Svačinky a jídlo na delší výlety, co si dáváte?

ver_zdr
6. čer 2016

Ahoj, začali jsme s přítelem chodit na delší výlety, kde přespáváme v přírodě a nosíme si s sebou jídlo. Máme každý krosnu, kterou samozřejmě nelze nacpat jídlem. Snažíme se o zdravější stravování a více pohybu. Vy, které to mate třeba podobně, co si berete s sebou nebo co si dáváte třeba v občerstvení nebo nějaké vesnické restauraci? Kupuji třeba tyčinky Flapjack a teď jsem narazila na Raw Paleo tyčinky, ale i tak mi některé připadají moc sladké. Takže můj dotaz zní, co s sebou na delší výlety a přespávání při zdravějším stravování?

kajalka
6. čer 2016

Vždycky beru hromadu zeleniny a ovoce, obložené žitné chleby. Někdy napeču záviny, slaný i sladký.

baysha
6. čer 2016

Domácí jerky (sušené maso), suché klobásky, vhodné druhy sýrů (záleží na teplotě, v chladnějším období se dá vzít i Hermelín, v teple beru třeba Parenicu zatavenou ve fólii). Tmavý chleba, zeleninu. Občas pro změnu i nějaké oříšky.
Sladké neberu vůbec - i tzv. "zdravé" sladkosti jsou pořád sladkosti, takže jsou ve výsledku hodně nezdravé a je po nich brzo hlad.

wahu
6. čer 2016

@baysha jak děláš domácí jerky?

baysha
6. čer 2016

@wahu V sušičce na ovoce. Syrové maso nakrájím na tenké plátky (tak 2-3 mm), promíchám v míse se solí a případně česnekem a usuším. Pak ho ještě na chvíli hodím na plechu do trouby, je tak křupavější a chutnější. Ideální na sušení je hovězí srdce - je laciné, dobře se krájí a je to krásně libová svalovina (tučné a šlachovité části okrájím a dám psům). Dají se sušit třeba i krůtí prsa, libové hovězí...

sara84
6. čer 2016

U nas vede upecene kure 🙂 vydrzi a zasyti. Ovoce..A pecu buchty s celozrne mouky s oriskama a treba i klickama. A ujizdime na oriskach 🙂 tj mlidne pul litr louskanych vlasaku 🙂

konidana
6. čer 2016

vločky, rozinky a oříšky, buď jako domácí musli nebo zalít horkou vodou a je to kaše🙂 Sušené maso a sýry jsou ok. Chleba s paštikou a cibulí, špek, maso na oheň, chleba, česnek, klobásy párky(pro děti, protože to je rychlý). Maso Teď v létě už moc ne, nebo to bereme v pátek rovnou z mrazáku a ten den to vydrží než to rozmrzne. V chladnějším období různé polívky, Vitana, nebo instantní s čínskými nudlemi... Nic extra zdravého, ale je to rychlé teplé jídlo. Teď jsme objevili hotová jídla Expres menu - taková konzerva v pytlíku a je to fakt dobrý český jídlo. Stačí ohřát a přidat přílohu. Do hospody jdeme hlavně, když je horší počasí a jíme to, co tam mají. Takže děti na 99% řízek, někdy svíčkovou, my často polívku a něco. Dobrý je kuskus, pohanka, ... nedočetla jsem do konce to zdravější stravování, tak si to nějak přeberte:D