Smí se použít koření v detských příkrmech?

jitrulka
1. srp 2009

Ahojte, je tu už hodně diskuzí o jídle ale v žádné jsem nenašla toto specifikum. Máte-li starší drobky, kterým už delší dobu vaříte, jaké se smí používat koření aby prckům chutnalo? Moje malá moc domácí vařené jídlo nechtěla, ale když jsem ji tam dala trochu petrželky, kmínu nebo majoránky, hned se oblizovala. Je mi jasné že slané a pálivé nepřipadá v úvahu, ale co děti v pohodě můžou a co by jim vyloženě mohlo ublížit?

zukab
1. srp 2009

mojej to je nastastie jedno, ta zje vsetko, ale korenim jej bylinkami, kminom, sem tam velmi velmi zlahka, par zrniek soli alebo korenia (polievka, atd).
myslim si, ze ked na to ides rozumne a vsetkeho s mierou, nic sa nestane. a tvoja dcerka ma uz skoro rok, takze to je v pohode 😉

atrami
1. srp 2009

jitrulka,
bylinky možeš používať-pridaj aj kopor,pažitku....Od roka aj soĺ. Ja dávam morskú soľ.

nikollette
1. srp 2009

Soľ sa môže už od roka?

shaula
1. srp 2009

Já zatím žádné koření ani sůl ještě nepoužívám, ale kamarádka si chválí kořenící směs Solčanka, kupuje ji ve zdravé výživě a je bez glutamátu.

dvojka
1. srp 2009

mám doma knihu o příkrmech a solčanka se doporučuje od 18 měsíců,ale myslim že by navadi lo používat dřív.Jak píše shaula je bez glutamanu.Též se prodává směs na stejné bázi a to vege-vege.
A v dm mají taky kořenící směs do polévek bez gllutamanů a konzervačních látek. 🙂

jitrulka
autor
1. srp 2009

Oki, holky díky. Chtěla jsem aby to nebylo tak jednotvárný 🙂

jeudi
1. srp 2009

trosku prisolit se muze ale jak jednou ochutna slane jidlo tak uz se ti na to neslane vyprdne 😉

saska.t
2. srp 2009

my sme prehupli rok a zacala som dochucovat novymi bujonmi bez glutamatu bio alebo natur je pravda ze to velmi riedim ale malej neuveritelne chuti, potom sme zacali petrzlenovu vnat, majoranku, pazitku, a niekedy len trosku soli - pozor pre deticky nesmie byt s fluorom len s jodom 😉

lienka79
2. srp 2009

po 1.roku som zacala jemne solit,korenie nie a dochucovala tymianom,rascou,cesnakom,majorankou,pohabnka je dost vyrazna..KOrenie doteraz pouzivam malicko..az po 2 roku