Vaříme levně a vydatně, aby to jedli i chlapi

esssi
29. led 2010

Zdravé to být nemusí, ptž strava má být pestrá, žeano 🙂

esssi
autor
29. led 2010

Čímž jsem chtěla říct, že zdravě to vezmem jindy🙂

zdenallicka
29. led 2010

Essi, dnes jsem delala fazolovy gulas - namocila jsem si bile fazole do vody pres noc, rano orestovala tri stredni cibule, na ne hodila gulasovou a sladkou papriku, pak fazole, orestovala spolecne, zarestovala lzici rajskeho protlaku a zalila vodou.. Varila jsem do zmeknuti fazoli. Pak jsem osolila, opeprila, pridala nakrajenou klobasu (jednu nadrobno) a chilli, zahustila zaklechtkou.. Nakonec jsem pridala cesnek a paprikovy lusk.. Jime s rohlikem, chlebem nebo varenymi bramborami.. Fazoli bylo tak 200g (v suchem stavu), mame toho 4 -5 porci bez brambor - s bramborami tak 6..🙂

zdenallicka
29. led 2010

A jak to tak pocitam, vyslo me to tak na 60,- se vsim vsudy (krom peciva)..🙂

esssi
autor
29. led 2010

Zdeni to vypadá dobře 🙂

zdenallicka
29. led 2010

Ess, v levnem vareni jsem velmistr.. akorat varim proste podle toho, co dum da.. Takze zadne poradne recepty nemam..🙂 Proste vzdycky neco uklohnim a kdyz to chce muz zopakovat, nema sanci, pac ja uz nevim..🙂

Se vzdycky zepta - co bude k veceri? A moje odpoved: Jeste nevim...😀

esssi
autor
29. led 2010

Zdeni lovecká večeře, co si kdo uloví.. 😎 😀

kibuk
29. led 2010

ahojte tak tu sa rieši taky problem 😅 😅 😅 asi ako vo väčine rodin,mužik chce niečo ine,synator tiež už vybera a dcerka s maminou sa musia prisposobiť 😀 😀 😀 😀
ale inač čo moj mužik ma ozaj rad tak kurča na smotane,gulaš na husto-to je na sposob normalneho gulašu len je to zahustene a podava sa to cestovinamy 🙂 klasika gulaš,kurča po jordansky,kurča v alobale no je vyberavy ale snažime sa hlavne detičkam prisposobovat a najviac im chutia zemiaky na kyslo čo ja nemusim

esssi
autor
29. led 2010

Kibuk u nás je taky blbý, že to menší zvíře si děsně vybírá, on jí akorát rejži a brambory a maso...

kibuk
29. led 2010

tak ten moj sa musel prisposobiť hm mojej kuchyni 😀 😀 😀 😀 lebo im mama vyvarala o dušu stale čerstvučke aa teraz bez problema zje aj cestovinove jedla a aj ohriate 😀 😀 😀 😀 😀 a velmi lubi halušky a deti ani nehovorim

esssi
autor
29. led 2010

Hm manžel sní ledascos, jen to dítě mě štve...

kibuk
29. led 2010

hm mame to rovnake 😅 😅 😅

esssi
autor
29. led 2010

kibuk to jsou pacholci...

kibuk
29. led 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

esssi
autor
29. led 2010

Chci vyzkoušet něco ,čemu se říká studentskej řízek, je to junior obalenej v trojobalu 😎

saska.t
29. led 2010

tak ja mam tiez jeden
😀

osmahnes na cibulke mlete mäso, koreniny pridas podla vlastnej predstavivosti, nechas podusit, spravis bramborovu kasu, vezmem tortovu formu na spodok supnem mlete mäso, na to natriem zem. kasu a zasypem struhanym syrom, necham zapiect 20 min v trube, necham trosku vychladnut a krajam ako kolac, rychle lacne a jednoduche 😉 a chlapi to "zeru"

kibuk
30. led 2010

saska hm tak to vizera byt zaujimave,budem musiet vyskušať 🙂 🙂 🙂

moravanka
31. led 2010

spagety na vsechny mozne zpusoby.

zuzulatko
1. únor 2010

Co dnes varite? :-P

kibuk
1. únor 2010

no tak dnes moj mužiček sa poriadne napapa 😀 😀 😀 uvarila som mu lečky (fliačky) s kapustou hmmmmmm

zuzulatko
1. únor 2010

fííha ja lubim tiez flacky 😀 kapustne 😀 mnamky dala by som si

kibuk
1. únor 2010

tak dojdi 😀 😀 😀 😀 kym su

zuzulatko
1. únor 2010

Noo do Spisa mi je to z Trnavy dalekooo 🙂 to radsej pockam kym mne ich niekto ukuchtii 🙂 ale dakujem, urcite boli dobre 🙂

kaa
10. únor 2010

Olej, brambory, plátky šunky(nebo junioru) a plátky tvrdého sýra, tatarka, kečup

Na pánvi rozpálím olej, dám vrstvu nahrubo nastrouhaných brambor, osolím, opepřím. Jakmile se opečou, otočím a na osmažené brambory dám plátky šunky(junioru) a sýra. Pohlídám, aby se mi pěkně opekl i spodek a šupnu na talíř, dobrota s tatarkou, kdo chce, tak kečup.

- pro mého chlapa dělám placek tak z 500g-600g brambor
- teď jsem neměla sýr, tak jsem na tu šunku rozklepla vajíčko
- obracení- vzhledem k tomu, že brambory nepojí nic jako br.placek a je to silná vrstva, tak je obracení trošku těžké, vetšinou se rozpadne, takže si to sešoupnu na prkýnko, přiklopím pánev a celé i s prkýnkem otočím, a tím pádem se mi to nepotrhá

jajkax
12. únor 2010

buřty v pívu 🙂
Pro 4 osoby:6 špekáčků(točeňák,párky), 3 cibule, kečup, pepř, pivo
Buřtíky na kolečka, osmahneme společně s cibulí(na plátky) na pánvi, přilijeme kečup a asi 1 dcl piva(nejlépe černého)můžeme připepřit.
Chutná s chlebem nebo rýží, v naší rodině chlapům moc chutná 🙂

marecek4
13. únor 2010

to je dobré téma,přidám trošku do mlýna-zelná buchta-recept jsem dostala od přítelova bratra,jednou zkusila a samozřejmě založila či co,tak jsem to udělala posvém-4vejce vyšlehám,přidám dva sáčky zelí,nějakej kousek masa-třeba zbytky salámu co už nestačí na sváču-pravidelně mi totiž dětičky nechají pár koleček v papíře-troška oleje,polohrubou mouku,prdopeč a mlíko podle potřeby,ochutím česnekem,majoránkou,osolím a co mě ještě popadne,naleju na vymazaný a vysypaný plech a večeře je hotová,někdy i zbyde na tu sváču

mata2
17. únor 2010

u nas sa tiez obcas stane,ze zo vsetkeho ostane 1ks,tak som raz z toho skusila urobit mangelovi veceru,a odvtedy ju robim x-krat do mesiaca 😀

proste na kocky alebo koliecka nakrajam vsetko co doma najdem :klobasa,parka,zemak,kusok br. mäsa,mrkva,petrzlen,paprika,cibula,zavarana kapia,feferonka,,vsetko to dam do misy,pridam sol,korenie,ml.c. papriku,vegetu,grilovacie korenie,alebo aj korenie na gulas,frknem tam este horcicu a kecup,pomiesam a porozdelujem to na alobal a urobim balicky,dam tie balicky na plech a dam na hodinu do truby.
papame s mäkkym chlebom a studenym pivom 😉

ak je to aj pre deti,tak feferonku vynecham.