Sněhové pusinky. Máte někdo jiný postup?

lucifux
15. pro 2022

Zdravím, potřebovala bych poradit. Zkoušela jsem dělat sněhové pusinky. Někde jsem se dočetla, že mám vyšlehat bílky a do téměř vyšlehaných bílků pomalu lít za nízkého stupně šlehání cukerný rozvar. Zkoušela jsem takto dvakrát, ale vždy mi sníh spadl, jakmile jsem lila rozvar. A tvary se slévali. Máte někdo jiný a lepší postup?

klokanka31
15. pro 2022

@lucifux A dělala jsi to nad párou?

lucifux
autor
15. pro 2022

@klokanka31 napiš mi na prosím tvůj postup...

mourovatakocka
15. pro 2022

Já budu za čuně, ale já dělám pusinky tak, že do hotového sněhu vmíchám cukr a šmitec 😝 Samozřejmě vím, že je na to složitější postup, ale už kdysi se mi do toho moc nechtělo...

xxx3d
15. pro 2022

no jo, ale tohle je strašně pracný!
za prvé je potřeba ten cukerný roztok mít ve správné konzistenci
za druhé se lije horký do ne úplně vyšlehaného sněhu
a za třetí se musí šlehat na vysoké otáčky, protože tím horkým sirupem se ohřejí i ty bílky
a potom se i tam ještě přišlehává moučkový cukr
takže za mě - děsná piplačka
já to dělám klasicky, bílky do sněhu a přišlehám moučkovej cukr

někde jsem kdysi četla pěkně popsanej recept na ty pusinky s cukrovým rozvarem a tam fakticky je důležitý každý krok v tom rozvaru a pak teplota a prostě... nejsem fanda do cukrářství, takže složitosti rovnou odkládám 🙂

galatea_a
15. pro 2022

@mourovatakocka Dělám to úplně stejně. 🙂

klokanka31
15. pro 2022

@lucifux Normálně ušlehat sníh do tuha, pak ho dát nad hrnec žhavé vody (aby stoupala pára) a postupně do sněhu zašlehávat moučkový cukr.

klokanka31
15. pro 2022

@mourovatakocka U nás je recept zamíchávat cukr do teplého sněhu, ale kolikrát jsem se na to vybodla,hodila to do studenýho, a nic se nestalo,drželo to tak jako tak 😊

fyii
15. pro 2022

@lucifux ja delam bilky a do nich zasleham mouckovy cukr.. a funguje to dobre

xxx3d
15. pro 2022

tak jsem ti našla ten recept, na kterej jsem se dívala já, mám ráda autorku, občas podle ní vařím 🙂
tak ti to třeba pomůže, nebo ne.
https://www.kucharkaprodceru.cz/snehove-pusinky/

alice180
15. pro 2022

Zvážit bílky dle váhy bílků dát dvojnásobek krystaloveho cukru. Pak na párou rozpustit a míchat. Rozvar je správný kdyžezi prsty není cítíc ten cukr je to hladké. Pak dát šlehat do tuha.

zuzaaaaa
15. pro 2022

Necetla jsem ostatni, kazdopadne jsem delala vcera, 3 bilky+ 200g cukr krystal, rozpustit ve vodní lázni a pak slehat dlouho dotuha a susim na 100stupnu cca 2 hod. Ale delam pidi pusinky.