Vanocni cukrovi-peceni v zahranici

britney
13. pro 2009

Ahoj,
nevim, zda tady uz takova tema je, ale jsem v zahranici (UK) a rada bych upekla nejake typicke ceske vanocni cukrovi, jenze moc zkusenosti nemam, ale hlavni problem je, ze nevim, zda tady sezenu potrebne suroviny jako jsou k dostani v CR ( mouckovy cukr, polohruba mouka, vanilkovy cukr, hruba & hladka mouka....) nebo jak se tady jmenuji...
Myslim linecke slepovane, vanilkove rohlicky - no proste typicke vanocni...
Prosim, kdo tady zijete poradte. Diky. B.

erikasadek
20. pro 2009

🙂 britney nevadi aj ja som s atak posekala po prvy krat.. 😀 nesmu byt horuce, aj ked vzdy v kazdom recepte hovoria balit za horuca; 😠

iank ja som robila to linecke, podla;. boze nespomeniem si prepac, dnes, s zlatym klasom, je vyborne, konecne dobre linecke cesto.. 😉

dakujem.. 😉

miracle
20. pro 2009

Nemas za co erika... 😝

erikasadek
20. pro 2009

prepac moja nemohla som si spomenut na tvoj nick 😉

ale cesto je super len ja som musela dat 6 lyzic mlieka 😉 inak by sa to nespojilo 🙂

nevestinka2010
21. pro 2009

vcera jsem upekla super easy kokosky 😉
200g strouhany kokos
3 bilky
100g piskovy cukr (caster sugar)

smichat vse a podle nalady vytvorit hrudky nebo placicky nebo jine tvary na pecici papir a pect nejdriv 10 min na 100 stupnu (susit) pak asi 10 min na 150-160 - hlidat az hrudky zruzovi az mirne nahnednou, lahudka...
Jeste jsem to pokapala horkou cokoladou ...

Tak uz mam napeceno asi 5 druhu 😅
V sobotu jsem vzala neco na ochutnavku na vanocni vecirek a irove cumeli, ze jsem to udelala sama 😅 a chutnalo...

nevestinka2010
28. pro 2009

Tak co zenske, jak se cukrovi povedlo, jak chutnalo a mate jeste hodne?
My mame jeste dost 😉

erikasadek
28. pro 2009

no my uz nemame nic.. 😀 😀 😀 😀 vsetko popali, hlavne linecke a vanilkove rozky.. 😀

nevestinka2010
29. pro 2009

😀 no ja doufam, ze uz brzy bude spapkane tez, uz se nevlezu do kalhot 😀

erikasadek
13. pro 2010

obnovujem temu... 🙂
a hlavne tento recept ktory tu je, vyskusala som minuly rok lepsie cesto na tieto linecke kolaciky som este nemala nema obdobu odporucam 😉
Použité suroviny:
600 g mouky | 190 g cukru | 2,5 balení vanilkového pudingu | 1,5 balení prášku do pečiva | 1 vanilínový cukr | 270 g tuku | 2 žloutky | 2- 4 lžíce mléka
Postup:
Na vál prosejeme hladkou mouku, přidáme cukr, puding, prášek do pečiva, vanilínový cukr. Vše promícháme. Ve prostřed uděláme důlek, do něj vyklepneme 2 žloutky. Po okrajích dáme nakrájený změklý tuk. Vše prohněteme. Vypracujeme vláčné těsto a vložíme do chladu. Necháme odpočinout cca 1 hodinu. Já nechávám těsta přes noc. Potom na pomoučeném vále vyválíme tenký plát. Vykrajujeme tvary (kolečka, kytičky). Pečivo se slepuje tak používáme vykrajovátka s otvorem i plný. Pečivo vkládáme na plech podložený pečícím papírem. Pečeme ve vyhřáte troubě (u elektrické na 180 °C) 10 minut. Vychladlé slepujeme marmeládou a obalujeme v moučkovém cukru ochuceným vanilkou.