Vánoční cukroví. Napište recept

zdenicka
27. říj 2007

Vanoce se blizi,a ja premyslim co zas budu letos pect.Urcite mate kazda naky svuj oblibeny receptik na nakou tu dobrutku.Podelte se,at mam nakou inspiraci.

miminak
27. říj 2007

Ahoj Zdenicko,
hoď něco do placu 😵

zdenicka
autor
27. říj 2007

ja prave nic moc originalniho nemam,nejradsi delam orechove kosicky a slepovane orechy a vosi uly,ale to asi kazdy zna...

miminak
28. říj 2007

Hmmmmmm, já tedy většinou taky peču klasiku. Nejraději mám vanilkové rohlíčky a vosí hnízda 😅
No ale mám nějaké recepty jakože originál 😉

Podvodnice - jmenují se tak proto, že zpracované těsto ponoříme do hrnce s vodou a teprve až vyplave (to těsto 😀 ) vyválíme z něj placku, vykrajujeme formičkami, pečeme na mírném žáru 😀 😀 a obalujeme v cukru, only cukr pudr 😲 No a teď ingredience:

30 dkg hladké mouky
20 dkg tuku (hera)
4 lžíce mléka
2-3 dkg droždí
špetka soli
Do ďolíku v mouce rozdrobíme droždí, zalijeme vlahým mlékem, přidáme na kousky nakrájený tuk a uhněteme 😉

No a pak baštíme a slintáme 😝 😀 😎 Je to dost originální???? 😲

miminak
28. říj 2007

No a pak mě ještě napadají zázvorky 😉 tedy pokud se Ti chuť zázvoru nepříčí 😀 😀

30 dkg hladké mouky
1/2 prášku do pečiva
13 dkg cukru pudru
10 dkg másla
3 dkg ořechů
1 lžíce zázvoru
1 žloutek
mléko a citronová kůra

Zpracujeme v tužší těsto, vyválíme, zpracujeme formičkami a pečeme 😎

majina
28. říj 2007

Tééééda! To vás holky obdivuju... to já i naše mamča cukroví raději koupíme protože to stejně nějak moc nejíme, když si dám za celý Vánoce 10 kousků tak je to hodně 😉 To spíš aby tchýně neřekla 😀

miminak
28. říj 2007

Jůůů, mě teď toho napadá .. to asi tím posunem času 😅 😀
Tak pečení zdar a taky někdo něco někdy přihoďte 😝 😔

miminak
28. říj 2007

Ahoj Májo, ty wago ty jsi taky všude 😀 😀

majina
28. říj 2007

Mimi.... mě nic nesmí ujít! 😀

miminak
28. říj 2007

No já mám ráda vůni cukroví když se peče .. přišlo by mi líto ho jít koupit 😅 sem asi magor noooo 😔

miminak
28. říj 2007

Už máš odhlasováno pro Nelču?? 😉 Určo to vyhraje, to by v tom byl čert .. nebo motorkáři 😀 😀

majina
28. říj 2007

No tak té vůně si v paneláku užiju až až... 😀

miminak
28. říj 2007

Májo 😀

petaska
28. říj 2007

Tak to já bych asi taky nekupovala...už se na to pečení zase začínám těšit-asi jsem divná, nebo co 😅 Sice nevím, jak to půjde skloubit s prckem-je to totiž malý závisláček na mamince, takže u kohokoli jiného řve 😠 No ale napéct chci, tak to prostě půjde 😉
Až to najdu, hodím recept na móóóc dobré košíčky-je to sice kalorická bomba, ale jednou za rok pár kousků nikoho nezabije 😀
Tak zatím...

andrysek2
28. říj 2007

ahojik mamci ja tez rad a pecu ale je to makacka protoze mam tri mali lumpiky ale aspon pomuzou treba vykrajovat nebo delat rohlicky a romove kulicky aspon se zabavi ale bordel je po celym bytee 😀 😀 😀

miminak
28. říj 2007

Petaska - to cukroví, vůně a stres k Vánocům prostě patří 😀 😀 Já letos budu péct jen 2 druhy, páč hubnu 😀 😀 a něco málo na ozdobu ulovím u tchýně 😅 ale péct budu a už se na to těším, že bych něco zfoukla cvičně?? 😅 😀 😀 😝

Andrysek - tak to musí být veselo, ale je to krásný viď, když ty prďolky patlají to těsto a svítí jim očička 😔

andrysek2
28. říj 2007

mininak jo je to bomba jo a nejradsi by to jedli jeste horky ja pecu asi tak 6 druhuu 😀 😀

miminak
28. říj 2007

Andrysek - já normálně peču taky tak 6 druhů a pak čenžuji s tchýňkou, páč ona nějaké druhy nedělá 😀 😀 Letos ale zůstávám u klasiky 😅

majina
28. říj 2007

mimi??? Sem musela pryč! No jasně že mám, už hned ráno! 😉

zdenicka
autor
28. říj 2007

miminak,je to dost originalni neboj,myslim to plovouci testo🙂))zazvorky zkusim,chtela jsem je uz delat vloni,ale nedoslo na to.To ja se zase tesim na peceni,proste domaci je domaci.

miminak
28. říj 2007

Májo, sem to tušila 😀

miminak
28. říj 2007

Zdeni, tak držím palce 😉

petaska
28. říj 2007

Tak kokám, že jsem fakt divná...dělám asi 12-14 druhů 😀 Na nějakou dietku nemyslím, to se vypotí při hlídání trouby a prďolky 😉
Ale ať nevypadáme nenažraně-peču z fakt malých dávek a ještě dávám mamce, babi a tak...takže ve finále nám zbude jedna dortová krabice a to je tak akorát. Ještě když přijde návštěva...Už se těším 😵

petaska
28. říj 2007

Jo a ten receptík:
Těsto-20 dkg hl.mouky
10 dkg cukru
lžíce kakaa
10 dkg oříšků
malé vejce, příp. jen žloutek
12,5 dkg másla
citronová kůra a šťáva
skořice a hřebíček-podle chuti, aby to bylo příjemné 😉

Tohle uplácáme a upečeme z toho malé košíčky, do kterých dáme tohle:

1 šlehačka
7 dkg cukru
20 dkg tmavé čokolády
5 dkg kakaa
8 dkg hery

tuhle směs bez hery rozpustíme nad vodní lázní, pak do toho zašleháme heru, aby to mělo krémovou konzistenci.
Krému dáme trošku na dno košíčku, pak kapku vaječňáku ( já dávám máslo+cukr+rum 😉 ) a pak zas krém a celé to namočíme do čoko 😉

Kalorická smršť, ale mňam 😀

andrysek2
28. říj 2007

ahojik petaska vidim ze to bude dobrej recept 😀 asi ho vyzkousim 😀 tak ja pecu aspon z kazdeho 3 davkyy je to pro ty moje zroutiky nic mocc 😀 😀

petaska
29. říj 2007

Andrysek: zkus to, ale jestli pečeš ze 3 dávek, tohle udělej z dvojnásobku 😉

Jinak já se každý rok pokouším udělat něco nového, krom klasiky-rohlíčků, lineckého, ořechů, hnízd, a dalších našich asi osmi dlouholetých vánočních kamarádů...Vloni jsem zkusila takové střapaté kakaovo-kokosové hvězdičky s rybízovou marmoškou a jen se po nich zaprášilo 😀
Tak snad letos najdu nějakou podobnou tutovku. Takže pište 😉

zdenicka
autor
31. říj 2007

spravne piste piste,ja delam tak 8 druhu cukrovi po 1davce a davam jeste mamce,ale oni to moc nemusim,tak je spis ze to maji na ozdobu.Tchyne taky pece tak toho pak mame vic.JA prave vloni zkousela neco novyho a nestalo to za to,tak uz se bojim zkouset neco noveho.

marinka
31. říj 2007

Já taky každý rok zkusím něco nového, ale klasika je stejně nejlepší 😀. Uvidím, jak zvládnu letos pečení s malou, ale určitě budu dělat vanilkové rohlíčky, vosí úly (těch aspoň dvojitou dávku, manža je miluje 🙂 ), linecké, marokánky a určitě i něco nepečeného, jako rumové nebo kokosové kuličky..

zdenicka
autor
31. říj 2007

ja delam rohlicky,linecke,kosicky a orechy ,uly taky a pak naky ty nepeceny jako kokos.kulicky apd.Kazdy rok jeste zkousim naky ty laskonky,kokosky ,ty zas miluji manza.Aetos bych jeste chtela zkusit upict a nazdobit si pernicky,ale uvidime.

petaska
31. říj 2007

Tak já dělám linecké, brazilské (mandlové těsto+meruňková marmoška+čoko), brněnské dortíčky (kakaové), oříškové slzičky, vanilkové rohlíčky, ořechy, vosí hnízda, kokosky, košíčky(viz. výše 😉 ), něco nepečeného-kuličky ze zbylých krémů, rozbitých kousků cukroví, pak taky každoročně musí být perníčky, no a každý rok něco nového-loni to byly ty střapaté kakaové hvězdičky a ještě něco, ale už si to nevybavím, neb to nebylo ono 😅 A letos už jsem vybrala třešně v čoko-jen nevím, jak to s tím průzkumníkem v zádech zvládnu 😲 😀

dashak
31. říj 2007

ahoj holky, já dneska něco hledala a našla jsem stránku s nějakým vánočním cukrovím, tak to sem pro inspiraci dávám 😉

http://www.adrikad.com/vanocni_pecivo/vanocni_p...