Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

zdenkaamarosko
22. bře 2007

Ahojte, Tiramisu sa podarili. Mali sme návštevu, tak som spravila dve, ale s rozdielnymi receptami na krém. Viac nám chutil tento:
Krém: 250g Mascarpone, 2 PL mlieka, 1 PL práškového cukru dobre vyšľahať el. šľahočom a zľahka pridať šľahačku z prášku (vyšľahanú podľa návodu).Do plastovej nádoby uložiť vrstvu dlhých piškót (8), pokvapkať kávou (silná káva +2KL rumu), natrieť krém. Takto uložiť ešte dve vrsty piškótov a krému. Na záver posypať kakaom.Dať schladiť aspoń na hodinu do chladničky.
Je to naozaj mňamka, chutilo nám to ako ruská zmrzlina.
Ten druhý Tiramisu som robila z tekutej šľahačky a zdalo sa nám to dosť ťažké na žalúdok.

zdenkaamarosko
22. bře 2007

Pridávam osvedčený recept Muffinky od maminky (12 ks):
3 vajcia
10 dkg krystálového cukru
1 vanilkový cukor
1/2 dcl vlažnej vody
1/2 dcl oleja
14 dkg polohrubej múky
3 dkg hladkej múky
1/2 prášku do pečiva
nasekané oriešky, kandizované ovocie, hrozienka,nasekaná várová čokoláda, ...
Vymiešajte žĺtky s kryšt. a vanilk. cukrom, pomaly prilievajte vodu a olej. Potom primiešajte múku zmiešanú s práškom do pečiva a opatrne vmiešajte sneh z bielkov. Podľa chuti pridajte oriešky, hrozienka, ... Formu vytrieť olejom a vysypať múkou (alebo vložiť papierový košíček), naplňte cestom do polovice jej výšky, pečte cca 20-30 min. pri 180-200°C. Dobrú mňamku 🙂

halka
22. bře 2007

ahoj, vím, že to není přímo moučník, ale neznáte některá recept na domácí dětskou přesnídávku? Nejlépe jablíčkovou popř. z broskví nebo meruněk?

ukana
22. bře 2007

čo si pamätám, tak sme robili jablčkovú tak že sme rozvarili nakrájané jablčka, ponorným mixérom sme rozmixovali, pridali cukor, podla chuti a zlatý klas, aby bola taká vanilková chuť. Alebo vanilk.cukor. Marhuľovú som robila podobne, ale nemám presný recept, kolko cukru na koľko kíl ovocia.Na marhule som dávala viac cukru, lebo su kyslejšie. Jablčkovú som robila aj s mrkvou, osvedčila sa pri hnačkách 😝 Snád ti niekto poradí lepšie ako ja....

bielanevesta
22. bře 2007

JAHODOVÝ KOLÁČ

CESTO: 4 vajcia(4 žĺtky+ sneh z bielkov)
20 dkg práškový cukor
1 dcl olej; 1 dcl vody
3 PL preosiate kakao
Hrsť pomletých orechov
20 dkg polohrubej múky; 1 prášok do pečiva

Vymiešame žĺtky s cukrom. Po troche pridávame z ostatných surovín a nakoniec aj sneh. Pečieme na vymastenom a vysypanom plechu. Po vychladnutí natrieme plnkou a posypeme postrúhanou čokoládou alebo grankom.

PLNKA: V 2 dcl jahodového sirupu uvaríme zlatý klas( alebo 4 PL maizeny), ktorý sme predtým vyšľahali v sirupe. Takto uvarenú zmes necháme vychladnúť. Zatiaľ vymiešame 25 dkg masla a 20 dkg práškového cukru.
Keď je to vymiešané, pridáme zmes a scedené jahody. Je to lepšie rozmixovať.

halka
22. bře 2007

ukana díky, a zavařovala jsi to nebo se to musí hned sníst? Mně by vyhovovalo, kdyby se to dalo třeba měsíc nějak uchovat. Nemám bohužel se zavařováním ŽÁDNÉ zkušenosti. Co je to zlatý klas?

halka
22. bře 2007

tak tohle jsem našla na internetu, ale ty pudingy mi teda přijdou divné:

Suroviny:
1,5 kg jablek, 8 dl vody, 250 g cukru (podle sladkosti jablek i méně), 2 ovocné pudingy

Postup:
Oloupaná, na 1/4 nakrájená jablka zasypeme cukrem, zalijeme vodou, necháme rozvařit a rozmixujeme. V 1 dl vody rozmícháme 2 ovocné puding. prášky, přidáme do jablečné směsi povaříme. Společně ještě rozmixujeme a plníme do malých skleniček. Sterilujeme 20 min při 85 °C. Z jedné porce je asi 10 skleniček od výživy.

myschka
22. bře 2007

ty pudinky jsou tam spravně. takhle to děla moje mamka. a taky je dobre podusit jablíčka, přisladit podle potřeby, rozmixovat a přidat lžičku kys. citronove nebo u větších děti želírovací cukr.

halka
22. bře 2007

a jaký pudink je dobrý? Může být i vanilkový?

zdenkaamarosko
22. bře 2007

Halka, ja robím jablkovú výživu podľa receptu mojej babičky.
5 kg jabĺk očistíme od šupiek a jadier. Pokrájame ich na štvrťky a dáme ich variť do 0,5 l vody.Keď zmäknú, vypneme ich. V 1 l vody necháme zovrieť 400 g kryštálového cukru (ja dávam iba 150 g, podľa sladkosti jabĺk) a 1 vanilkový cukor. V 0,5 l studenej vody rozmiešame 2 Zlaté klasy a varíme do sladekj vody do zhustnutia (vznikne puding). Puding pridáme do jablkovej dužiny a chvíľu povaríme. Rozmixujeme, dáme do pohárov. Sterilizujeme v zaváracom hrnci 20 min. na 80°C.
Zavárania sa neboj.Dôležité je mať očistené od výživy vrchy pohárov a dobre ich zatiahnuť. Keď ti teplota na zaváracom teplomeri vystúpne na 80°C, tak ju udržuj 20 min. Potom to vypni a nechaj to v kľude ochladnúť. Ja to otváram a vyberám na druhý deň.Skladujem ju aj rok.Jedna dávka je asi 20 - 25 pohárikov.
(Zlatý klas - krémový prášok na prípravu vanilkových krémov a plniek. Je zložený z kukuričného škrobu ,vanilkovej arómy a farbív.)

halka
23. bře 2007

zdenka díky moc!

halka
23. bře 2007

jen musím zjistit, jestli se ten zlatý klas prodává i v Čechách...

certica
23. bře 2007

hali, zlaty klas urcite - v podstate to je hruba muka, maizena...

ukana
23. bře 2007

ahoj halka, namiesto zlatého klasu možeš použit nesladený vanilkový puding, bez sušeného mlieka( teda taký, ktorý sa rozrába do mlieka). Ja to sterilizujem, fľasky zavriem, dám do hrnca, aby boli celé pod vodou, vodu nechám len dojst do bodu varu a potom vypnem. Pomaly nechám trochu vychladnút a vyberám. vychladnút a aj po roku sú dobré.
ale aj zdenkine rady sa mi zdaju dobre, ja to robim len od oka, zatial mi to vyšlo 😉

halka
28. bře 2007

ahoj holky, byla bych ráda, kdybyste sem mohly napsat recept na OSVĚDČENÉ sladké knedlíky, které se VŽDY povedou. Manžel vždy tvrdil, že on je moc nemusí, takže jsem je nikdy nevařila, ale včera jsem jeden recept zkusila (tvarohové těsto) a musím říct, že nic moc. Dala jsem mnohem víc mouky než bylo v receptu, protože těsto se pořád lepilo a po uvaření byly zase naopak docela tuhé. Určitě to nechci vzdát a ráda bych se naučila nějaké fakt fajn... to tvarohové těsto mi je docela sympatické, ale možná bych zkusila i jiný recept než ten co mám. Díky za tipy 😎

maryja
30. bře 2007

Kakaovo - tvarohovy kolac
Cesto:
400 g hladke muky
250 g cukru
30 g kakaa
1 zltok
250g Hery
1 prasok do peciva
1 polievkova lyzica mlieka

Zo vsetkeho vypracovat hladke cesto, rozdelit na dve casti a vlozit do chladnicky.

Medzi tým:
Náplň
750 g tvarohu
3 zltky
1 lyzica pudingoveho prasku
300 g cukru
250 ml mlieka
Tvaroh, zltky, puding, cukor zmiesat a postupne pridat mlieko.

Postup:
Jednu cast cesta nastruhat na vymasteny a mukov vysypany plech, navrh rovnomerne rozotriet tvarohovú nápln a na nu nastruhat druhu cast cesta.
Piest v rúre pri teplote 180 stupnov asi 45 minut.
Tak dobru chut - je moc dobry.

karla6
4. dub 2007

JEDNODUCHÝ VÝBORNÝ PERNÍK

těsto:
400 g hladké mouky
1 prášek do perníku
1 lžička jedlé sody
2 lžíce kakaa
300 g cukru
3 vejce
400 ml mléka
200 ml oleje
2 lžíce džemu

poleva:
marmeláda
čokoládová poleva

postup:
Vše smícháme, těsto vlejeme na vymazaný moukou vysypaný (příp. pečící papír) plech.
Pečeme na 200 ´C cca 30 min.
Vychlazený perník potřeme marmeládou a polejeme polevou.

karla6
4. dub 2007

KEFÍROVÁ BUCHTA

těsto:
350 g polohrubé mouky
200 g cukru
1 lžička jedlé sody
3 lžíce kakaa
1-2 celá vejce
1 dcl oleje
1 kefír (1/2 L) - (někdy tam dám místo kefíru třeba acidofilní mléko nebo kyšku a nikdy to nevadilo)

poleva:
150 g moučkového cukru
4 lžíce rumu
2 lžíce kakaa
5 lžic rozpuštěného másla
(když se mi nechce dělat s polevou, tak jen rozpustím nějakou čokoládovou např. od Dr Otkera a je to taky dobré)

Těsto smícháme, vlijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech (nebo pečící papír) a pečeme cca 20-30 min. na 200 ´C.
Ještě horké polejeme vymíchanou polevou.

macek28
autor
8. dub 2007

Karla6,včera jsem pekla kefírovou buchtu,dnes už umývám plech!Jen se po ní zaprášilo,akorád poleva se mi moc nepovedla,nešla mi rozmazat a dělala jsem jí bez rumu!To ale navadí,buchta byla výborná i tak! 😝

kim
8. dub 2007

Ahojky, všechny tu máte sladké, tak Vám napíšu jeden slaný koláč 😀

Špenátový koláč:

1 balení špenátu porcovaného - ne protlak!!!
1 balení listového těsta
2 hrsti těstovin
1 měkký tvaroh
2 stroužky česneku
cibule
2 celá vajíčka
100g nastrouh.aidamu

Na pánvičce zpěníte na drobno nakrájenou cibulku a dáte na ní rozpustit špenát, přidáte prolis.česnek dle chuti a osolíte.Mezitím si uvaříte těstoviny a vyválíte listové těsto.Dala jsem ho na kulatou dortovou formu - vyválet pořádně, možná nepoužijete to těsto celé, neměla jsem ho ze spodu dodělané 😠 .Pak v míse smícháte špenát, uvař.těstoviny, měkký tvaroh - zase jsem ho nedala celý!!!Syrová vajíčka, vše smíchala a dala na těsto.Pekla jsem v horkovzduš.na 150 asi 40 minut, před koncem posypete strouhaným sýrem.Kdo má rád špenát, je to opravdu lahoda!!!! 😉

macanet
8. dub 2007

Ahoj holky, nevím , jestli to tu někdo nepsal, pokud ano, omlouvám se 😉 Je to nepečená mňmka, moje babička jí říká buchta pro blbečky, zvládne to každej, je to rychlý: 2 balení piškotů, asi 1kg jablek,2pudinky,trochu cukru, možno i skořice. Nastrouháme jablka a dáme je do hrnce podusit s trochu vody, potom přimýcháme dva pudinky, který jsme rozpustili ve vodě.Přidáme cukr, skořici a mícháme do zhoustnutí. Do misky si naskládáme piškoty a hmotu nalejeme na piškoty, děláme vrstvy, poslední vrstva jsou piškoty.Dáme do ledničky ztuhnout, nejlíp do druhého dne. Jíme lžičkou a můžem ozdobit jahodama a šlehačkou 😝 😝

macanet
8. dub 2007

Ještě dodatek, nejlepší je vanilkový pudink!!!

anamor
8. dub 2007

Rýchly koláč s ovocím

2 hrnčeky polohrubej múky
3/4 hrnčeka cukru
1/2 hrnčeka oleja
1 prášok do pečiva
2 vajcia
mlieko podľa poteby

Hocijaké ovocie. Navrch, 2 vanilkové pudingy uvarené v 850 ml ovocného džúsu, prípadne šťavy z kompótu.
Všetko vymiešame, aby sa cesto lialo, poukladáme na cesto ovocie. Upečieme a nalejeme uvarený puding. Je to šup-šup a chutí šťavnato.

myschka
8. dub 2007

skvělé ovocné tvarohové knedlíky: 250g měkkého tvarohu, 70g hladké mouky, 70g krupice, 70g másla, 1vejce, vanilkový cukr, špetka soli a citr. kůra-nemusí být. Vsechno smícháme, necháme 2 hodiny uležet v ledničce a pak plníme.

carlisse
8. dub 2007

Tvarohový dort:

1 kostka másla, 1 hrneček cukru (krupice), 1 vanilkový cukr, 3 lžíce rumu (není třeba), 2 kostky tvarohu (měkkého v alobalu, ne ve vaničce), 2 lžíce želatiny, sklenička mléka (2-3 deci), balíček piškotů, ovoce dle chuti (nejlepší je z jahod )

změklé máslo ušleháme s cukrem, přidáme rum, tvaroh a vše pořádně vyšleháme.
Želatinu dáme namočit do mléka, asi pět minut necháme bobtnat a pak přivedeme k varu. (jen do bodu varu, nepřevařovat) a přidáme k ostatním surovinám a smícháme.
Na dno dortové formy poklademe piškoty, zalijeme 1/3 hmoty, poklademe vrstvou jahod, zbytek hmoty rozdělíme na dvě části, do jedné vmícháme kakao a zalijeme jahody, přidáme další vrstvu jahod a zalijeme zbytkem bílé hmoty. A pak už jen dozdobíme a dáme na cca 6 hodin chladit do lednice.

(Obrázek v albu)

karla6
9. dub 2007

Macku, tato poleva je na kefírovou buchtu "originál", ale taky ji nerada dělám, podaří se mi vždycky pěkně nahladko, i rozmazat a je to s ní výborné, ale nikdy mi neztuhne tak, abych mohla buchty skládat na sebe, pořád se trochu lepí. Takže tam většinou lupnu hotovou polevu z obchodu a je to. Takovou tu, co se jen rozpustí v teplé vodě a nanese.

zdenicka
18. dub 2007

ja jsem delala vcera tu kefirovou buchtu,ale podle jineho receptu,a dnes shodou okolnosto koukam,ze je napsana i zde.Je to podobny,jen trochu neceho vic,trochu min🙂ale je fakt vynikajici,ani jsem necekala ze bbude tak dobra.Je mekoucka,vlacna fakt vyborna.Ja do ni dala jeste orisky.

karla6
18. dub 2007

Pudinkové kostky s tvarohem – bez mouky, velmi jednoduchý zákusek
Těsto:
4 kakaové pudinky
20 dkg moučkového cukru
4 vejce
1 lžíce rumu
2 dcl oleje
1 prášek do pečiva

Krém:
25 dkg másla
20 dkg mouč. cukru
50 dkg měkkého tvarohu

Postup:
Pudinkové prášky smícháme s práškem do pečiva a cukrem. Přidáme vejce, rum, olej a vše důkladně promícháme.
Těsto vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a pečeme při 200 °C asi 20 minut. Po upečení necháme vychladnout a mezi tím si připravíme krém.
Změklé máslo utřeme s cukrem do pěny. Přidáme tvaroh a vše vyšleháme na hladký krém, který pak rozetřeme na vychladlý korpus. Povrch můžeme ozdobit dle své fantazie - např. nastrouhanou čokoládou, nejradši to lehce posypu grankem nebo skořicí s cukrem.

Doporučuju péct spíš na pečícím papíru, protože se to líp vyndává z plechu a už jsem to udělala i z vanilkových pudinků místo kakaových a taky to šlo - byl to takový zákusek.
Nakonec to dávám vychladnout do ledničky - kvůli krému.

macek28
autor
19. dub 2007

Ahoj karla6,odpoledne se pustím do pečení pudinkových kostek,dík za nový recept.Máš tu bezva recepty,pak napíši co a jak,jo?

macek28
autor
19. dub 2007

Tak Karla6,buchta se povedla,ještě čekám na vychlazení,pomažu ji krémem a šup do ledničky!Ráno budu myslím už umývat jen plech,holky snídají většinou sladké,zbytek dojede manža a na mně zbyde opět ten plech,ale určo mi kousíček nechají! 😝