Sladké recepty s minimem cukru. Máte tip?

1leny
5. říj 2022

Ahoj vespolek,
Mám prosbu, nemá někdo nějaké osvědčené recepty na sladké (ideálně pečené), které vašim dětem chutnají a zároveň tam není moc cukru? Naše malá má moc ráda sladké, ale byla bych radši, kdyby ho měla trochu méně. Jenže když v klasických receptu cukru úvěru, tak už jí to zase nejede 🙈
Děkuji za tipy🙂

elissa48
5. říj 2022

@1leny dělám domácí brumíky a jsou teda moc dobrý
1rozmačkaný banán
1lžíce medu
1velké vejce
40ml kefíru nebo mléka
2 lžíce oleje nebo rozpusteneho másla
80-100g mouky
15g kokosu
Půl lžičky kypriciho prášku

krisstina93
5. říj 2022

A co cukr něčím nahradit? Medem, nebo já dávám třeba cekankovy nebo datlovy sirup.

prejeta_zaba
5. říj 2022

Normálně dej z receptu polovinu cukru, i míň. Já některé buchty ani nesladím, jenom tam nastrouhám jablko nebo mrkev. Problém je třeba u piškotů, ten cukr je tam proto, aby byl piškot nadýchaný, bez něj to bude mokrá placka. Tak na to pozor. Ale je to o zvyku, jestli do teď byla dcera zvyklá na klasické sladkosti, bude to chvilku trvat, než přijde na chuť těm méně sladkým.

levandule_k
5. říj 2022

Já třeba nesladím jablka do štrůdlu ani to nesypu na povrchu cukrem.

konidana
5. říj 2022

já dělám štrůdl a tam jen jen minimum skořicového cukru na ochucení jablek a případně trošku práškového navrch. Těsto 250g mouky, 250g tvarohu, 250g tuku (máslo nebo hera) 1 vajíčko (nemusí být). Vyválet, poklást jablky (já krájím na plátky) posypat , zabalit upéct. Stejně dělám i jablečný koláč, akorát to jsou jen dvě placky těsta a mezi tím jablka. Nebo šátečky plněné jablky s marmeládou nebo jakýmkoli jiným ovocem.

sirinfirst
5. říj 2022

Ona si zvykne 😉. Mým dětem nechutnají běžné sladkosti, protože jsou na ně sladké moc, doma téměř nesladíme. Teď peču hodně z jablek, v zimě z banánů.

michaela666
5. říj 2022

Mrkvánky s domácí marmeládou/povidly/ ovocem nebo jen jako sušenky. Máslo + mouka + strouhaná mrkev.

levandule_k
6. říj 2022

@elissa48 Ten recept vypadá dobře, na ty domácí brumíky máš nějaké speciální formičky, nebo to naliješ na do normální formy na koláč?

elissa48
6. říj 2022

@levandule_k koupila jsem si v Orion formičku na brumíky, ale do nějaký menší formicky se to dá taky dát 🙂

1leny
autor
6. říj 2022

@elissa48 to zní parádně, moc díky za tip! 🙂

1leny
autor
6. říj 2022

@michaela666 a to všechno ve stejném pomeru/gramáži? 🙂

1leny
autor
6. říj 2022

@konidana díky, to zní taky moc fajn! 🙂

martiniquest
6. říj 2022

Vzdy davam do receptu pouze polovinu z edeneho mnozstvi cukru a bohate to staci. Peču tak vsechno. A treba strudl delam uplne bez cukru. Jablka poradne dochutim skorici, citronem, pridam orechy nebo slunecnicova seminky, pripadne lze i hrozinky nebo brusinky. A zasadne nic nesypu mouckovym cukrem.

michaela666
6. říj 2022

@1leny 300g jemně strouhané mrkve, 300g hladké mouky a 200g másla, trochu prášku do pečiva. Všechno vypracuju v těsto, nechám hodinku odpočinout a pak vykrájím ( naplním ). Někdo to ještě teplé obaluje v cukru, ale já nedávám.

1leny
autor
19. říj 2022

@elissa48 můžu ještě poprosit o info na kolik a jak dlouho peces? Konečně jsem se k tomu dokopala, tak abych to ve finiši nepokazila 😁

elissa48
20. říj 2022

@1leny 180 na 20 minut 😀