Vaření pro roční dítě, poradíte recepty?

iv123
7. srp 2012

Ahoj, nevím, co pořád vařit ročnímu dítěti. My moc zdravě nejíme, tak vařím zvlášť. Budu ráda za každý recept. 🙂

iv123
autor
7. srp 2012

Nedávno jsem zde založila na toto téma otázku. Chtěla jsem jí změnit na diskuzi, ale nepodařilo se. Proto jsem založila novou diskuzi. Doufám, že se na mě nebude nikdo zlobit...

aajda
7. srp 2012

U nás něco málo z toho, co jíme i my:
- rizoto
- květákový mozeček, brambory
- kuře pečené se zeleninou a máslem, šťouchané brambory
- kedlubnové zelí, kotleta, brambor
- kuskus s cuketou a kuřetem (pro nás to kuře a cuketu naložím do nálevu z citronu, oleje, česneku, cukru, soli a pepře)
- maso zapečené s bramborou, cuketou, mrkví, kysanou smetanou
- cuketový "nákyp" - nastrouhat cuketu, trochu brambory, mrkve, vyždímat, přidat maso na maličké kostky, vyšlehat vejce, vše smíchat, přidat trochu muškátového oříšku, pro nás sůl a pepř a dát do koláčkových formiček do trouby, možno přidat o trochu sýra
- těstoviny se zeleninou - jako omáčku přidávám žervé, chutná to i nám
- kotleta s jablíčky na kari - pro Agi maličko kari, pro nás víc...

Doufám, že se tu sejde hodně receptů, protože často dojdou nápady a udělám nudnou šlichtičku...
Přes rok jsem se zkoušela inspirovat ze školkových jídelníčků...

horakovatereza
7. srp 2012

Ráda si počtu, já jsem na tom jako iv123, nejím moc zdravě, takže to nejde, že bych oddělila malýmu kousek z našeho a musím vymýšlet něco spec.pro něj.

sarunatko
7. srp 2012

U nás vedou omáčky - koprová, rajská, dětská svíčková, se zelenými fazolkami, kuře na paprice. Málo solíme, takže pro Lucinku toto zvlášť nevařím, vezme si s námi.