Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

halka
13. bře 2007

ahoj, já myslím, že normální hrnek, do kterého si vaříš čaj, je to přibližně 250 ml - tedy 2,5 dcl

mona81
13. bře 2007

halka: Já osobně to zkoušet nebudu. Sháněla to maminka. Tak až to bude jednou dělat, dám ti vědět, ju? 😉 Díky moc

romiss
14. bře 2007

Ahojky holčiny 🙂 mám doma tvaroh,který musím zpotřebovat,nemáte některá recept na dobrou rychlou buchtičku?Díky za odpovědi 😉

mona81
14. bře 2007

ahojky na straně 3. je recept na TIRAMISU. Můžeš ho udělat i z tvarohu. No holky já vám povím...jsem antitalent na vaření i pečení, ale když jsem udělala toto TIRAMISU, co nám napsala MACEK28 tak mi celá rodina málem utrhla ruky 😉 a to bez keců. 😀

Takže mňam mňam tiramisu doporučuji. A dělala jsem to vše z náhrařek jak už tady o tom kolovala diskuze 😉

hanik
14. bře 2007

romiss, tak ja potrebovala zase z vanoc spotrebovat heru. 😅 ..a dokoupila k ni tvaroh a udelala tvarohovou babovku 😎

3 vejce, 1 hera, 1 mekky tvaroh, 3 hrnky polohrube mouky, 1 hrnek mouckoveho cukru, prasek do peciva, mleko.
vse smichame a mleko prilevame podle potreby, aby testo melo spravnou konzistenci. (lehce lita je myslim ta spravna :o) ) ...a ja jsem pridala jeste nasekane mandle a rozinky. 😉
vyleje se do vymazane a vysypane formy a pece 45 minut namirno. ..no ja v plynovy asi hodinu na plny pecky 😀
..a pak to jeste zalila polevou a bylo to mnam ..ted ji akorat dojidame. 😝

vachovka
15. bře 2007

Holky tak ja som vcera skusala ten z margotky.Bol vyborny dokonca aj tchyne mi ho pochvalila. 😀
Ale stala sa mensia nehoda,ked som tam nastruhala morgotku tak tam padli vacsie kusky a ked som dala mlieko a zacala slahat tak bolo cesto po celej kuchyni.Aj mala bola cela od toho lebo som ju mala pod linkou v lehatku.
Ale inak bol dobry. 🙂

jamina
16. bře 2007

Halka,
já to peču ve středním pekáčku od Tescomy, 26x36 cm, měl by mít vyšší okraje,protože to vyběhne.Ten klasickej plech,co je v troubách je asi moc velkej a nízkej.
4a, klasickej hrnek cca 2,5 dl.

halka
16. bře 2007

přidám taky jeden recept, zatím jsem to zkoušela jednou a bylo to moc dobré. Jmenuje se to "šč"

170 g změklého másla
170 g krupicového cukru
3 vejce
200 g hladké mouky
2 lžičky prdopeč
4 lžičky skořice (dala jsem jen navršené 2)
1 lžíce kakaa (ta v origoš receptu není, ale já jsem dala)
4 lžíce mléka
4 lžíce nutelly
50 g lískových oříšků, nahrubo nasekaných (neměla jsem)

Předehřejeme troubu na 180 st. Máslo, cukr, vajíčka, mouku s prdopeč, skořici a mléko dáme do mísy, elektrickým hnětačem šlecháme cca 2 min, až je těsto nadýchané a hladké. 3/4 těsta vlijeme do vymazené a vysypané formy (má být forma o průměru 20 cm, já jsem použila srnčí hřbet), uhladíme povrch a naneseme rovnoměrně změklou nutellu a nakonec zbylé těsto. Povrch uhladíme a posypeme oříšky (nebo je můžeme dát i dovnitř, protože by se mohly připálit, já jsem je tentokrát neměla). Pečeme cca 1 hodinu. Nejlepší na tom je ta část, kde je ta nutella, takže můžete jí dát hodně.

erika153
16. bře 2007

halka vyzera to fajn len jedna otazka- co je to prdopeč 😕 😵

certica
16. bře 2007

erika, tiez som nad tym rozmyslala - napadlo ma ze, nieco ako prasok do peciva 😕 😅

ukana
16. bře 2007

erika PR.DO PEČ.= prášok do pečiva. Toť bežná skratka 😉

erika153
16. bře 2007

aj mna ale niesom si ista a cakan odpoved 😀 😀

erika153
16. bře 2007

jasne diik 😉

ukana
16. bře 2007

ja to tento víkend vidím na to tiramisu. Diéta je zasa v ťahu, ale čo, žijeme len raz...

certica
16. bře 2007

standa sa nepotesi 😅 😀

ukana
16. bře 2007

dam tam aj ovocie!! surové! a poteší sa, ten koláč sa nepečie ani nevarí!! hlavne nevariť!

erika153
16. bře 2007

standa podla mna navstivil nevhodnu stranku na svoje mile pokusy 😀 samí žrúti 😀 😀

certica
16. bře 2007

ale co si spominam, tusim tam idu pribinacikovia a ti su pasterizovani

ukana
16. bře 2007

nizkotučný tvaroh!tak standu asi nepozvem.. ☹ 😉

erika153
16. bře 2007

😀

halka
16. bře 2007

erika, ano prdopeč = prášek do pečiva

ikke
16. bře 2007

prdopec je super, zaradujem do slovnika 😀 to budu pribuzni kukat, ked dojdem v lete na slovensko, co vsetko som sa v zahranici "naucila" 😅

len
16. bře 2007

A ještě je prdoper - prášek do perníku 😉 Předpokládám, že panapr znáte (ovšem ten je zcela mimo téma) 🤐

ikke
16. bře 2007

panapr sa v mojom slovniku este nenachadza... 😕
i samostatny pokus o desifraciu zlyhal... teda, pokial neratam "vysledok": panvica na pranie 😝 😕

len
16. bře 2007

No... toaletní papír = PApír NA PR*** 😕 Omlouvám se, tak mě to napadlo, všecky tři tyhle zkratky (prdopeč, prdoper a panapr) s oblibou používala moje úžasná babička 😀

ikke
16. bře 2007

😀 😀 😀 tvoja babicka by si rozumela (alebo skor nerozumela) s mojim starkym, ten zas mal tendenciu vsetky slova "poslovenstovat". ale to tiez nepatri do tejto temy... 😉

len
16. bře 2007

Jojo, babička se s tou řečí nepárala (ale přitom náš rodný jazyk ovládala na 1* - když chtěla 😉 ). Moudrá žena a (tématicky) báječná kuchařka, ovšem s hrnečkovýma buchtama by mě asi hnala 😀 Ty její recepty jsou bezkonkurenční, ale tak aspoň na půl dne za plotnou 🙂 No nic, přeju dobrou noc 🙂

karla6
19. bře 2007

Holky, tak jsem zatím vyzkoušela:
erika153 - zákusek z margotky
jamina - řezy Raffaelo
mirka19 - mouková buchta
lenkanemeckova - jablková buchta s kakaem

všecky jsou výborné a těm mlsným hubám, co mám doma 😀 všechny chutnaly a jen se po nich zaprášilo 🙂

ukana
19. bře 2007

tiramisu malo úspech, ešte mám kúsok v ladničke, ten má rezervovaný manžel, lebo bol cez víkend v práci ☹ stálo ma to veľa úsilia ho nezožrať 😠 Odporúčam!

halka
20. bře 2007

Dám sem ještě recept na moji oblíbenou bábovku a la sacher, jednu dobu ji manžel chtěl každý týden. Takže:

200 g másla nebo Hery
1 celé vejce
3 žloutky
3 bílky
130 g cukru
1 bal Vanilínového cukru
2 PL rumu
5-6 PL mléka
230 g polohrubé mouky
1/2 bal Kypřicího prášku do pečiva
špetka soli
2 PL kakaa
čokoládová poleva (nemusí být)

1. V míse utřeme do pěny máslo s celým vejcem a se žloutky, pak přidáme cukr, vanilínový cukr a rum a utřeme do hladké hmoty. Pak přidáváme mouku prosátou s kypřicím práškem, kakaem, solí a mléko – šleháme elektrických šlehačem na středním stupni otáček. Nakonec zapracujeme na nejnižším stupni otáček elektrického šlehače sníh z bílků.

2. Těsto nalijeme do vymazané a moukou vysypané formy na bábovku a dáme péct při teplotě cca 170-180 °C po dobu asi 40-45 minut.

3. Po vychladnutí a vyklopení můžeme polít čokoládovou polevou. Já jsem většinou nepolévala, ale dávali jsme si nahoru kompotované jahody a šlehačku. Dá se upéct i do normální dortové formy, prokrojit a pomazat meruňkovou marmeládou, plus čokoládová poleva plus šlehačka = sachr dort. Výborné.