Tip na kuchařku. Jakou máte svoji oblíbenou?

dascha9
5. bře 2021

Ahojte, prosím jakou máte svojí oblíbenou kuchařku? Já mám zatím jednu, ale je na prd. Ty recepty tam jsou jen ve zkratce popsané a nejsou tam ani žádné fotky. Zatím jsem kuchař v podstatě začátečník a hledám nějakou inspiraci co vařit pro mého muže a děti. Líbila by se mi taková, kde jsou ty recepty trochu více rozepsané a nejlépe i s fotkami. Jaká u Vás frčí, nebo ke které se rády vracíte? Mám zatím vybranou knihu Kuchařka pro dceru, ale budu ráda za tip i na nějakou jinou. 🙂

zelenaesmolda
5. bře 2021

@dascha9
Nepouzivam kucharky,divam se na net

levandule_k
5. bře 2021

Super je blog kucharkaprodceru.cz Je to tam detailně popsáno a vysvětleno proč má daný krok smysl 🙂

biciklissie
5. bře 2021

Většinu kuchařek od Vaňka, ty jsou perfektní. Akorát rozepsané recepty, jednoduché vkusné fotky.

klokanka31
5. bře 2021

@dascha9 Já mám zase vlastní kuchařku s recepty co používala ještě moje babička a prababička. A když chci něco moderního, kouknu na internet...

jajulin
5. bře 2021

@dascha9 Kuchařku pro dceru mam taky, ale používám ji minimálně, pro mě je autorka moc ukecaná a nebaví mě číst sáhodlouhé texty, byť jsou v lecčems poučné. Miluji kuchařky Romana Vaňka. Vždy se mi to podle nich povede, hlavně jeho polévky jsou top. A fotky má taky moc pěkné.

dascha9
autor
5. bře 2021

@levandule_k ano ten blog jsem teďka objevila a už jsem zkoušela 2 recepty a byly fakt dobré. Díky ní jsem dostala chuť si pořídit i nějakou pořádnou kuchařku. 🙂 Ty recepty tam opravdu dobře rozepisuje.

voskovkyapastelky
5. bře 2021

Kucharka pro dceru - knizky. Na netu to opravdu dlouze rozepisuje, ale kucharky od ni jsou prima

dascha9
autor
5. bře 2021

@jajulin pravda, má to hodně rozepsané, ale zas na druhou stranu pokud se někdo ještě tak dobře v kuchyni nevyzná, jako třeba já. Tak je super si přečíst proč to tak je. Děkuji za tip na Romana Vaňka. Mrknu na něho🙂

apollo20
5. bře 2021

@biciklissie Vaněk - Prakul, Zdenda Pohlreich. Tam to má smysl, hlavu a patu, ekonomické myšlení a jistota 🙏

madbetka
5. bře 2021

Kuchařky od Vaňka jsou skvělé. A pak Jíme zdravě, z těch vařím hodně a ráda.

urych
5. bře 2021

Máme taky od Vaňka, občas se do kuchtění pustím i já a je to fajn, všechno se dalo jíst.

mamikry
5. bře 2021

@dascha9 Taky doporucuji Vanka. Ucila jsem se podle nej varit. Popisuje to uplne jednoduse, takze v podstate nemate co pokazit a naucite se recepty delat poctive, jak se ma. 🙂

biciklissie
5. bře 2021

@apollo20 Přesně, mám je moc ráda. Klasické recepty a jistota, že se to povede.

maki90
5. bře 2021

@dascha9 kuchařka pro dceru je top 👍jak kniha,tak blog. Vařím podle ní dlouho a vždy se vše povedlo. Jsem už zkušenější kuchařka, ale myslím, že dokáže opravdu naučit vařit, vše popsané do detailu, principy a postupy vysvětlené. Jíme zdravě mě zatím neohromilo, pár receptů se nepovedlo, respektive musela jsem si je upravit, např.doba pečení atd.

dascha9
autor
5. bře 2021

Holky, děkuji moc za tipy. Velice jste mi pomohly. Tady je volba kuchařky jasná😁. Roman Vaňek. Pro začátek zkusím Snadno a rychle a k tomu ještě pořídím tu Kuchařku pro dceru. To by bylo abych se nenaučila pořadně vařit. 😀😁

jajulin
5. bře 2021

@dascha9 Snadno a rychle byla má první kuchařka od Vaňka a dnes z ní moc nevařím. Jestli můžu poradit, investuj rovnou do té největší - Velká kuchařka Čech a Moravy - tam je opravdu všechno důležité. Obrovská škála receptů od zavářek to polévky až po domácí uzeniny a pečivo. Vše pěkně s fotkami. Je tam právě i hodně receptů ze všech jeho ostatních kuchařek včetně Snadno a rychle.

maki90
5. bře 2021

@dascha9 hodně štěstí a palec nahoru za odhodlání 😊👍

zdenule23
6. bře 2021

Za mne je super Ottova velká hrnickova kuchařka.. Vařím podle ni už 13 let

bramarfi
6. bře 2021

@dascha9 Kuchařky od Cat & Cook. Popsané, propracované, chuťově super 🙂

dascha9
autor
6. bře 2021

@jajulin děkuji za radu, asi se teda přikloním k té největší kuchařce, ať mám jednu pořádnou 🙂

dascha9
autor
6. bře 2021

@maki90 děkuji🙂 Jako já trochu vařit umím, ale rozhodně mám na čem pracovat.😀 Už mi příjde, že točím dokola ty samé jídla, tak se chci naučit něco nového. Právě ten blog kuchařka pro dceru mě na to hodně navnadil.

nikoulinka
6. bře 2021

Ahoj 🙂 já si nemůžu vynachválit tuto. Nejsou sice fotky u všeho, ale jsou. Jsou tam jak klasické recepty, tak i nějaké "lepší" kousky. Navíc, najdeš v ní fakt vše - polévky, maso, buchty, koláče, zavařování a dokonce i nějaké základy domácího lékaře. Vše je hezky seřazeno 🙂

evinahosta
6. bře 2021

@dascha9 ahoj, já bych ti misto snadno a rychle taky doporucila tu velkou 🙂tam je opravdu vse, snadno a rychle podle me zacatecnika vubec o nic neobohati 🙂 ale jinak vanek za me urcite top, mam od nej asi 6 kucharek a vetsinu veci delam jen podle nej, naucil me absolutni zaklady 🙂

pavelkamat
6. bře 2021

Nedám dopustit na 2 kuchařky. Velkou domácí kuchařku a Kuchařku našeho venkova [ta je víc jak dvacetiletá - už se asi nedá koupit].