Tipy na rychlou a chutnou večeři

vilca
4. dub 2011

Ahoj holky,
taky se vám stává, že vám absolutně chybí inspirace a odbýváte večeři jen namazaným chlebem? Můj manžel je ale docela zásadový a tohle si můžu dovolit opravdu jen občas. Nevyžaduje teplé večeře, ale chce je trošku bohatší. Máte nějaké tipy na pomazánky nebo jiné oblíbené dobrůtky, kterými pohostíte manžela?
Díky za recepty 😉

ivetachovancikova
10. únor 2016

Ahoj, manžel je taky rozmlsaný, když nemám čas, tak chystá taky.... takže co mě teď tak napadá vařeného:
špagety pomodoro - jednoduché, výborné, dětem dělám i s pene
špagety alio olie - nejrychlejší špagety na světě 😀 spíš pro pány, jsou ostré
těstoviny s kysanou smetanou, bazalkou a parmazánem a pár kapkama kečupu
tagliatelle/pene/ vřetena se smetanovou nebo sýrovou omáčkou a k. masem na cibulce
topinky ve vajíčku s bohatou přízdobou a opraženou slaninou,
pokud zbydou brambory z oběda tak přidat vejce mouku, udělat placičky, opéct a s jakýmkoliv dresinkem, který vám chutná + zelenina a pod
květákový mozeček
těstoviny s tuňákem
lečo
bramborové placky s mlékem, kefírem- nasucho jen sůl, vejce, mouka - hlavně to nepřehnat s moukou! a pak potřené máslem - mňamka
pečáky - pečené na sucho jen sůl a kmín pak vykoupané v másle - ty chutnají zas mě a dětem
manžel dělá výbornou domácí pizzu
plněné bagety, zelenia hl. salát nebo rukola, a cokoliv i párek se zeleninou, majonéza, kečup, výraznější sýr, já mám ráda na ochucení salátů dýňový olej, vejce natvrdo
Langoše
Vaječná omeleta + zelenina
Salát z čínského zelí - šunka/k. maso, kysaná sm., majonéza, sýr, zelenina, koření
Tousty zlehka osmahlé na másle s čímkoliv výborným, co je v lednici
Pomazánky jakékoliv - poslední z vyzkoušených je škvarková, ale ta opravdu překvapí!! je výborná. Luxusní tuňáková pomazánka, paštiková s vejcem, lučinové, pak se slaninou a kukuřicí,
Když zbyde maso, udělám rizoto.
Mašličky s mákem a k tomu třeba tvaroh se dává, ale mě tam nechutná
šunkofleky

Dneska dělám bramborové placky, když jsem si na ně tak vzpomněla 😀 sice je to na dýl, ale když se peče na dvou pánvích, je to raz dva a výsledek vynikající
Určitě je toho víc, ale už nevím, většinou podle lednice a chuti 🙂

Ještě bych moc ráda poprosila o recepty na variace slaných závinů, ještě jsem je nedělala, jen šneky z listového těsta. Ty rolády jsou z jakého těsta a jak na náplně? Děkujíí

Spíš dnes přemýšlím, co udělat dobrého na zobání? Napadly mě tyčinky z list těsta, ale slíbila jsem něco sladkého. Dneska jsem bez inspirace a přemýšlím od rána. Dělám na zobání domácí koka a cookies, ale to jsme měli nedávno, poraďte co děláte za mňamky?
Iveta