Štědrodenní a štědrovečerní menu. Jaké máte?

hary
22. lis 2011

Tak dneska mě chytlo to správné těšení se na Vánoce, a fakt mě to začíná brát 😀 . Ale jediné, s čím se trochu peru je štědrodenní oběd. S večeří problém není, ale ten oběd 😠 . Z domu jsem byla zvyklá na bílou houbovou polévku, na chlupačky s houbama a jediný táta, který houby nerad měl chlupačky s vepřovým 😀 . Ale problém je v tom, že mám doma chlapa, který jen tak něco do huby s prominutím nevezme, takže na houby můžu zapomenout a dělat obědy dva nebo tři se na to můžu 😎 . Tradiční Kuba nebo podobně na to můžu taky zapomenout, kroupy by se u nás nechytly. Co vaříte na štědrý den k obědu??? Poraďte a klidně přihoďte i nějaký drobný tip na zpestření štědrovečerní večeře, všechno beru 😀 . Jo a máme dvě děti, jedno školou povinné a druhé je ve školce.

pebi
22. lis 2011

u nás se až do večera nejí, tešíme se na zlaté prasátko 🙂
takže chodíme tajně na cukroví, aby jsme to vydrželi 😀

hary
autor
22. lis 2011

@pebi Jo tak to je taky dobrý no chodit na cukroví 😀 , na to chodíme i beztak 😎 . Ale děti o hladu nenechám, to fakt ne 😀 😀 😀

kefin
22. lis 2011

tak my děláma čočku na kyselo a vejce 😉 lehké, celkem dietní a zdravé.

hejdita
22. lis 2011

mi sme mívali pupáky 🙂 je to rohlík nakrájeny posypaný makem pocukrovany a zality horkym mlekem 😀 samozrejme ze ne jeden nato se chodilo od rana do vecera po lžících 😀 takže toho byla myska 🙂

brusinka.pusinka
22. lis 2011

Jak jsem psala dělám štědrovečerní zelňačku je na oběd, k večeři máme většinou rybí polívku

majatob
25. lis 2011

ja mam deti maly, takze hladovka nehrozi, rano dostanou normalni snidani, na obed je hrachova polivka a na veceri kapr s br.salatem (kasi pro deti) 🙂 letos chci zkusit jeste kubu a pucalku, nikdy jsme to nemeli, tak su zvedava 🙂

sarihy
28. lis 2011

My na Štědrý den neobědváme...my s manželem si vezmeme trochu salátu + manžel si opeče odkrojky z ryby a holkám to jídlo přehodím - věčeříme brzo, už kolem 16, takže k obědu dostanou jogurt a k svačině večeři 😉

ivanavorlickova
29. lis 2011

My na Štědrý den obědváme knedlíčkovou polévku s domácími nudlemi, to stačí, večeříme beztak celkem brzy, takže do večera hlady neumřeme 🙂 A kdo by umíral, zobne si cukroví, nebo si dá vánočku a kakao 🙂

andelka
29. lis 2011

My taky na zlaté prasátko nehrajem, já jsem poslední roky furt buď těhotná nebo kojící, takže hladovka nehrozí 😀
ráno většinou vánoční štola s bílým jogurtem
oběd nějaká hustší polévka
štědrovečerní večeře rybí polévka(pro manžela hrachová), smažený kapr (pro mě a manžela filé) s bramborovým salátem
ke stromečku cukroví
během dne ovoce
Syn bude mít klasické menu jako vždycky,jen k večeři variaci na bramborový salát nebo kaši a filé. A štoly budou letos dvě, jedna se vším (rozinky v rumu, ovoce, oříšky, mandle) a druhá jen s kandovaným ovocem a rozinkama, aby ji mohl taky.

sylvia11
29. lis 2011

U nás je to klasika. Hrachová polévka, kapr a bramborový salát. Ale vzpomínám si, že u mojí babičky se navíc podával nejprve chleba se solí (chleba se pekl zásadně doma) a pak ježíškova kaše (krupice). Myslím, že tam bylo i nějaké ježíškovo zelí, ale to si tak říkám, že by asi byla síla to všechno sníst 😀

bubonik
6. pro 2011

Tak to u nás už máme dětičky velké ... 🙂 Letos se v kuchyni vyřádím ale ryby ta bude (losos).Na snídani je vánočka a kakao.Asi jako všude 😀

mamkamarketa
6. pro 2011

snidame normalne
k obedu polevku (zeleninova ) vecerime uz pred 17h
k veceri br.salat lososa,rizky,rybi polevku neji nikdo z nas
jeste letos asi upecu sunku

tlap.ka
7. pro 2011

snídaně - vánočka
oběd - trochu složitější - já bílá zelňačka + šťouchané brambory, přítel - kapří ocasy, dětem musím vymyslet, asi něco normálního
večeře - přítel rybí polévka a pak už společně kapr a salát (dva druhy - každý si dělá svůj 😉 )

no prostě máme to složitější, každý si přinesl z rodiny jiný zvyk 😉 🙂

ria80
11. pro 2011

Co je to kapří ocasy? Jak se to jí? 😅

tlap.ka
13. pro 2011

@ria80 no taky jsem nejdřív koukala, co to mám jako vařit, ale jsou to ty poslední kousky u ocasu 😉 jen se opečou na másle s kmínem 🙂

benjik
13. pro 2011

@hary u nás je k obědu polévka s játrovými knedlíčky a domácíma těstovinkama. K večeři pak bram. salát,řízky,klobásy a letos prvně i doma vyuzený pstruh.

hary
autor
13. pro 2011

Je to hezký, jak máme každý doma svůj zvyk, který si například přineseme z domu, je to hezký. No já to mám už asi vyřešené. Udělám víc hustou bramboračku, a nechám to tak. Kdo by měl hlad, vezme si k tomu třeba pečivo nebo si přidá, ale víc dělat nebudu 😀

anieanne
13. pro 2011

U nás snídaně cukroví, případně vánočka. Pak jedeme ježíškovat k tchýni, takže oběd jakoby večeře, tj. kuřecí řízek se salátem. Odpo přejezd k našim, kde ježíškujeme, a večeře opět kuřecí řízky a salát 😀 A během celého dne ještě podle chuti cukroví a chlebíčky. Ryba v jakékoli formě se v naší ani v maželovo rodině nevede. A když jsme ještě nejezdili k tchýni, tak se neobědvalo, jelikož se celý den pozobávaly ty chlebíčky a cukroví 🙂

ria80
16. pro 2011

@tlap.ka To jsem v životě neslyšela. Je to dobrý? Když tak vyzkouším, mám ráda zvláštnosti.

tlap.ka
17. pro 2011

@ria80 no já nevím no, prostě kapr s kmínem a solí 🙂 a prý je to dobrý 🙂

andilek01
4. led 2012

my měli klasiku - polívka s opečenýma krutonkama, kapřík a salátek 🙂 jen do něj místo majonézy dáváme jogurt.

nellynka3
5. led 2012

@andilek01 taky se držíme klasiky 😉

nikmik
18. pro 2012

Ahoj, jakou rybu by jste doporučili na večeři? Vloni jsme měli pangase, který měl úspěch. Přítel ryby nemusí, nemá rád kosti a když cítí rybinu. Máte nějaký tip nebo ač nerada, skončíme zase u toho pangase.... ?

ia.
19. pro 2012

na snídani vánočka, kafíčko a štamrlička jagermaistera, v poledne dostanou děti nějakou polévku a večeřet budeme brzy- tak okolo 16h, a bude hrachová polévka, br.salát (děti kaši), manžel kapra, já s chlapečkama lososa. Po večeři dárky a po uspání malého zmrzlinový pohár kdo bude chtít..

klarka2112
19. pro 2012

Ahojky, my taky držíme půst, u nás se ani nesnídá jen malá dostane kousek vánočky a kakao. Ikdyž 13letý syn říká, že se musí taky pořádně nasnídat, aby ten půst vydržel. 😀 😀 😀
A na večeři mám klasiku rybí polévka s opečenou hoskou a smažený kapr s bramborovým salátem. Při rozbalování dárku se pojídá cukroví, ovoce a kdo chce tak si dá i zmrz. pohár.

hojda
22. pro 2012

@nikmik Nejlepší ryba je prase 😀 😀 😀

kristi
22. pro 2012

ke snídani chlebíčky 🙂 pac prijedou svagrove s darkama a tak proste chlebicek a panak musi byt, obed varim ja: hrasková polevka s krutony a vecer jak kdo - ja mam rizek ( letos teleci), Mia ma kureci a zbytek ma kapra a salat.

ange_de_la_morte
22. pro 2012

Na snídani máme kdo si co wezme ( wánočka se u nás já až 25. na snídani) , k obědu mamka wždycky už měla hotowou políwku - takže sme jedli wětšinou štědračku ... na wečeři potom 2 políwky - rybí s krutony a kořenowou zeleninou a štědaračka ( typická políwka která se jedla na walašsku - pocházím z tama - obsahující wše možné od hrachu, fazolí, brambor, zeleniny, pohanky krup až po sušené šwestky a je teda hodně hustá a jí se ještě s chlebem ) , pak smažený kapr s bramborowým salátem ( u nás se dělá bramborowý salát s jogurtem místo majonézou a přidáwáme jablíčka aby to trošku utlumilo tu nakyslou chuť jourtu - je to wýborné a zdrawější 🙂) , a když se naši rozwedli tak u mamky sme míwali lososa na portském wíně aby nebyl dwakrát kapr ... jo a wánočku jíme se šwestkowou omáčkou ( jakoby powidla jen je to ze sušených šwestek, husté a s mandlema)