Vaření (nejen) pro začátečníky

micanek
23. led 2009

Ahojda Holky ♠
Tak koukám, že pečení pro blbý se chytlo. Tak se teda pustím snad i do to vaření ... ale jen jednoduše jo? :O))

Tak co už umím ..lečo .. ale radši ho kupuju ve sklince
čočkovou polívku
a ohřít párky
maso na kousky a do toho prdnu lečo :o))

taže mi prosím písnite i jednoduché, ale chutné jídlo

jo .. málem bych zapoměla .. upeču kuře ... ale málo kdy do zdárného konce ... někdy drží tak trochu na kosti :o)) 😀 😀 😀

micanek
autor
24. led 2009

Tak mi dnes máme Gordon blue ... pokud to mám dobře napsaný ... do dělal manžílek a já k tomu br.kašu 😀

No vidíte .. dalčí věc co umím 😀 😀 😀

aponchie
24. led 2009

ja mam sekanou a br.kasi ,dom.okurky 😎

emamamamu
24. led 2009

micanek ses sikovnejsi a sikovnejsi...😀
ja se jdu pokusit udelat smetanovou omacku s lusky..🙂 ale moc tomu neverim, me moje veci nechutnaj...🙂 budu muset oblbnout toho mojeho at to alespon dochuti...😀

ygreen
24. led 2009

aponchie: děkuju. Ten parní jsem myslela na vaření v páře, né papiňák. Já musim zhubnout, manža žít trochuzdravěji a samozřejmě chci vařit co nejkvalitněji malýmu. TAk jsem dostala 4 tisíce od tchýňky na kvalitní hrnec na vaření v páře.

micanek
autor
24. led 2009

To že to je to téma v receptech .. se nediví .. ale proč je změna v blbý na blbí ....?

zdenallicka
24. led 2009

A ja mam dnes jen piskoty v mnozstvi asi 10 ks za cely den, pac bliju jak amina... 🙄 Ale sekacku s br.kasi a okurkou bych si dala.... 😵

Mic, to nevim... Recepty pro blby ´= recepty pro mlady (jako vzor prid. jmena), takze tedy je chyba... 😕

micanek
autor
24. led 2009

Zdeni .. já jsem na čj kopyto .. ale když jsem napsla blbí .. tak mě všichni opravovalj že jsem hňupajs .. no a teď je to zas na opak .. tož su s toho jelenec 😀

zdenallicka
24. led 2009

Spravne je blby... Mohal ses tomu i a y vyhnout tak, zes mohla napsat vareni pro blbe... 🙂

micanek
autor
24. led 2009

blbé .. je takvé moc Pražské 😀 ... nic proti Pražákům 😀 😀 😀

maart
24. led 2009

Aponchie, tak ja bych k vam na ty kurzy fakt chodila... 🙂 . Treba koprovku neumim, vlastne moc omacek neumim....nevim presne jak na to a deti je milujujiiiiiii (u babicky, ve skole, skolce).

zdenallicka
24. led 2009

Tady se to rika naprosto bezne... Vareni pro blby lidi nebo peceni pro blby lidi mi prijde moc cechacske... Spravny tvar je pro blbe...

Podotykam, ze jsem z jihu moravy... 😉

micanek
autor
24. led 2009

Já taky ... 😀

achalteke
24. led 2009

doporučuju pomazánku z tuňáka - do tý patří (jak jinak) tuňák a všechno ostatní co se doma najde 😀 a na čerstvém chlebu to nemá chybu 😀 - je to to jediný co teď můj žaludek snese 😒

zirafka105
24. led 2009

A co byste rikaly vareni/peceni pro zacatecniky? 😉 🙂

maart
24. led 2009

....ja tedy podle doby co varim opravdu zadny zacatecnik nejsem, ale nazev je to dobry 🙂 , jojo, to by bylo urcite lepsi.

achalteke
24. led 2009

jo ať to admini přepíšou, tohle je fakt hrůza... 😒

jabber
24. led 2009

micanek - blbé je spíš moravský, ne? 😀 takové spisovné 😀 ....nic proti Moravákům 😉 😀 😀

No já to taky nechápu, když to bylo ve volné diskuzi, tak tam bylo blbý 😕 😅

zdenallicka
24. led 2009

jabber: Blbe, hezke, mile holky napriklad je moravsky... A blby, hezky a mily holky jsou cehunsky... 😀 Nic proti Cehunum... 😝

maart
24. led 2009

...pro jake lidi...pro blbe... 😉 a to jsem Cehun 😀 ....at tam frknou pro zacatecniky a je pokoj. Taky by mela Apon zacit ty kurzy, treba aspon po netu a budu spokojena 🙂 .

jabber
24. led 2009

zdenallicka - no právě, však já vím, proto to píšu 😝 😀 😀

maart 😀 náhodou pro blbý je super 😀

maart
24. led 2009

Ja vim 😀 , taky jsem se nad tim nazvem pobavila...ale hlavne ne pro blbiiiiiiiii, to fakt neeeee 😀 .

zirafka105
24. led 2009

Tak prejmenovano... casem z tohoto tematu debatu nad nazvem vymazu, aby to tu bylo skutecne o vareni a ne o gramatice 🙂
Plotne zdar!

zdenallicka
24. led 2009

ziraf: 😀 😀 😀

markytkaaa
24. led 2009

U nás hodně jedou těstoviny s "mrfláním" 🙂

Na mrflání salám/párek/kuřecí maso, co se prostě namane, orestovat na olivovém oleji, přidat libovolnou mraženou zeleninu, zakápnout sojovkou, chilli omáčkou nebo udělat sýrovou omajdu (buď z pytlíku nebo nastrouhat sýr, zalít trochu mléka nebo smetany), okořenit podle chuti 🙂

Pak máme rádi bramboráky, je to rychlé a nejlepší jsou na půl s cuketou 🙂 Zkoušeli jsme i hustit namísto mouky brambr kaší v prášku a taky to šlo 🙂 ale bylo to spíš bahnitý 😉

Manža jede ve fritovaným a to docela na husto ... může si dát jednou za tři i obden kopec hranolků s krabíma tyčkama, prstama nebo jenom samotný 😀

markytkaaa
24. led 2009

Taky je dobrý základ na smetanovou omáčku ... není to tak těžké a doplnit jde podle chuti a fantazie 🙂 Udělat koprovku, pepřovou, houbovou nebo jenom "bešamel" na zalití jenom přílohy nebo k masu 😉

Do hrnce dám litr mléka, a čtvrtlitrovku smetany (naposledy jsem tam nalila dvě balení mlíček do kafe, ale taky se dalo žejo 😀), dáme zahřívat, přidáme kousek másla a na to množství dva kusy bujónu + příchuť té omáčky, zmražené/čerstvé houby, kopr, pepř, pažitka, pórek ... a dochutit solí pokud bude potřeba vzhledem k bujonům, jakmile přijde k varu zahustíme moukou nebo světlou jíškou 🙂 🙂

markytkaaa
24. led 2009

A masíčko 🙂 Já jsem hodně masová, takže u nás běží plátky "na divoko" 🙂 bez obalu, jen okořeněné a smahlé 🙂

Ale další varianty jsou taky vynikající 🙂

"Naprcané" kuřecí prsíčko - podélně rozříznout a do syrového prsa dát obdélník eidamu zabalený v šunce, zadělat párátkem a obalit ... nepoužíváme trojoobal, ale pouze dvojobal - vejce, strouhanka, vejce, strouhanka. Vynikající je místo strouhanky použít nadrcené cornflakes 😉 ale zkoušeli jsme i poslední obal místo druhé strouhanky sekané mandle - žraso!!! 🙂 a usmažit do zlatova 🙂

Kuřecí prsíčko s broskví/s ananasem (může být i z konzervy), s ananasem je prsíčko daleko křehčí a jemnější, s broskví zase dostane nevšední nasládlou chuť. Prsíčko orestujeme, navrh přidáme dané ovoce a můžeme ke konci, tři čtyři minuty před podáváním ještě zalít tou kompotovou šťávou ... 🙂

Kuře alá kachna - taky vynikající záležitost. Vezmete celé kuře, omyjete ho, a celý vnitřek naprcnete kyselým zelím. Hodně okmínovat lehce osolit. Chutné je do pekáče, kde se peče kuře, přidat ještě dvě cibulky pokrájené na čtvrtky. Při probíhajícím pečení je potřeba kuře průběžne podlívat, aby se nechytilo ...

Kuře na pivu - prsíčka, stehýnka nebo celé kuře lehce okořenit, třeba přímo kořením na kuře, kmín, trochu soli, dát do pekáčku a místo vody zalít pivkem ... 🙂 🙂

Dostala jsem hlad hm ... takže jdu něco pojíst 😀

zdenallicka
24. led 2009

U "naprcaneho" kurete se i s muzem dooost smejeme.... 😀

janca.k
25. led 2009

Holky naprcané kuře je fakt bomba 😀 😀

Tak Mic, přidám nějaký receptík.Jsou vcelku jednoduché až budeš chtít vařit guláš, přijeď na kafe, můžeme vařit spolu 😀

Klatovští rarášci:
Kuřecí maso nakrájíme na nudličky, připavíme těstíčko: 2 vejce, 1dcl piva - já nedávám, sůl, sojová omáčka, hořčice, pepř, 3 lžíce hladké mouky, trochu solamylu - zamícháš, prdneš do toho maso a necháš tři hodiny odležet, pak na prudko smažíš v oleji, ale je lepší, dávat na pánev lžičkou, a ne nalít všechno naráz.
Obměna je, když do toho nastrouháš hooooooodně sýru, ale bacha, pokud nemáš teflonovou pánev, tak sýr se dost lepí.

janca.k
25. led 2009

Čínské řízečky:
1kg masa - vepřové, kuřecí, krůtí, králík, co tě napadne, pokud máte rádi sojové, je to taky dobré, nebo smíchat maso se sojovým.
Pak potřebuješ - kávovou lžičku: mletého pepře, hořčice, kečupu, maggi, kari, kmínu, sladké papriky, pálivé papriky, 2 lžičky soli, 1/2 lžíce majoránky, 1 1/2 polévkové lžičky solamylu, 5 lžic oleje, 5 vajec, 4 velké cibule nakrájené na kolečka, maso necháme uležet a smažíme. K tomu hranolky nebo rýži, můžeš do toho přidat i arašídy.

janca.k
25. led 2009

Tak a ještě jeden...ty brďo, jsem ani nevěděla, že mám tolik receptů 😀
Bělehradské řízečky:
Vepřové maso, naklepeme, osolíme, opepříme, potřeme hořčicí a obalíme. Nejdřív ve strouhance a pak ve vajíčku, musíš mít mezitím rozpálenou pánev a hned to s tím vajíčkem mrsknout do oleje, rychle a zprudka opečeš, aby ti to masi víc změklo, můžeš to dát do trouby chvíli podusit, nakrájíš k tomu cibulku, maso v troubě pustí šťávu, tak budeš mít na polítí brambor, nebo kaše.