SOS! Máte tip na rychlý a jednoduchý oběd, který zvládne běžně nevařící chlap?

20. črc 2022

Ahoj holky, prosím o tipy na jednoduchý oběd. Mám covid, a jsem v domácí izolaci od ostatních členů rodiny. Můj muž má na starosti veškerou péči o děti a domácnost, včetně vaření. Už uvařil špagety (s hotovou omáčkou ve sklenici), upekl kuře, usmažil rybí prsty, zvládl i maso na smetaně hodit do trouby. Ale už mi dochází inspirace, co dál. Něco obdobně jednoduchého. Můžete mě prosím nějak inspirovat? Děkuji!

galatea_a
20. črc 2022

Knedlíky s vajíčkem? 🙂

palja
20. črc 2022

Sýr na pánev, brambory, zelenina
Hotové lasagne (z lidlu) ohřeje jen v troubě
Knedla s vajíčkem
Zapékané brambory by taky mohl zvládnout
Nudle s mákem, máslo
Rizoto?

ekou
20. črc 2022

Mohl by zvladnout i rizek ;)

zelenaesmolda
20. črc 2022

Pizza?

myrei
20. črc 2022

Špagety s rajským protlakem a česnekem
Brambory s tvarohem
Zelenina na pánvi a k tomu noky
Rizoto

zelenaesmolda
20. črc 2022

@myrei
brambory s tvarohem?to je zvlastni kombinace
ale diky tomu me napadlo brambory s cibulkou a podmaslim?

veruuu_kubesovic
20. črc 2022

A co kdyby nějaký oběd prostě objednal? A když zvládne celou domácnost, zvládne i uvařit, nebude to nic extra složitého, ale zase bych ho tolik nepodceňovala, třeba hranolky s tatarkou děti miluji...

levandule_k
20. črc 2022

Špagety s pestem a kuřecí minutka. Pečené maso (výpečky) a brambor. Tuňak z konzervy+kukuřice a smíchat s těstovinami. Kuskus se zeleninou a balkánským sýrem. Web kucharkaprodceru.cz jsou tam podrobné návody, pro úplné začátečniky.

zelenaesmolda
20. črc 2022

@levandule_k
myslis,ze deti budou jist pesto?

zrzeckas
20. črc 2022

Spenat, rajskou, testoviny se syrovou omackou.. Jakekoli maso na stave s ryzi - rostenka treba.... Ve smes zvladne vse, jen nepodcenit 🙂 max to bude chutnat trochu jinak, nez jste zvyklí 🙂

eva118
20. črc 2022

@zelenaesmolda Ty moje se po něm můžou utlouct.
Jinak na netu je spousta videí s recepty třeba i na česká jídla, já třeba koukám na Recepty bez brepty, když si na nějaký postup nemůžu vzpomenout. Srozumitelně a jenoduše popsáno.

klokanka31
20. črc 2022

Sicilský nudle, smažák, zapečený těstoviny...

levandule_k
20. črc 2022

@zelenaesmolda Nemám tušení, synovec má 4 roky a kombinance špagety s pestem, parmazan (Gram moravia) a losos mu chutná.

Záleží odkud je pesto, měla jsem z Lidlu a nic moc, beru ze sýrarny Formagerria (tak nějak se to píše).

Já jako dítě neměla ráda těstoviny s mákem a není to oběd pro mě ani teď, ale jsou lidi, co to mají rádi🙂

zelenaesmolda
20. črc 2022

@levandule_k
ja mela pesto rada do tehotenstvi,od te doby ho nemuzu ani citit

areh
20. črc 2022

@zelenaesmolda synovo nejoblíbenější jídlo jsou těstoviny s pestem 😂
Jinak mě napadá sekaná, karbanátky, bramboráky, řízek

lentilkah
20. črc 2022

@zelenaesmolda Ja bych se uzrala novych brambor s balkanem zalitych maslem. A variantu s tvarohem uz jsem taky slysela.
Jinak tip treba fleky s uzenym, kase s parkem a volskym okem.

zelenaesmolda
20. črc 2022

@lentilkah
tak s balkanem to neznam ale zni to paradne

levandule_k
20. črc 2022

Cokoliv v trojobalu mi přijde jako děsná piplačka pro toho, kdo nema praxi ve vaření. To mi prijde jednodušši to strčit do trouby a upéct.

bara88
20. črc 2022

Pro takové případy mám vždy třeba mražené knedlíky jak sladké tak třeba s uzeným a nebo koupit omáčku na špagety

myrei
20. črc 2022

@zelenaesmolda No jo, to vaříme my 😁 nové brambory, k tomu osolený tvaroh s pažitkou a plátek másla. Je to lehký a chutný 😉

martt
20. črc 2022

Můj manžel který absolutně nevaří dělal krupicovou kaši ,vím že to není úplně ideální na výživu , ale je to jednoduché a i rychlé. Bramborovou kaši a kuřecí nugetky (měl polotovar).

2hanah
Autor odpověď smazal
Zobraz
te_reza
20. črc 2022

@zelenaesmolda brambory s tvarohem jsou u nás "brambory na loupačku" 😂 dá se to vytunit trochou másla a solí a je to boží 😂

kekita
20. črc 2022

Lučinová omáčka- na pánvičce osmažíš cibulku, na to hodíš kuřecí maso na kostky a potom už jenom přidáš 2-3 kostky lučiny. Jakmile se rozpustí, zaleješ vodou a lehce provaříš. Já ještě dochutím muškátovým oříškem, solí a pepřem. Můžeš si k tomu dát rýži, nebo těstoviny. A za 15minut máš zdravý oběd-nejde to pokazit.

martiniquest
20. črc 2022

Zeli (z pytliku), bramborovy knedlik (koupi) a uzene maso (koupi a uvari). Pizza (hotove testo, dozdobit). Hotovky z Lidlu. Hamburgery (koupi mrazene, housky taky, dodela se zeleninou). Knedlik s vajickem. Francouzske brambory. Sunkofleky. Gulas je taky dost jednoducha vec (hovezi vidensky nebo klidně segedin)...vlastně cokoli, co ma chlap sam rad, to je nejlepsi motivace si to uvarit. Recepty najde vsude.

dobevacka
20. črc 2022

Moje mamka tomu říká 'bordel na pekáči' 😂 Jsou to vlastně špízy s bramborem z trouby, jen to není napíchané na jehle a můžete si tam dát cokoliv, co máte rádi/ji děti 😊
Pak třeba zapečené brambory, pečená/dušená zelenina s rybou, pizza, pečené kuře...

ajja87
20. črc 2022

Co treba činu? Ja dělám na kostky kureci, osmahnu na cibuli, podliju az maso zmekne nasypu mrazenou čínskou zeleninu, dochutim podle chuti, nekdy k tomu pridam bujon a nakonec zahustim solamlem, ale dalo by se i bez toho
Palacinky by taky zvladl
Rizoto
Sunkofleky
Leco(koupit mrazene)

zelenaesmolda
20. črc 2022

@te_reza
tak my jsme vzdycky v lete delali brambory pecene v popelu.Jedly se prekrojene,osolene a s maslem.Mnamka.

tridvajedna
20. črc 2022

Oblíbené recepty mého vařením téměř nedotčeného muže
Jarní omeleta + brambory jako příloha (rozkvedlat vejce, strouhanku, mléko, pepř, sůl a lžičku kypřícího prášku. Nalít na rozpálenou pánev, posypat mraženou zeleninou, příp.šunkou a sýrem)
Fazolový guláš (osmažit cibulku, zaprášit kořením na guláš, zalít vodou a přidat nakrájené brambory, po změknutí plechovku červených fazolí)
Plněná tortilla (hotovou tortillu potřít kečupem, přidat sýr, šunku, papriku, posypat kořením a prohřát v mikrovlnce. Pak přidat salát, rajčata.. a zatočit).
Špagety aglio olio - osmahnout česnek na oliváči, promíchat s těstovinama a posypat sýrem
Bramborové noky (polotovar, hodí se na 2min do vody) se špenátem a smetanou - osmažit cibulku a česnek, přidat špenát a před koncem přilít smetanu nebo zamíchat čerstvý sýr
Nebo mě napadá z rychlovek:
Rozpečený hermelín na pánvi/v troubě/mikrovlnce a k tomu brambory nebo hranolky
Filé na zelenině (osmahnout cibuli, rajčata, papriky, k tomu přidat filé nebo filet z ryby a podusit), jako příloha třeba kuskus

felixfelicis
21. črc 2022

Orestovane mlete hovezi (+oregano, tymian, rimsky kmin), plnit do tortil s majolkou/zakysankou, led. salatem a rajcaty. Tortilly predtim nasucho ohrat na panvi, zadna mikrovlnka. Oblibene jidlo nasich deti.