Večeře s přáteli - prosím o tip na recept

dracula
20. led 2015

Ahoj, mám pozvanou návštěvu. Ráda bych je pohostila nějakou večeří. Ale spíše něco takového, co lze připravit předem a v době návštěvy třeba jen krátce dodělat. Poradíte mi? Nejsem žádná velká kuchařka. Ráda bych něco rychlého a zároveň efektního. 🙂 Bude nás 6 dospělých a 5 dětí. Jednohubky a tak budou, ale myslím tím nějakou teplou večeři. Díky za rady.

verunelka
20. led 2015

Lasáně 🙂

viridie
20. led 2015

já tuhle vařila pro tchánovce toto: http://www.recepty.cz/recept/kachni-prsa-s-brus... s bramborovým pyré+ lehký salátek a bylo to znamenité...A je to vlastně rychlé jídlo, orestovat prsa netrvá dlouho, já jsem je i dala před příchodem na chvilku do trouby, aby nevychladly a šťávu neztratily...Opravdu doporučuju..🙂

dracula
autor
20. led 2015

@verunelka Ty jsem ještě nedělala. Máš nějaký recept?

dracula
autor
20. led 2015

@viridie To zní dobře.

iluss
20. led 2015

mexické tortily (směs si uděláš dopředu a pak jen ohřeješ) a placky koupíš a během pár vteřin je na sucho opečeš - ohřeješ na pánvi. K tomu zakysaná smetana a je výborné a rychlé jídlo 😉

dracula
autor
20. led 2015

@iluss A jakou tu směs do tortily máš na mysli? Já si tam dávám většinou zakysanou smetanu a zeleninu. Jakou směs dovnitř dáváš ty? Díky za odpověď.

milmic
20. led 2015

Teď o Vánocích přijela moje rodina a já jsem chtěla něco jednoduchého a zároveň svátečního.
Vymyslela jsem vepřovou panenku s brusinkovou omáčkou a k tomu v troubě pečené brambory (jen osolené). Tu vepřovou panenku jsem nechala zatáhnout na oleji a potom jsem ji nechala dodělat v troubě, brusinkovou omáčku jsem udělala bokem. Mělo to obrovský úspěch a moji drazí na to pořád vzpomínají. Přitom to bylo takové snadné. 🙂

A mému tatínkovi jsem kdysi dělala srnčí medailonky se šípkovou omáčkou a opečenýma bramborama - rovněž naprosto luxusní jídlo, ale to je kapku drahé.

iluss
20. led 2015

@dracula Na cibuli orestovat mleté maso, do toho nasypat mexickou směs bonduelle (ster.hrášek, kukuřice a papričky), červené sterilované fazole ve slaném nálevu, rajský protlak.
Tato směs se naplní do opečených tortil, zakysaná smetana se podává k tomu vedle.

carmenz
20. led 2015

No já vařím často, hodně a pro dost lidí, ale pokud bych měla dělat podle tvých kritérií, tedy zároveň neexperimentovat, zvolila bych klasiku. Pečené maso vcelku, s bylinkami třeba a bramborová kaše, salát (nebo lehký-vídeňský bramborový salát), či kachní stehna (nemusí být nutně s knedlíkem a zelím, ale klidně také s bramborem a třeba zelným salátem, nebo nějakou dosladka omáčkou) - prostě něco, co se dá přihřát či udržet teplé. Dělám taky kuřecí paličky se zeleninou - osmahnu je dozlatova na oliv. oleji, pak vložím do pekáče, nahážu cherry rajčátka, olivy černé a zelné a podliji trochou vývaru a nechám chvíli zapéct - k tomu pečené brambůrky a je. A výše zmíněná panenka nezklame asi nikdy - ať připravená vcelku, nebo jako medailonky, omáčka sladší švestková/brusinková, nebo houbová, kolikrát stačí domácí tatarka...Rychlá příloha mohou být bramborové gnocchi...No je toho tolik, že mám děsný hlad! 😀

dracula
autor
20. led 2015