Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

pancake
16. čer 2009

ukana mudro si urobila. 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂

vanusak
20. čer 2009

My poslední dobou ujíždíme na tomhle:
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JMP...
Jen dávám aspoň 6-8 jablek.

garyna
24. čer 2009

Štrúdl: 350 g hladké mouky, 250 g tuku na pečení, 1 vejce, 13 lžic vody, 6 ks středně velkých jablek, skořice, rozinky, ořechy. Já nakonec přidávám ještě nahrubo nasekané cereálie Cini Minis, štrúdl je pak zajímavější a všem nám chutná.

apna
24. čer 2009

rafaello rezy fakt super 😝

garyna
25. čer 2009

Nemáte některá ještě nějaké recepty, kam se dávají pro ozvláštnění cereálie? Mám pár receptů z brožurky Mami, díky, ale moc jich není.

titkovamiriam
25. čer 2009

myslim si ze cerealie mozes skusit vsade,ja som uz robila aj kysnuty kolac -sparvila som si cesto klasika - zamiesala do neho cerealie s ovocim ako ked na vianoce robim vianocku a davam tam hrozienkla a orechy.ked to vykyslo hodila som ovocie a ked sa kolac upiekol posypala som ho znovu cerealiami a aby sa z neho nesypali zaliala som to vanilkovym rosolom/miesto mlieka som dala do zlateho klasu ovocnu stavu s vodou.

vrana
25. čer 2009

Přidám výborný ovocný koláč, hrozně jednoduchý a fakt mňamka s jakýmkoliv ovocem - meruňky, jahody, švestky, borůvky....

JOGURTOVÝ KOLÁČ
2 kelímky bílého jogurtu
2 kelímky polohrubé mouky
1 kelímek cukru krystal
1 kelímek teplého mléka
1 vejce
prášek do pečiva

Umícháme těsto, vylijeme na plech, podklademe ovocem a posypeme drobenkou (cukr, máslo, polohrubá mouka). Pečeme cca 30 minut při 180°C.

Uvedené množství je na malý plech, na klasický doporučuji zdvojnásobit. Koláč je lehký, akorát sladký a vynikající 😵

junovka
29. čer 2009

ahojte,

neviete o nejakom dobrom recepte, kde by som mohla vyuzit arasidove maslo???Vdaka

pancake
29. čer 2009

cau junovka ako sa mas???? som ta 100 rokov nevidela. 😀

malac.f
6. črc 2009

Jahelník

¼ kg jablek
1 l mléka
špetka soli
5 lžic cukru
400 g jáhel
3 vejce
šťáva z ½ citronu
tuk na vymaštění
200 g ovoce (jahody, třešně, meruňky, broskve, švestky)

Příprava kaše

Z jablek, mléka, soli a lžíce cukru uvaříme kaši. Jáhly spaříme a opereme. Poté je nasypeme do studeného mléka a uvaříme kaši. Do vychladlé kaše vmícháme 4 lžíce cukru, žloutky a šťávu z citronu. Poté vmícháme tuhý sníh z bílků.

Ovoce podle chuti

Hmotu postupně po vrstvách vládáme do vymaštěného pekáče. Jednotlivé vrstvy kaše prokládáme ovocem, které může být i kompotované. Mírně pokropíme máslem a nakonec ½ hodiny zapékáme.

tady je spousta sladkostí atd.

http://www.amylon.cz/vyrobky/spotrebitele/pudin...

andreasek82
3. srp 2009

holky, tak jsem prave dopekla rafaello rezy, cekam na schladnuti, dam je do lednicky a pak si vecer k caji zakrojime.. jsem na ne mooc zvedava 😉 🙂

pavlinasp
6. srp 2009

Ahoj kuchařinky, mám skvělé recepty pro děti..veselé , chutné a zdravé 😎
takže začnu bábovkou 🙂
klasická bábovka- 2,5 hrnku polohrubé mouky,
1 hrnek cukru,
3/4 hrnku mléka,
1/2 hrnku oleje
2 vejce,
vanilkový cukr
prášek do pečiva
a pak Nesquick, tak 3/4 hrnku
no postup je jasný, udělá se těsto a do něj pak opatrně nasypeme Nesquicka, který předtím namočíme v mléku, pečeme na 180 tak půl hodinky.
Když se pak bábovka rozkrojí, vypadá roztomile a dětem se líbí..teda u nás i manželovi 😀

grenadinka
2. zář 2009

pomoc mam doma strasne vela sliviek, a uz naozaj neviem co s tym ovocim robit 😀
poradte niake rychle a lahke kolaciky 😀
slivkove gule, kompoty a lekvare nam uz nemame kam ukladat 😀 😀 😀

vinka
2. zář 2009

Grenadínka pozri tu dala recept Dancat na koláč bol fakt super ja som dala slivky na husto bol úžasný. 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

223
22. čer 2011

Prosím vás pošlite mi nejaký rýchly pernikový koláčik...ďakujem pekne.. 😝 😅 🙄 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

klara.t
22. čer 2011

@223 já dělám tenhle a je výborný http://www.recepty.cz/recept/pernik-ii-3996

lili_mia
12. črc 2011

chodí sem niekto? mohol by mi niekto poradit ako je to s pomermi surovín v pečení? napr. ked dám viacej sody bikarbony, tak dam menej prasku do pečiva .. ci to ze cca 125g masla je 1dcl oleja .. prípadne finty, že ked múku s vymiešam s olejom a nechám postáť, tak koláč je akoby mokrejší

robko555
18. črc 2011

Buuublo lubim taaaa heh
😀

robko555
18. črc 2011

Potrebujeme:

1 cuketu, 200 g plesňového syra (alebo ementálu), 2,5 dcl mlieka, 2 až 3 vajcia, mleté čierne korenie, soľ, za hrsť strúhanky, 1 strúčik cesnaku
Ako na to:

Plech vytrieme cesnakom. Cuketu a syr postrúhame a zmiešame. Primiešame mlieko, vajcia, soľ, korenie a strúhanku. Vylejeme na plech a upečieme do ružova. Podávame so zemiakmi a hlávkovým šalátom.

robko555
18. črc 2011

Ahojte, moja babika bude oslavovať prvé narodeniny a samozrejme chystame rodinnu oslavu. Prosím veľmi o nejaké nápady na recepty. budeme mať tri dievčence po 1 roku, takto by som chcela niečo nachystat aj pre nich. vopred vďaka.

robko555
18. črc 2011

PUDINGOS

POTREBNÉ PRÍSADY

Cesto : * 900g hl.múka * 100g pr.cukor * 1/4 ML soľ * 2 ks droždie * 1 prášok do pečiva * 5 PL olej * 400ml vlažné mlieko * sneh z 3 bielkov * ..... Čoko.náplň: * 2 čokoládové pudingy * 500ml mlieko * 4 PL kakao * 300g kr.cukor * 1 palmarín * ........... 50g masla na potretie

POSTUP PRÍPRAVY

- viem, že receptov na pudingoš je tu veľa - tento si sem dávam skor pre moju lepšiu orientáciu a aby som ho nemusela vyhľadávať doma v zošite, tak može byť, že takýto sa tu presne vyskytuje ..... 😠

leena24
2. zář 2011
katmi
2. zář 2011

CUKETOVY KOLAC 😉
350g cukety nastruhat na jemnom struhadle..
300g praskovy cukor
2vajcia, 3dcl oleja
250g polohrubej muky
1prasok do peciva, 2lyzice kakaa
1cajova lyzicka skorice, hrozienka (my sme dali susene brusnice )

zmiesame dokopy, vylejeme na vymasteny, mukou vysypany plech a pecieme pri 180stupnoch 🙂 Dobru chut.. 🙂))

janicca
23. zář 2011

ahojte 🙂
baby poradte recept na trený tvarohový koláč viem že tam bolo tmavé cesto a bol fantastický 🙂 dik za receptíky 🙂

fialetta
24. zář 2011

MRKVOVÝ KOLÁČ
CESTO: 1,5 h (hrnčeky) cukru, 4 vajíčka, 3/4 h oleja,2h polohr.múky,2 čaj.lyž- soda bikarbona,2 čaj.lyž. prášku do pečiva, 1/4 č.lyž. soli, 1 č.lyž. škorice, 4h strúhanej mrkvy ( 5 väčších mrkiev), 3/4 h nasekaných vlašských orechov POLEVA: 120g masla, 250 g jemného tvarohu,1 h prášk.cukru,1 vanil.cukor

Najprv si posekám orechy a postrúham mrkvu, robím to hneď za sebou v kuch. robotovi.Zmiešam postupne všetky suroviny. Začínam cukrom a vajíčkami, do toho olej, múka, škorica, soľ, soda, pdp...Nakoniec vymiešam mrkvu s orechami. Masu vylejem na vymastený a vysypaný plech. Pečiem pri 180°C kým sa cesto prestane lepiť na špáratko.
Kým sa piekol tak som si vymiešala tvaroh s maslom, (je dobré aby mali rovnakú teplotu) a do toho práškový a vanilkový cukor.
No a touto masou sa obleje vychladnutý koláč .
Dobré je dať hned do chladničky celý koláč, nech poleva trochu stuhne.

Tento koláčik som robila už viackrát a je neskutočne dobrý 🙂

sylvia11
29. zář 2011

@erika153 Buchty z margotky u nás taky frčí! Všem to moc chutná.
Pro ty, které nemají moc času: Rychlá bábovka z margotky:
2 hrnky pol. mouky,
1 hrnek cukr moučka,
1 hrnek mléka
1/2 hrnku oleje,
2 vajíčka,
1 prášek do pečiva,
1 vanilkový cukr,
1 tyčinka margot.

Všechno smíchám, nastrouhám do toho tyčinku margot, pečeme 45 minut na 190. HOTOVO!

8petule8
30. zář 2011

wow, margot bábovka zní geniálně! Myslíte holky že by do ní šel zapéct sinlac místo mouky (je to dětská rýžová kaše)? Zkoušela jsem z něj obyčejnou bublaninu, pač je takový jemnější a byla super 😎

sylvia11
10. říj 2011

@8petule8 Sinlac bohužel ani neznám... 🙂 Asi je to zdravější než mouka co?

kikatko
10. říj 2011

odporúčam tieto recepty- hlavne ten druhý je super
http://baranek.blog.sme.sk/c/144958/Varime-s-me...

katyms
18. říj 2011

Když jsem byla malá, babička nám často pekla mramorovou buchtu ve formě (světlý a kakaový pruhy). Teď bych ju ráda upekla našim dětem, ale nemůžu na ni nikde najít recept. Pečete ju někdo?