Tuňák z plechovky. Máte nějaký recept, co s ním?

peppapig
2. dub 2009

Ahoj maminy, zajimalo by me zda nemate nektera zajimavy/jiny/lehky/obtizny recept s:
obyc tunak v oleji plechu. Mala to miluje, ale hodilo by se neco noveho a jineho nez jen ruzne na chlebik/v pitte nebo smichany s testovinama.
Diky 😉

marci
3. dub 2009

Výborný je brokolicový salát s tuňákem: Růžičky brokolice lehce povařit, pak zchladit ledovou vodou, nakrájet, přidat tuňáka ve vlastní šťávě, malou plechovku kukuřice bonduelle a na kostičky nakrájený balkánský sýr.

hakanka
3. dub 2009

kuskus zalít horkou vodou, nechat odstát 5 min, doplnit tuňákem, předat čerstvou ev. vařenou zeleninu dle chuti aneb náš oběd za 7 minut.

peppapig
autor
3. dub 2009

Diky holky, brokolici milujeme cela rodina a kuskus jak by smet. Urcite nam budou chutnat oba receptiky, fajn tip na vecere 🙂

pipisek
6. dub 2009

já dělám megarychlou pomazánku...scedím tuňáka (je jedno jestli ve vl. šťávě nebo v oleji) a rozmixuju ho s jedním obyč. neochuceným pomazánkovým máslem, dosolím, přidám trochu citr. šťávy, případně hořcici a cinuli a je to....levný a výborný

hakanka
6. dub 2009

dělám totéž jen místo pom. másla dávám tvaroh, nesolím, přdávám citrónovou šťávu

misicka455
21. čer 2009

Tak já mám taky jednu rychlou pomazku. Nastrouhám mrkev, dám do ní tuňáka a zamichám jeden jogurt a nebo majonézu, trochu osolit 🙂

petka80
22. čer 2009

Já zas miluju salát s tuňákem:
listový salát, zelenina podle chuti (rajčata, paprika, okurka), na to cottage sýr a tuňáka z plechovky, oliv. olej.

editah222
22. čer 2009

Tuňák je výborná náplň do šátečků z listového těsta. Zamíchám ho jen s cibulí a když mám tak třeba sýrem nebo kečupem nebo prostě tím co mám doma a naplním listové těstu ze kterého udělám šátečky. Celá naše rodina to miluje a já mám večeři hotovou za pár minut 😉

chechta
23. čer 2009

tuňáka taky miluju
dělám si tuňákové tousty: lučina an to tuňák posypat oregánem nebo bazalkou - dle chuti plátek sýra překrýt chlebem a hodit do toustovače - ňam ňam

a tu je jeden báječný receptík na salátek
http://www.apetitonline.cz/recepty/1478-salat-z...

kalu
29. čer 2009

Taky milejeme tuňáka- já ho dávám ještě i do lasagní místo mletého masa a olizujeme se s Luckou obě 😉

selu
6. črc 2009

ja pridavam tunaka k listovemu spenatu, ktery jen pridam na panvicku ke zpenene cibulce a jeste tam bouchnu vajicko, je to rychlovka a ja i mala to milujeme s noky (gnocci 😉 )

peppapig
autor
10. črc 2009

Caute maminky, dekuji za dalsi receptiky, super vsechny 🙂

Tunakove satecky, zni bajecne, urcite vyzkousim (dobry napad)

selu...tunak ke spenatu a gnocci by me nenapadl, dneska jsem koupila spenat, gnocci mam v mrazaku, takze vecere na zitra je naplanovana, diky 🙂

selu
16. črc 2009

pepp tak jake to bylo s nocky? chutnalo? 😕 🙂

peppapig
autor
17. črc 2009

selu, sorry, ze jsem nenapsala. No bylo to vyborne a hlavne rychlovka, dokonce i muj muzik, ktery tunu zrovna nemusi si pochutnal a mala taky. Ted jsem na diete, ale pristi tyden udelam zase. Diky za recept do sbirky 🙂

mkr
17. črc 2009

já si pro sebe dělám ledový salát do toho tun. ve vl. štavě a kuskus je to výborný, malá moc tyhle věci nemusí, tak ji do toho dám pomazánkový máslo a jak jí to jede 🙂

selu
7. srp 2009

peppy, to jsem rada, ze to u vas chutnalo 😵
...receptik od mkr taky zni zajimave, akorat ja moc nemusim kuskus, badam, cim ho nahradit 😅

lennis
13. srp 2009

teda holky, tady je super receptíků, my tuňáka taky zbožňujeme, hlavně malej, takže určitě vyzkouším všechny vaše receptíky 😉
dosud ho dávám jen na chleba nebo jako pomazánka je to častá snídaně o víkendu 😀
občas na těstoviny 😉

sarkabrezen
18. srp 2009

holky, přidám mé oblíbené tuňákové placičky:

350 g tuňáka z konzervy bez šťávy, 1 mladá cibule s natí (nebo 1 cibule a pažitka), 75 g strouhanky, sůl, 1 vejce, 2 lžíce majonézy, pepř
Cibuli nakrájíme nadrobno, přidáme rozmačkaného tuňáka, strouhanku, vejce, majonézu, osolíme, okořeníme, dobře promícháme a tvarujeme karbanátky. Smažíme na rozehřátém oleji.

Pro děti můžete bez cibulky, na množství jednoho tuňáka dávám strouhanky od oka, vajíčko, lžičku majonézy na zjemnění, dosolím. Taky se nemusí smažit na oleji, udělají se i v troubě na pečícím papíře. 🙂