Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

mimi109
20. únor 2007

aj ja mam fajny kolacik 😉 treba k tomu bananovy puding,banany,slahacku a kyprici prasok do pernika Dr.Oetker
podla navodu na zadnej strane kypriaceho prasku pripravime cesto,po upeceny na vychladnuty kolac vylejeme vychladnuty puding naukladame na kolieska nakrajany banan a na vrch slahacku posypeme grankom alebo cokoladovou ryzou

namiesto bananu sa moze dat aj ine ovocie ale musi byt potom aj puding rovnaky ako ovocie napr. jahody al. maliny 😉

lia
20. únor 2007

nici,kolko znamena mierne vyhriata rura??nie som moc pekarka 😅 ,ale ten tvarohovy som si dala 😉

mimi109
20. únor 2007

erika 153 suhlasim s tebou ten margotovy kolac je fakt perfektny tiez ho robievam,mnam 😀

erika153
20. únor 2007

ano ano mnam mnam je vyborny, hned by som si dala. a je rychlo hotovy. 😀

hanka274
20. únor 2007

erika, tusim mas nove foto... som pozorna vsak??? oooo, dakujem...

erika153
20. únor 2007

😅 ano

mimi109
20. únor 2007

uz pomaly slintam nad PC lebo rozmyslam co v nedelu upiect na moju malicku oslavicku tak tu hladam inspiraciu 🙂

hanka274
20. únor 2007

mimi, pol roka...vsak?
joj, ja excelujem pozornostou...
uz musim ist, idu mi rodinne puta a idem dokoncit ten kolac....

nici
20. únor 2007

ahoj hani,
teraz som si precitala o tom ceste v chladnicke. dufam, ze nie je neskor, ale v pohode, ano ma byt take lepkave - ak hovorime o tom tvarohovom kolaci?
a ano dobre si to urobila, ze si to miesala rukami, ja vsetko tam miesam, aby som citila, ze je hladke a podobne.
nie rukami, urob to nozikom.
napis urcite, len dufam, ze ja nepisem neskoro ☹

nici
20. únor 2007

lia mierne vyhriata znamena, ze ja zapnem ruru naplno a necham ju vyhriat asi tak 10 minut. 🙂 a potom to tam dam. a stiahnem na 180 a peciem. a cesto kontrolujem sparadlom, a ked je sparadlo ciste, kolac je upeceny. 🙂

hanka274
21. únor 2007

nici aj ja sparadlom, moja mami nozom ale to je velky dobanec na moj vkus do kolaca....

no trosku neskoro, struhala som rukami.....chichi, a je dobry, len dala som zbytocne pol deci vody, nemusela som....
uz som zabalila tatinovi nasmu do prace....

nici
21. únor 2007

ahoj hani,
tak super, ze sa podaril, ale poprve, ze vzdy poprve, tak to nemusi vyjst 😲 😀

macek28
autor
24. únor 2007

Ahojík holky!Moc Vám děkuji za recepty!Erika153 zákusek s margotky peču již podruhé,holky snědly skoro celý plech na posezení 😝 😝 😝 mnam!M

mila2
24. únor 2007

Holky, jogurtová buchta s ovocem - výborná.

melory
24. únor 2007

margotkovy je bomba tan poznam, ale nie ako hrncekovy ale na vahu. ja mam koniec taky ze na vrely kolac a naleje poleva ktora je z masla a kakaa a cukru.

vavka33
24. únor 2007

prosim,napis receptik

melory
24. únor 2007

vavka mozem, len je to ten od eriky uplne hore, ale ak nemas 3dcl hrncek rada ti ho napisem.

macek28
autor
24. únor 2007

Holky,také přidám receptík,at neřeknete!

řezy šalamoun
1hrnek vody čtvrtlitráček
1kostka másla i Hera 250g
2hrnky pískového cukru
2lžíce kakaa
3lžíce rumu
4vejce
1balíček vanilkového cukru
2hrnky polohrubé mouky
1balíček prášku do pečiva

Vodu zahřejeme,přidáme máslo,cukr,kakao a na mírném ohni mícháme,až se přísady spojí.Z tekuté směsi oddělíme 1hrnek a vmícháme do ní rum.Do zbylé směsi ,zamícháme vejce,vanilkový cukr a mouku promíchanou s práškem do pečiva.Těsto mícháme až je hladké.Rozetřeme je na tukem vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech.Ještě teplý moučník polijeme hrnkem oddělené směsi,kterou jsme mírně zahřáli.Povrch posypeme bud kokosem nebo mletými ořechy.Dobrou chut! 😝 😝 😝

vavka33
24. únor 2007

mell,ja ze mas iny recept.

lia
24. únor 2007

ja som dnes robila prvy krat zemlovka s tvarohom a ovocim a je moc dobraa 😝
dala som tam:
1 ks vianocky/kedze uz viac nemali,kupila som este 4ks lupaciek/
0,6 dcl mlieka
2 vajcia
1 ks skoric.cukor
1 ks van.cukor
lyzicka kryst.cukru
amaretto
60 g masla
ovocie lubovolne
tvaroh
vajce
2 bielka-sneh

postup:
Vianocku nakrajame.Mlieko zohrejeme,nasypeme cukry,dve cele vajcia,amaretto,maslo.Tuto zmes nalejeme na vianocku,nechame vsiaknut,na toto mnozstvo som nezmykala vianocku,bolo to akurat.
Tvaroh rozotrieme s vajickom.mozte si ho troska osladit.
Vymastime si plech alebo formu,vysypeme struhankou.Hotovu vianockovu zmes vlozime do formy na spodok,na to dame polovicu tvarohu,na to ovocie,zvysny tvaroh a zakryjeme zmesou z vianocky.
ja som do vianockovej zmesi vmiesala este sneh z dvoch bielok.
Predohrejeme si ruru a zapekame.
Nakoniec na tanieri posypeme praskovym cukrom. 😉
Dobru chut!! 😵
je skvelaaaaa 😵 ,vrelo odporucam 😉

melory
24. únor 2007

co je amareto

mimi109
24. únor 2007

amareto je myslim ceresnovy alebo visnovy liker
jej melory mas novu foteku vsak? 😉

erika153
24. únor 2007

amaretto je mandlovy liker na 100%. 😉

mimi109
24. únor 2007

😀 hej a ceresnovy je ktory?

erika153
24. únor 2007

ceresnovy je griotka alebo cherryliker. ale ked zmiesas mandlovy s jablkovym dzusom tak chuti ako ceresnova kompotova stava-fakt. viem neee? 😉 lebo moj konicek bolo miesat napoje a dokonca som od muza dostala obrovsku knihu ze 1000 koktejlov, kupila si sejker, kopu alkoholu ale vsetko mi zapadlo prachom lebo ked som bola tehu tak som nepila 😀 😀 ale uz mozem zacat 😀

dhav
24. únor 2007

Ahojte děvčata, no to je věc zavéct debatu o sladkostech, to je super!!!
Všechny receptíky mám opsané a už zkouším ty řezy šalamoun (od Macka28)- no jsem zvědavá
už jsou v troubě, tak pak poreferuji....jen se mi zdá, že ta tekutá směs v tom hrnečku je nějaká moc řídká, no uvidíme 😀

lia
24. únor 2007

presne erika 😉 ,ja amarettko mozem 😉 ,samozrejme v dezertoch
to amaretto tam nemusi byt,len som to tam supla,aby tam bola len taka dobrucka chut 😝 😵

dendisa
25. únor 2007

právě peču tu hrnkovou perníkovou, do které jsem nastrouhala tři jablka. Pak vám povím - voní to po celém bytě naprosto parádně!

davidko
25. únor 2007

pridám nejaký receptík 😉

fašiangové šišky:

1 celý tvaroh
20dag hlad.múky špeciál
2 malé lyžičky práškového cukru
1 kávovú lyžičku sódy bicarbony
pol malej lyžičky soli
1 vajce
1 dl mlieka
tuk na smaženie

tvaroh rozotrieme v miske,pridáme preosiatu múku,cukor,sódu bikarbónu a soľ.Všetko vymiešame a pridáme rozhabarkované vajce.Opäť premiešame a vlejeme mlieko.Cesto dobre vymiesime a dáme na chvíľu odpočinúť(nie do chladu).Zatiaľ si pripravíme dosku,malý pohárik na vykrajovanie,panvicu na vysmáženie.Dosku pomúčime.Položíme cesto,rozvaľkáme na hrúbku 1 cm a začneme vykrajovať kolieska.Dáme na rozohriaty tuk a vysmážame do rúžova.Plníme obľubeným džemom.

Dobrú chuť! ja zvaknem miesto džemu vyváľať šišky v práškovom cukre,moji chlapi maju radi sladké 😀

zdenicka
25. únor 2007

holky ty rezy salamoun jsem uz delala hodnekrat a jsou fakt dobte a je to i rychly.Manzilokovi moc chutnaji.Posypu to treba i kokosem a nebo orechy a moc dobry.