,5 hrnceka mlieko

rozmiesame, vylejeme na hlboky plech (vopred vymasteny a vysypany polohrubou mukou), naukladame ovocie podla chuti a moznosti - u nas "frcia" marhule alebo maliny- a dame upiect do vopred rozohriatej rury. kolac bude vysoky asi 4-5 cm
toto cesto je mozne bez ovocie pouzit aj ako piskotovy zaklad pre hocijaky kolac (ak sa na cesto davaju dalsie vrstvy - puding, slahacka, kremy a pod., staci robit davku z 2 vajec - a vsetky suroviny ubrat o 1/3. prasok do peciva a vanilkovy cukor, mozu ist cele)

zuz11
31. črc 2007

kattom a tu slahacku nevzyslahanu do hrk hrk zakusku? 😉 vyzera to dobre asi ho upeciem 😀

kattom
31. črc 2007

zuz11 -hej to sa cele iba zmiesa - slahacka, kompot a puding OLE - to je taky, co sa nemusi varit. ona ta slahacka sa vlastne vyslaha tym hrkanim.
kolegyna mi poslala recept a straaaasne je to dobre - hlavne, ked boli tie horucavy, tak nam chutil viac ako zmrzlina

berdicek
1. srp 2007

Ahoj,mate nektera z vas vyzkouseny recept na nejaky dort? Chystam se ho peci poprve, manzel ma v nedeli narozky, tak bych to nerada zkazila 😀

marcii.ka
3. srp 2007

Ahojky všem, máte tady super receptky, tak jsem si řekla, že taky nějakou dobrútku vám tady napíšu. Je to "Letní zákusek", moje rodina ho zbožňuje a je to rychlé.

Těsto: 5 žloutků a 25dkg cukru(moučka) smícháme, pak k tomu přidáme:
1 dcl oleje
1 dcl vody(teplé)
půl prášku do pečiva
20dkg mouky polohrubé
nakonec sníh s 5 bílků.
Dáme na vymaštěný a moukou vysypaný plech.(Pokud budete péct v dortové formě, tak stačí dělat s poloviční dávky).

Krém: 2 kysané smetany
2 lžíce cukru ml.
2 smetany ke šlehání
2 ztužovače
vyšleháme do tuhosti.Do dortové formy stačí po 1 smetaně a 1 ztužovač.
Na upečený korpus dáme krém a na to ovoce(nejlépší jsou jahody) a zalijeme pudinkem.

Pudink: 1 vanilkový pudink uvaříme ve šťávě z jahod(ze 2 malých plechovek).
Necháme uležet v ledničce do 2 dne.Dobrou chuť.

marcii.ka
3. srp 2007

Banánová roláda
Těsto: 5ks žloutků a 10dkg cukru moučka- mícháme, pak přidáme-
2 malé lžičky kakaa a 1 vanilkový cukr, sníh s 5 vajíček, 4dkg mletých
ořechů, 6dkg mouky polohrubé, půl prášku do pečiva.
Na vymaštěný a vysypaný plech dáme pečící papír a na to nalijeme těsto. Pečeme 15-20 min. při 180 stupních.Po upečení stočíme do rolády a necháme vychladnout.Pak roztočíme, sundáme papír a namažeme 3/4 krému. Na krém dáme 2 banány a zatočíme opět do rolády a namažeme zbytkem krémů. Povrch posypeme kokosem nebo oříškama.

Krém: 20dkg másla mícháme do hladka s 12dkg cukrem moučka. Uvaříme klasicky 1 vanil.pudink(nesladíme) v půl litru mléka a necháme vychladnout.Pak lehce vmícháváme do krému.(máslo i pudink musí mít stejnou teplotu, jinak se tvoří hrudky).

dromedan
7. srp 2007

Ahoj holky, děkuji za skvělé recepty. Mám novou a zároveň svou první kuchyň. Pečení mě moc baví. Zatím čerpám z vašich receptů, až zkusím něco od jinud,hned napíši. Dělala jsem Jogurtovou buchtu s ovocem, zákusek z Margotky, řezy Raffaelo, jablkovou buchtu s cukrovou polevou a koláč lenivá žena. Vše bylo naprosto vynikající. Dík K.

etinka
16. srp 2007

Ahoj holky, máte tu spoustu pěkných receptů. Určitě něco vyzkouším. Přidávám se i já a to s receptem na klasické buchty. U nás mají velký úspěch a vím od kamarádek, že je málokterá peče.

Tak tady to je: asi půl kg polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
trošku cukru krupice
2 vajíčka
půlku másla nebo Hery

V malém kastrůlku ohřejeme ( musí být jen vlažné)asi 1/4l mléka a necháme v něm vyběhnout kvasnice ( na půl kg mouky tak půl kostičky)
Když nám vyběhne kvásek, vmícháme k ostatnímu a zpracujeme těsto. Já ho zadělávám v robotu. Necháme vykynout.
Když je vykynuto, rozkrájím těsto na pomoučněném vále na malé kostky a na každou dávám náplň a balím. ( jako do čtverce, nevím jak to popsat)Na plech kladu jednu vedle druhé, plech vymazávám rozehřátým sádlem a mažu i mezi jednotlivými buchtami kraje, kterýmu se dotýkají a nakonec i všechny ze zhora.( to aby se pak lépe odlupovaly jedna od druhé) Pečeme ve středu trouby na 150C, dokud nebudou mít kůrčičku...

U nás jdou nejvíc na odbyt tvarohové... 🙂 Ale můžeme plnit i mákem nebo povidly.
Tvaroh do náplně si připravím tak, že kostku měkkého tvarohu smíchám s troškou cukru krupice, přidám 1 žloutek a rozinky dle chuti. Může být i kapka rumu.

Doufám, že jsem se nepřehlédla a že už sem někdo recpt na buchty nedával. Tenhle je od mojí mamky a i babičky. Jsou fakt skvělé....
Abych nezapomněla,hotové posypeme zhora moučkovým cukrem...Dobrou chuť!

ukana
22. srp 2007

pridavam jeden recept na tvarohovy kolac, rychly a CHUTI BOZSKY! mam ho z netu ale musim ho posunut dalej, aby ste ho vyskusali 🙂

Prisady: na cesto- 500g polohr.muky, 200g pras.cukru, 1prdopec, 200g masla
na plnku- 500g tvarohu ( 2kelimky), 2vajcia, 1vanilk.cukor,
praskovy cukor-podla chuti, 3dcl mlieka.

Postup: z muky, cukru, pr.do peciva a roztopeneho masla spravime mrvenicku, maslo lejeme do muky a mrvime prstami. Na plech dame papier na pecenie a nan polovicu cesta. zalejeme tvarohovou plnkou.Tu spravime zmiesanim vsetkych prisad. Nebojte sa toho, ze je moc riedka, ono sa to vpije do cesta. Posypeme druhou polovicou mrvenicky a dame piect na 150 C, asi 20-30min. MNAAAAAAAAAM! 😝 😝 😝

lukynek
22. srp 2007

Ahoj holky, přidávám

Moučník za 10 minut!!!

Přísady: 250g HERY, 2 lžíce kakaa, 2 hrnky cukru, 1 hrnek vody, 4 vejce, 2 hrnky polohrubé mouky,, 1 prášek do pečiva, tuk a mouka na plech, vlašský ořech nebo kokos.

Postup: HERU rozpustíme a smícháme jí s kakaem, cukrem a vodou.
1 hrnek směsi si dáme stranou.
Do zbylé směsi vmícháme vejce, mouku s práškem do pečiva.Těsto vlijeme na tukem vymazaný a moukou vysypaný plech a pečeme ve vyhřáté troubě 10 minut.Hned po upečení na těsto vlejeme a rozetřeme směs z hrnku a posypeme drcenými ořechy nebo kokosem.
Moučník vydrží dlouho měkoučký!!

😅 😝 😅 😝

vanusak
25. srp 2007

Dostali jsme cuketu, tak mě napadlo najít si recept na něco rychlého a je to vážně super! Nadýchaná lehoučká buchta, něco jako perník, ale jako peřinka. Navíc je to neskutečně rychlé! A nikdo nepozná, že je tam cuketa...
CUKETOVÁ KAKAOVÁ BUCHTA
3 vejce
200g cukru krupice
2dcl oleje
500g nastrouhané cukety (stačí nahrubo, cuketu zbavíme jádřince)
400g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 prášek do perníku
1 vanilkový cukr
2-3 lžíce kakaa
trochu rumu
dle chuti možno, ale nemusí být - rozinky, ořechy...
Utřeme vejce, cukr a olej, přimícháme zbylé suroviny, nakonec kypřící prášky. Těsto nalejeme na plech s vyšším okrajem, na pečící papír (anebo na vymazaný vysypaný plech moukou nebo třeba kokosem) a pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 15 min.(při 180 °C v horkovzdušné troubě). Možno zkrášlit čokoládovou polevou politou cik cak na buchtě.
Bude stejně rychle pryč, tak jako se rychle připravuje a upeče. Dobrou chuť.

majina.b
26. srp 2007

po dlhom hľadaní a testovaní rýchlych koláčov je tento môj favorit.

Rýchly koláč

2 vajcia
200g kryštálovy cukor
0,5 vanilínový
100 ml oleja
2 čl sódy bikarbóny
350 g polohrubej múky
1,5 pohár šťavy z kompótu (ak je cesto husté doliať šťavy)
2 čl kakaa

čokoládová poleva, šľahačka na ozdobu

všetko spolu dobré premiešať, a vyliať hmotu na vymastený a mukou vysypaný plech. vychladnutý koláč poliať čokoládovou polevou.

martinadt
26. srp 2007

baby dám vám fajny recept ešte od mojej starkej 😀

Rýchly ananásový koláč

40dkg hladkej múky
1 ananásový kompót
1 lyžička sody bikarbóny
2 vajcia
35 dkg cukru
Všetko spolu zmiešať a dať upiecť
Potom vylejte na teplý koláč polevu
Poleva:
18 dkg cukru
1 sladká smotana
10 dkg hery
1 vanilka
všetko uvaríte a a nechať variť 3 minúty

Potom pridajte 5 dkg posekaných alebo podrvených orechov a 5 dkg kokosovej múčky (teda kokos) 😀 😀 😀

ten koláč je pre tých, ktorí obľubujú sladké je fakt vynikajúci aspon mne vždy chutil 😎 😎

kasli
31. srp 2007

Holky musím Vám napsat, že margotková buchta dělá divy. Donesla jsme ji na rozloučenou do práce a musela jsem každému dávat recept, takže opravdu doporučuji 😵

petul.a
31. srp 2007

To musím potvrdit, ta margotková buchta je taaaaaaaaaaaakhle moc dobrááá 😀

marcii.ka
31. srp 2007

Ahojky holky, přidávám nějaký ten receptek.
Koláč s pomazánkového másla
Potřebujeme: 1 pomazánkové máslo
3 celá vejce
20 dkg cukr moučka
20 dkg polohrubé mouky
půl prášku do pečiva a trošku mléka
Smícháme a nalijeme do vymazané a vysypané formy. Na povrch poklademe ovoce a pečeme. Dobrou chuť.

Jablečný koláč s pěnou
Těsto: 5 žloutků
12 dkg cukr moučka
1 hera
35 dkg hladké mouky
1 prášek do pečiva
Vše smícháme a vylijeme na vymaštený a vysypaný plech, pečeme asi 15 min.
Nádivka: 1 kg jablek nasrtouháme a podusíme s cukrem, přidáme trochu hery, ořechů a skořice.
Z bílků ušleháme sníh s 1 malým hrnkem pískového cukru.
Na upečené těsto poklademe jablka na ně namažeme sníh, posypeme ořechama a dáme do trouby dopéct.( asi 10 minut).

marcii.ka
31. srp 2007

Rychlé domácí lístové těsto
40 dkg hladká mouka
1 hera
1 zakysaná smetana
trošku soli
Těsto pořádně vypracujeme až se přestane lepit. Nejraději pak chvíli dát do ledničky. Potom vyválíme placku a děláme menší čtverečky, které plníme (tvarohem, mákem, marmeládou...podle chuti)

Zákusek ze slazeného mléka
Upečeme si klasické piškotové těsto a dáme vychladnout.
Uděláme krém:
500g jemného tvarohu
400g slazeného kondenzovaného mléka, šleháme. Ve vodní lázni rozpustíme 60g čokolády na vaření a pomalu jí přidáváme do krému.
Hotovým krémem polejeme korpus, můžeme ozdobit ovocem a šlehačkou. Dáme do ledničky ztuhnout. Dobrou chuť.

karla6
31. srp 2007

Holky,neznáte nějaký recept, kde by se daly použít takoví ti gumoví medvídci a takové ty želatinové druhy bonbónů?
Nedaří se mi přesvědčit babičku, aby to už děckám nekupovala a mám toho doma už plnou igelitku. 😒