Vánoční cukroví. Napište recept

zdenicka
27. říj 2007

Vanoce se blizi,a ja premyslim co zas budu letos pect.Urcite mate kazda naky svuj oblibeny receptik na nakou tu dobrutku.Podelte se,at mam nakou inspiraci.

petaska
5. pro 2007

Hlásím další pokroky-malej dopoledne skoro dvě hoďky spinkal, tak jsem upekla brněnský, kokosový hvězdičky, linecký a z toho samého těsta i hvězdičky, na který přijde višeň a na zkoušku i ty prdelky, o kterých tu byla řeč 😉

Zítra asi nic neupeču, neb jdem k doktorce a to asi nebude hned, tak pak budu ráda, když stihnu uvařit.
Ale možná večer...

andrysek2
5. pro 2007

ahojik tak japelka vcera mam linecky linecky romovy a vanilkovy rohlickyyy 😅

zdenicka
autor
5. pro 2007

my dnes spali do pul 10,tak se dopolko nic jineho krome obede nedalo.Ted jsme prisli z prochatzky,tak to snad dopadne navecer.

zdenicka
autor
6. pro 2007

tak jsem vcera udala testa na kosicky,orechy a a ty brnensky,a dnes budu pect.

petaska
7. pro 2007

Tak mám napečeno, teď to ještě slepit a nazdobit a Vánoce můžou začít 😉

zdenicka
autor
7. pro 2007

ja mam taky upeceno,al emozna jeste naky recept jeste nekde vyhrabu,jo a ty brnensky ujidam uz ted,a to nejsou jeste ani slepeny🙂)Jsou moc dobry i takhle suchy.

iza
7. pro 2007

ahoj holky, hned jsem si opsala pár vašich receptů a zítra začínám s pečením..chtěla jsem se jen optat,pokud děláte krémy(do těch hvězd a košíčků) nezkazí se to? Jak se to uchovává? A nebo je děláte až naposledy?

petaska
7. pro 2007

Krémy dělám až jako poslední-tak deset dnů před Vánocema, aby se to stihlo pěkně rozležet. A nechávám to na balkóně. I když teď je tam nějak teplo... 😅

iza
8. pro 2007

dík 🙂

karla6
8. pro 2007

Tři oříšky pro Popelku 🙂

Přísady:
28 dkg mletých lískových oříšků
28 dkg cukr moučka
1 vaječný bílek

Na ozdobu:
celé lískové ořechy
1 vaječný bílek

Uvedené přísady dobře promíchat, ze vzniklé hmoty vytvořit vždy tři malé lístečky - složit na plech do květu (já používám pod to pečící papír), potřít bílkem a nakonec doprostřed zasadit ořech.

Peče se to při teplotě 170´C cca 10-15 min.

natalien
10. pro 2007

Tak jsem dnes udělala poprvé v životě marokánky a musím se pochlubit, že je budu muset upéct znovu, páč je musím stále ochutnávat a ujištovat se, že se mi povedly. Jsou fantastický 😉

1smetana ke šlehání
150g cukru (já jsem dala méňe - nemám ráda moc sladký)
1vanil. cukr
1,5 lžíce hladký mouky
To vše svařit do kaše a pak vmíchat kandované ovoce, rozinky, ořechy atd. Já jsem tam nakrájela sušené ovoce (meruňky a švestky)

Péct pozvolna do zlatova a vychladlé potřít čokoládovou polevou 😵

petaska
12. pro 2007

Tak jsem dneska dodělala i kokosky a pomalu se chystám na promazávání a zdobení. Jen nevím, kde na to vezmu síly. Malej v noci pořád nespí, budí se po hodině 😠 ☹
Snad to cukroví dodělám včas, aby na Štědrej bylo co mlsat 😉

amelie001
12. pro 2007

ČOKOLÁDOVÉ PIŠKOTKY S NUGÁTEM

TĚSTO:
150g hladké mouky
100g cukru moučky
100g Hery
8 žloutků
2 lžíce kakaa

NÁPLN:
200g oříškového nugátu(nugety)
100g Hery

DOHOTOVENÍ:
5g čokolády na vaření

POSTUP PŘÍPRAVY:
Heru nakrájíme na malé kousky a necháme při pokojové teplotě změknout,přidáme cukr a vyšleháme do pěny.Za stálého šlehání přidáváme žloutky a nakonec prosátou mouku předem smíchanou s kakaem.Cukrářským sáčkem s hladkým tvořítkem nebo lžičkou uděláme malé kopečky na plech vyložený papírem na pečwení.Pečeme v předehřáté troubě na 180 C asi 15 minut.Po upečení necháme vychladnout a pak opatrně sloupneme z papíru.Nugát(nugetu) vyšleháme s Herou na hladkou nápln a slepujeme vždy dva piškotky k sobě.Pak ozdobně přestříkáme rozehřátou čokoládou.

Příprava:asi 40 minut
Pečení:15 minut
Náročnost:*

zdenicka
autor
14. pro 2007

tak ja uz mam hotovo.Ty brnenske jsou vyborne...i suche a ty kosicky taky.Zbyl mi krem,tak jsem dnes udala placku a ten krem na to dala a posypyla orisky a je to.

aponchie
14. pro 2007

tak ja zacala pect diky hospitalizaci az vcera:(ale nakonec mam pernicky,rohlicky,linecke,tlapky ,kokosove a rumove koule a dnes to jen nazdobim a to prosim s malou za zady ktera byla desne hodna jeste potrebuju poradit polevu na pernicky nemam zadny sacek doma a neumim ji

iza
14. pro 2007

aponchie :jak se dělají rumové koule?

iza
14. pro 2007

bílek, 1/2 lžičky citrónové šťávy, 1 lžička bramborového škrobu, asi 4 lžíce moučkového cukru
Všechny suroviny přesypeme přes jemné sítko. Smícháme bílek a škrob a přidáváme postupně cukr a šťávu a ručně třeme a třeme až je poleva hladká a dostatečně hustá. Zkusíme jestli se při zdobení neroztéká, jinak ještě přidáme cukr. Polevu přikrýváme utěrkou aby neoschla.

aponchie
15. pro 2007

ja delam nase oblibene rozdrtim pytlik piskotu na hrubojemno ne moc najemno ale at to drzi,naliju do toho rumu kolik to snese konzistence,dam tuk treba heru ale maslo je prej lepsi,cukr moucku kakao ,nadrobno orechy mandle cokoliv a treba jeste kandovane ovoce ale musim davat hooodne rumu manza to miluje a dam do toho jeste kokosu strouhaneho proste to smatlam vsecko dohromady a pak delam bud sisku salamu a krajim anebo kulicky a obaluju jeste v kokosu skvele sou ale hned se sezerou🙂no a delam je tak 3dny predem nekdy i dele nic se tomu nestane ale musi byt v lednici jo a nekdo dava jeste vajicko nebo zloutwk do toho ale me to nejak nesedi davat syrove vejce tak ho nedavam ono to nejak tim tukem a rumem udrzi pohromade

aponchie
15. pro 2007

no ja nemam ten skrob:(a uz se mi nechce do obchodu,pujde to i bez skrobu?nekde sem cetla bilek m.cukr a tot vse

petaska
15. pro 2007

Aponchie:já dělám polevu bez škrobu a taky drží 😉

aponchie
15. pro 2007

ted sem ji udelala a celkem dobre no stejne ty pernicky jsou jen na ozdobu bo manzel to neji mala jen jeden a zbytek na stromek ja bych jedla furt ale nechutnaji mi asi sem moc kriticka ale zapomela sem do nich dat pernikove koreni a tak sem tam ropztloukla jen hrebicek a trosku prasku do peciva na perniky at to ovoni takze letos nic moc:(jdu namacet do cokolady linecne atd papa

ene
16. pro 2007

Shanim nejaky dobry recept na vykrajovane cukrovi. Mam hotove linecke a pernicky, recept mam na islske dorticky, ale ty me moc nenadchly.. Koupila jsem nova vykrajovatka, tak je chci jeste vyzkouset 😀 Mozna nejake orechove testo, neznate?

pipisek
16. pro 2007

ene, tady něco máš, ať zajedeš ty vykrajovátka 😀

Oříškovo-kávové cukroví

100g ml. oříšků
180g hl.mouky
120g cukru moučky
150g Hery
1 bal. vanil. cukru

Vyválet placku a vykrajovat tvary, peče se na 180st.

náplň:
100g másla
50g cukru moučka
1 vrch. lžička mleté kávy
rum podle chuti

Je to moc dobré, slepuji dvě k sobě a můžeš pokropit čokoládou , dobré je polít bílou čokoládou a pokud seženeš takový ty čokoládový kávový zrníčka (asi Dr. Oetker) tak to super vypadá. Já dělám kolečka a čtverečky.
Tak dorou chuť a čest práci !

Pokud to zkusíš, hoď info, jestli jsi s tím měla úspěch.

janicckka
16. pro 2007

Prosím nemáte někdo dobrý recept na vosí hnízda?mě se vždy dost drolí 😖

pipisek
16. pro 2007

Vosí hnízda

16dkg piškotů rozválet
16 dkg cukru moučky
6dkg másla
2 lžíce kakaa
4 lžíce rumu
2 lžíce mléka

náplň:
12dkg cukru moučka
12dkg másla
2 lžíce rumu
1 žloutek (já ho nedávám, bojím se syrových vajec a místo toho dám víc rumu 😀 😝 )

a jestli se ti těsto drolí, tak přidej trochu víc tuku

petaska
17. pro 2007

Tak mám konečně hotovo 😝 😀 Ještě teda si splácám něco ze zbylých krémů, ale toť vše a mám to ho tak akorát...Zítra to asi blesknu a dám do albíčka-pro inspiraci těp ještě pomalejším, než jsem já 😉 Teda jestli ještě někdo pomalejší existuje 😅 No letos to bylo holt jiný, s malým průzkumníkem v patách 😀 Dneska dokonce ochutnal za máminýma zádama brazilskou kostičku, která spadla na zem-zřejmě mu šmakovala, protože ani nedutal a cpal to oběma rukama do pusy 😀 😀 😀 no a jdu spát-jsem docela hotová 😖 😔

iza
18. pro 2007

holky a ta vosí hnízda musí být v chladu?

andrysek2
18. pro 2007

ahojik mamci ja uz mam tez napoeceno 😀 konecne a dokonce jsme uz vcer a postavili deckam stromecek ale na darecky si musi jeste pockatt 😀 😀

pipisek
18. pro 2007

iza,
jasně, že musí, máš tam tuk, tak aby se nezkazily, stačí je hodit na balkon, ale bacha, aby na ně nesvítilo sluníčko. nebo je snězte na posezení 😀

kyri
18. pro 2007

miminák: týjo, ty podvodnice mě nadchly, škoda, že je letos nestihnu 😅 a zázvorníky jsem jedla naposledy snad před 15 lety od jedný holky z moravy!!! díííkecccc! 😉

a je tu někde linecký, úplně obyč, já nemůžu najít récepis, co mam od babi, zítra nakupujem, tak ať vim co!
chjo, letos budem mít snad jen rohlíčky a šmytec!