Vánoční cukroví pro diabetiky/dietáře

ejmate
2. lis 2017

Ahoj holky! 🙂 blíží se Vánoce a jelikož "tchánovi" našli cukrovku, chtěla bych udělat nějaké cukroví vhodné v menším množství i pro diabetiky. Na internetu recepty jsou, ale skládají se z milionu ingrediencí, které buď ani neznám, nevím kde sehnat nebo jsou jejich ceny tak závratné, že by to cukroví pak mělo cenu zlata 😀 Neznáte nějaké ne tak složité, zdravější recepty na cukroví pro diabetiky?

milisent
2. lis 2017

Ahoj. Asi bych ti doporucila knihu Brichac Tom a Lucie, je to jeho treti kniha, kde ma i cukrovi. Ja mam jeho predesle dve knizky a i na sladke jidla pouziva dostupne suroviny. Tu treti nemam, takze jenom odhaduji, ze by mohla byt pro tebe vhodna + tam budes mit i jine recepty na zdrave jidla.

ejmate
autor
2. lis 2017

@milisent děkuji za typ 🙂 Já už na ty jeho knížky koukala dřív, ale říkala jsem si, jestli to zase akorát není další slátanina. Tobě se teda knížky líbili a vaříš podle nich?

milisent
2. lis 2017

Jj, jsem s nimi moc spokojena za 1. je to rychle uvarene, za 2. vazne mi to moc chutna a rada podle nich varim. Kdyz jsem si je kupovala, neslo mi ani tak o to zhubnout, jako spise naucit se zdrave recepty a ucel to splnilo 🙂

ejmate
autor
2. lis 2017

ty jo, tak to asi také pořídím. V jednom kuse nevím co vařit a když přijdu z práce, letím ke koním a večer když se vrátím moc času není, takže rychlá jídla by se mi hodila 🙂 Jdu na to mrknout 🙂 Děkuju 🙂

bacika
2. lis 2017

@milisent A zhubla jsi i podle těch receptů? a to jsou jen recepty nebo i povídání co a jak dodržovat a tak? Potřebovala bych shodit dost kg a i pro děti by to bylo vhodné né? 🙂

gabcava
2. lis 2017

No tak pro diabetika - udelej normalni cukrovi ale bud s mensim mnozstvi cukru nebo najit vhodne sladidlo (myslim ze xylitol ) ...ja jako diabetik jim normalni cukrovi,nijak nevytuneny ale zas po tom neprahnu.

milisent
2. lis 2017

@ejmate promin, ze trosku zmenim tema, jenom odpovim 🙂
@bacika nejedla jsem podle tech knizek pravidelne, takze jsem na vaze nic nezpozorovala, ale staci si najit Brichace na Fb a tam mu pisou lidi, kteri to dodrzovali a zhubli, je tam vazne hodne pozitivnich nazoru. Myslim, ze ja jeho recepty vyuziju az budu chtit zhubnout poporodni kila 😅 V prvni knizce je hodne povidani, co a jak, co dodrzovat, co nakupovat, jake mit doma zakladni potraviny a pak to ostatni, co kupovat jednou za cas, jak si nastavit jidelnicek... a myslim, ze deti se z toho taky nabasti, jsou to vazne dobre a jednoduche jidla z potravin, ze kterych normalne varime, az na par vyjimek, jako je kokosovy olej atd. ale zrovna ten ja nepouzivam, misto neho olivovy.

ejmate
autor
3. lis 2017

@gabcava no tak to by bylo úplně nejjednodušší :D děkuju 🙂
@milisent v pohodě, taky se ráda něco dozvím 🙂 Knížky jsem včera objednala, radši všechny 3, nevěděla jsem co vybrat, tak jsem zvědavá 😀

bacika
8. lis 2017

@milisent Super díky moc, právě že o ní uvažuju, tak mě zajímají názory 🙂 díky , zajdu jí někde prolistovat 🙂