Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

gulicka
24. říj 2007

Pridavam slubeny recept kolacika, ktory vychvalili aprilovky 2007 na chatovej akcii 🙂 :

Čokoládovo-orieškové koláčiky
Tollhouse Nestle Chocholate Chip Cookies (from Andrea Stark)

2 ¼ pohára polohrubej múky
1 čaj. lyžička soli
1 čaj. lyžička sódy bikarbóny (2 lyžičky prášku do pečiva)
1 pohár masla alebo margarínu (100g stačí)
¾ pohára hnedého prírodného cukru
¾ pohára bieleho cukru (ja nedávam)
2 veľké vajcia
1 vanilkový cukor
1 pohár posekaných orechov / sušeného ovocia / hrozienok
2 poháre nalámanej čokolády (môže byť na varenie)

Premiešajte múku so soľou a práškom do pečiva. Vymiešajte maslo s cukrom (všetky druhy) na krémovú hmotu. Pridávajte vajíčka jedno po druhom, zakaždým dobre vymiešajte. Postupne pridajte a vmiešajte múku. Pridajte čokoládové, orechové a ovocné kúsky.

Na plech rozložte papier na pečenie a formujte okrúhle kôpky, vrch roztľapkajte (tvar okrúhlych keksíkov), nechávajte medzi nimi miesto – pečte asi 10 min (160-180 stupňov).
Cesto môžte roztľapkať aj na obdĺžnikový/štvorcový plech (radšej menší) a piecť 20-25 min, krájať, kým nie je úplne vychladnuté.

Množstvo / výber čokolády, orechov a ovocia je na Vás, podla mna cim viac, tym lepsie
😀

gulicka
24. říj 2007

a pridavam este jeden, ktory mi upiekol muz vcera (mali sme vyrocie, tak ma chcel potesit a potesil, velmi 🙂 , je to vyborne. Recept je z Dobreho jedla Marec - Maj 2007, su tam aj ine vynikajuce recepty, niektore tie z tvarohu som vyskusala a cestovinky, mnam:

Jablkové tortičky s ricottou (na 4ks)

Potrebujeme:

500g lístkového cesta
3-4 jablká
2 jablká na dekorovanie
250 g ricotty alebo tvarohu
Práškový cukor
1 škoricový cukor

Cesto rozvaľkáme na 3mm hrubý plát. Povykrajujeme kruhy. Cestom nevymastené formičky naplníme. Jablká ošúpeme, postrúhame, primiešame práškový, škoricový cukor a ricottu. Krém rozdelíme do formičiek, na vrch poukladáme mozaiku z tenkých plátkov jablka.

Mozme plnit aj na slano, plnky si vymyslite alebo su na str. 58-59 toho casaku vyssie spomenuteho.

Tortičky môžete ozdobiť domácou karamelovou polevou - dodá tortičkám exkluzívny nádych a zamaskuje prípadné chybičky krásy( kryštálový cukor za stáleho miešania roztopiť na panvici a následne zaliať šľahačkovou smotanou, cukor stvrdne, ale miešaním získate chutný karamel tej správnej konzistencie).

pacna
24. říj 2007

no dobre po veceroch budem opisovat recepty a sibne mi z toho lebo vsetky vypadaju byt uuuužasne a mnam mnam mnam mnam. 😀

kousinka
24. říj 2007

achojky holky pekařky, já zas sháním recept, který jsem někam zašantročila, byla to výborná jednoduchá buchta ale já si zaboha nemůžu vzpomenout kolik tam čeho bylo - kdyby vám někomu byla povědomá ? ☹ vím že se tam používala celá hera, pak takový ty normální věci jako mouka, cukr, možná ještě zakysaná smetana ale tou si teda rozhodně nejsem jistá a poznávací znamení bylo že těsto se rozdělilo na tři díly a každý obarvilo jiným pudinkovým práškem a pak se to střídavě nandalo do pekáčku ... třeba jí někdo znáte 😉

jami3
24. říj 2007

ahoj kousinka, ja ho robievam - dúfam, že je to ono 😉 :
Papagájový koláč
5 vajec, 30 dkg cukru, 1 Hera, 30 dkg polohr.múky, 1 prášok do pečiva, 1 van. cukor, 1 šlahačka, 3 rôznofarebné pudingy
Na vymastený plech lyžicou striedavo klásť kôpky, po upečení pokropiť rumom a poliať citrónovou polevou

weroni
30. říj 2007

no zienky pridavam moje oblubene muffiny - su velmi oblubene a relativne rychlo hotove a hlavne - hrncekovy recept 🙂
1 hrncek cukru, 2,5 hrnceka muky polohrubej, 1 prasok do peciva, 1 vanilkovy cukor, 2 vajicka, 1 hrncek rastlinneho tuku (hera) citronova kora, mlieko (podla potreby - aby sa cesto lialo). Nakoniec pridat posekanu cokoladu a do vymasteneho a mukou vysypaneho plechu na muffiny (alebo do kosickov - ale v nich som to nikdy nerobila) dat piect pri cca 180° na takych 15 - 20 minut
Bru chut 🙂

lia
30. říj 2007

weroni,tu heru davas celu??

kousinka
7. lis 2007

jamííí to je přesně ona díííííík 😀 😀
hned dneska jí zkusim 😎 akorát pamatuju si dobře že se dělal sníh ? 😕 a tak šlehačka se tam lila ? ... přeci jen už je to pár let co jsem jí pekla naposledy 😅

jami3
7. lis 2007

kousinka, som rada, že som sa strafila 😉
niekedy dávam aj smotanu na varenie, šlahačku samozrejme že nevyšľahanú. A ked som bola lenivá, skúšala som to aj len s celými vajíčkami-vyšľahať s cukrom... a tiež to vyšlo. U nás naj recept na detské párty-posypaný farebnými perličkami-super 😀

kousinka
7. lis 2007

já jsem to kdysi ještě i kombinovala s banánama, co si pamatuju 😵 na kolik to pečeš ?
jen pro zopakování - utřu heru s cukrem, přidám žloutky, pak mouku, prdopeč a vancukr, šlehačku nebo smetanu a pak sníh.. a rozdělim na tři díly, každej obarvim jinak.. na plech to si pamatuju... a peču na ? 😖

jami3
7. lis 2007

je to tuhšie cesto- tak 180-200°c-podľa rúry 😎

kousinka
7. lis 2007

vďakááá ..super super super ... manža sice mít radost nebude, páč on radši kynutý a tvarohový, ale já se na ní strašně těšim 😅 ještě jednou díky moc 😉

kousinka
9. lis 2007

Mňááááámíí takže upečeno (zapomněla jsem jen an rum a polevu, ale to nevadilo 😀 ) a manža si dokonce dal dvakrát což u něj neni normální 😀 takže díííííky dííííky 😉

erika153
13. lis 2007

dnes som dopiekla trojfarebnu babovku bez muky od cat a je uzasna! (robila som len zo 4 vajec, nie z 5 lebo viacej som doma nemala ale vydarila sa aj tak ) 😵 😵 😵 dakujem za recept!

mikca
13. lis 2007

Nevim jestli to tu je..ale ted o víkendu jsem ochutnnala CHUDÉ RYTÍŘE..a super..potřebujete
veka..klasika na chlebíčky...tu namažete oslazeným tvarohem..přiklopíte na to další veku(prostě jako když namažete chleba na sváču)..no a obalíte to v trojobalu...osmažíte a pak obalíte v moučkovém cukru...má to fakt zajímavou chut...a hlavně je to rychlé 🙂

weroni
13. lis 2007

lia: z tej hery si odkrojim zhruba tak aby sa to voslo do hrnceka a potom si tu hrudku nakrajam na platky nech sa to lahsie rozmixuje 😉

extravaganca
27. lis 2007

Tak já se přidávám s chválou na 3 barevnou bábovku od cat.Je fakt skvělá 😵 Náštěvě jsem ji ještě pokapala čokoládovou polevou a bylo to fakt suprové a navíc to krásně vypadá.Takže ještě jednou díky cat 😉

apfele
27. lis 2007

Ahojky všem, protože ráda peču nějaké ty sladkosti, vytvořila jsem si i svoje stránky, tak se na ně mrkněte, možná tam naleznete nějakou inspiraci 🙂
http://alencinyrecepty.webgarden.cz/

vodniicka
29. lis 2007

ahojte..asi si budem musiet kupit novy receptar lebo si tu vypisem tento vecer cely xixi neviem ci to stihnem tento zivot vsetko popiect 😀
ale ma napadol jeden fantasticky kolac, ktory som zatial iba jedla este nerobila..
SUPER TVAROHOVY KOLAC
1 listkove cesto nechat rozmrazit a rozvalkat na velkost plechu tak aby okraje boli nadvihnute dookola plechu, lebo sa do neho nalieva tvarohova zmes. Cesto na valcek ntocit a preniest na plech, kt. predtym len vyplachneme studenou vodou. Mixerom rozmixujeme 3 TVAROHY(75dkg), 20dkg CUKRU, 5 ZLTKOV, 1/2l MLIEKA, 1 VANIL.CUKOR a 1 ZLATY KLAS. Dobre rozmixovat a vyliat na plech na cesto. Dat zapiect do vyhriatej rury na 7 min. prudko, 15min. slabsie-stiahnut teplotu. Z tych 5 vajec BIELKA vyslahame na tuhy sneh s 15dkg CUKRU a potriet nim este teply kolac, potom nechat v rure zapiect - len susit este 15min.
to bol prepis toho co som ja dostala..sice este neviem co to je prudko co to je slabsie piect ale mozno vy budete vediet . a fakt je fajny mnam mnam
🙂

georgine
29. lis 2007

ahoj vodniicka, co je to zlatý klas 😅 , nejak nejsem v obraze..a urcite vyzkousime 😀

filipa
29. lis 2007

georgine, zlaty klas je na Slovensku nazov vanilkoveho kremoveho prasku na pripravu pudingov, kremov a roznych plniek. ja z neho varim napr. puding na dukatove buchticky 🙂 da sa rozrobit aj v mlieku, aj vo vode, do plniek. inak vodniicka, ten tvarohovy kolacik vyzera uplne supeeeeer 😉

vodniicka
30. lis 2007

ahojte
😀 ano ano GEORGINE, FILIPA ma pravdu pravducu..aky fundovany vyklad wau xixi
ja sa uz tesim ked si kupim plech lebo moj sa mi pokazil tak preto som ho este neskusala robit..tak drzim palce dufam ze sa vydari

vodniicka
30. lis 2007

este jeden som nasla moj oblubeny ten som uz aj robila 😀 rychly, jednoduchy, a fajny
1 palmarin (alebo iny tuk)+ 2 pohare krystaloveho cukru+1pohar vody+2 polievkove lyzice kakaa toto vsetko dat rozpustit na sporaku, iba rozpustit nie varit aby to bolo vsetko zmiesane a jednotne, ked to je tak vypnut sporat 😀 a odobrat z tejto zmesi 1 pohar, do zvysku pridat 2 pohare polohrubej muky, 4 vajcia, 1 vanilkovy cukor a 1 pr. do pec. Vyliat na vymasteny a vysypany plech, piect pri teplote 180stup. Odobraty hrncek na upeceny kolac vyliat (ja kolac polievam lyzicou aby sa dostalo vsade a rovnomerne) a ked sa tekutina trochu vpije kolac posypeme kokosom alebo mletymi orechami..a mnam mnam

vodniicka
30. lis 2007

sporak preklep

filipa
30. lis 2007

no super vodniicka, dalsi do zbierky 😉 dnes som chcela robit ten tvarohovy, ale kedze sme chori, nechodime von, nemala som doma tolko tvarohu, tak sme skoncili pri starej klasike, babovke 🙂 ale maly sa aspon nenudil, pekne osieval mucku a prihadzoval ingrediencie. a hlavne, ze mu potom chutilo 😉 papa

vodniicka
1. pro 2007

filipa 😀 tak to je super ze uz mas pomocnika..ja sa tesim ked aj ja budem mat xixi teraz by to asi kadejako dopadlo..len tie formy ma stvu..uz sa musim vybrat na nakup 😀

ricky
2. pro 2007

Ahojte , pridavam svoj oblubeny recept na kolacik, je to snad ten narychlejsia najlepsi co mam🙂
- 4 bielka vyšlaháme+ 4 lyžice kryštal cukor, k tomu zlahka primiešame 4 žltka a 3 lyžice hlad. muky. + kakao. na 200 st-15 min. ked vychladne dame na to ovocie a postriekam eslahackou...to cesto je uplne super, take penove gumene🙂

a zalezi na forme , toto su suroviny na maly pekac...ked mate velky tak treba znasobit...

bera
8. únor 2008

Holky nemáte některá recept na dort s takovou tou ovocnou pěnou?

aponchie
14. únor 2008

ahojte potrebuju upect nejakou kynutou buchtu ale nevim jak mam vejce cukr mouky tuky masla ovoce steril pouze tak nevim co z toho mam udelat

leishmania
20. únor 2008

mam blog na recepty na kolace varime.blogspot.com