Sladké obědy. Poraďte!

karotky
1. bře 2008

Ahoj maminky-kuchařky!
Adámek(10 měsíců)mi začal odmítat masozeleninové příkrmy.Vařím mu je od 4.měsíce a nikdo moc protesty nebyly.Ze zoufalství jsem vyzkoušela i kupované a ani to mu nejelo.Pak jsem si myslela,že ho zlobí zoubky a proto to všechno plive ven,................jenže jogurt,ovoce a kaši neplive. 😕
Tak mě napadlo,jestli mu nemám uvařit nějaký sladký oběd. 😉
Ale nikde jsem nanarazila na recepty,tak mi prosím nějaké napište.
Děkuji. 😵

junovka
1. bře 2008

ake jogurty davas papat, ovocne?Varit sladke obedy...to by som nerobila, aspon nie kazdy den 😉

zuzu13
1. bře 2008

karotky, skús tekvicový prívarok , parené buchty, rezance s lekvárom, tvarohom, makom, hov. m. s parad. om. /na sladko/-.- 😉 ryžu s mliekom,dukátové buchtičky...

junovka
1. bře 2008

zuzu, prosim??? 😲 😲 tak, prepac, ale 10 mesacnemu dietatu take jedla este by som ja osobne nedavala 😒 😎 😉

junovka
1. bře 2008

...mala som na mysli buchty, lekvar, tvaroh.... 😕
tekvicu ano, ryzu s mliekom ano/ale bud s MM alebo UM/ 😉

karotky
autor
1. bře 2008

Junovko................klasický bílý jogurt Holandia se lžičkou ovoc.přesnídávky.Před tím míval 233ml mléka a to jasi začal před měsícem odmítat. 😖
Uvidím,jaké tu ještě přibydou receptíky.Ale na zítřek jsem rozhodnutá,že mu dám menší svačinku než normálně,aby měl větší hlad a pak se uvidí,co budu páchat dál. 😉

filipa
1. bře 2008

karotky,
ja som malemu robila (cca od 10. mesiaca) zemlovku. recept, taky od oka, je asi takyto:
1 grahamovy rozok nakrajat na kolieska - zaliat mliekom (davala som UM) podla potreby, aby sa rozky dostatocne nasiakli a boli makke; po nejakom case - asi 15 min - som primiesala vajecny zltok. nasledne primiesat nastruhane 1 jablko (bez supky), cele mierne osladit (pouzivala som hroznovy cukor a stipku vanilky kvoli voni). celu zmes vyliat do maslom vymastenej zapekacky a piect ca 45 min v stredne vyhriatej rure. ked maly podrastol, navrch tej masy som este pridavala vymiesany tvaroh s hrozienkami a pieklo sa to cele spolu. velmi mu to chutilo a bola to pre neho super zmena, kedze sme mu ine "sladkosti" nedavali.

zuzu13
1. bře 2008

junovka ako čo by si nedávala...parené buchty, rezance s lekvárom, tvarohom, makom, ryžu s mliekom,dukátové buchtičky...čo je na tom zlé???
10 mes. dieťa nemôže buchty???veď majú také isté zloženie ako pečivo 😕 pečivo môže???

zuzu13
1. bře 2008

lekvár je predsa aj v smotanových joburtoch a pokiaľ nie sú v rodine alergie, tak si myslím, že raz za čas zaradiť do jedálníčka tvaroh nie je nič hrozné...no a ryžu s mliekom? s klasickým...jogurt tiež nerobia z materského alebo z Beby...

junovka
1. bře 2008

no, ja by som este nedavala 😉 Nic jej neutecie 😉 🙂

zuzu13
1. bře 2008

jasné, že neutečie...ale ak nič iné nechce jesť, tak treba to niečím nahradiť...
iné by bolo, keby to jedlo den čo deň...ale raz za čas...

markytkaaa
1. bře 2008

A co pudink (nevím jestli se může ... asi s MM nebo UM) ... a v tom rozmočený kousíčky rohlíku nebo piškoty na drtky, oni nasáknou, a je z toho docela sytící šlichtička 🙂

aponchie
3. bře 2008

sem tam neuskodi treba ta zemlovka je dobrej napad (jablka hrusky malicko skorice med a rohlik ..klidne bych to udelala obcas.vite co ja si taky dam obcas na co mam chut asi by me vadilo kdyby mi nekdo urcoval co mam porad jist 😀 nemysleno zle ale prece jen je to nase rozhodnuti co jim davame takze kdyz ja miluju sladke tak obcas dam i Terce pac ona si nemuze sama rozhodnout a myslim ze skoro rocnimu detatko to jednou za tyden treba neuskodi zdravotne 😉 samo co nejvice prirodni a nejmene sladke cukrem spis samotne ovoce je sladke

kelly1
21. črc 2008

jak s

kelly1
21. črc 2008

omluva zlobi net

kelly1
21. črc 2008

titkovamiriam
23. črc 2008

tak u nas idu parene buchty,knedle/lekvarove,ovocne/,zemlovka,palacinky,lievance,slize,ryzovy nakyp,dukatove buchticky, 😀