Těhotenská cukrovka - recepty

pavlietka
29. únor 2016

ahoj holky, minulý týden mi potvrdili těhotenskou cukrovku a stále tápu v receptech.. tabulky sacharidů mám, ale mám problém si sestavit jídelníček.. můžete mi poradit co jíte ? mockrát děkuji

23363
29. únor 2016

A už jste byla na diabetologii? Tam vám poradí a řeknou kolik sacharidů můžete. Platí, že libové maso, sýry a zeleninu můžete neomezeně. U mě to vypadalo takto:
Snídaně: 80g chleba + sýr, máslo, šunka+ zelenina
Svačina: bílý jogurt a 100g ovoce
Oběd: polévka, 150g brambor (rýže, těstoviny, ale gramáž si nepamatuju) + maso, většinou na přírodno nebo se zelím, špenátem... Žádná svíčková apod.
Svačina: 60g chleba + něco na to a kýbl zeleniny
Večeře: jako oběd, jen bez polévky...
2 večeře: jogurt
Ale já měla ty hodnoty furt přes limit, nakonec jsem skončila na inzulínu a konečně se nejedla... 🙂
Třeba kamarádka si dala kus dortu, po obědě pivo a vše úplně v pohodě...

pavlietka
autor
1. bře 2016

dnes jsem si byla pro výsledky z OGTT a měla jsem na lačno 6,3 a po hodine 12,2 ... na dietologii mi dala tabulky kolik čeho, ale sestavit si jidelnicek abych nehladověla je problem ...

23363
1. bře 2016

Tak ono se s tím chvíli trápit budete. Já jsem teda ze začátku měla hlad furt. Ale dobrá jsou třeba vajíčka, ty vás zasytí a můžete jich kolik chcete... Nebo když máte hlad tak zeleninu a kus sýra do ruky... Já jsem ke každému jídlu spořádala aspoň kilo zeleniny, ale za pár dní si tělo zvykne a hlad mít nebudete...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru