Vítání občánků. Co mám uvařit pro rodinu?

ja123456
4. pro 2011

Budeme mít vítání občánků a budu vařit pro rodinu oběd. Poradíte, co mám uvařit? Něco, abych si mohla připravit den předem a pak jen ohřát, až přijede rodina. Díky za tipy.

romcovaklarka
4. pro 2011

Ahoj, nevím, jak moc je vaše rodina zvyklá na formální a slavnostní tabule 😀 U nás je to vždy spíš do pohody a na velké rodinné mejdany děláváme buďto guláš s chlebem, nebo sekanou s bramborovým salátem 🙂

elvira
4. pro 2011

Tak polévku předem prakticky jakoukoliv, dobrý je bramborový salát, ten je zaležený lepší a k tomu řízek - ten stačí předem - sice ne den, ale pár hodin před - obalit a osmažení tolik času nezabere...
Jak píše klarka, tak guláš je na ohřev rychlý, pokud chceš něco slavnostnějšího - dělávám kuřecí plátek na přírodno, s ohříváním nemám problém a k tomu buď uvařím brambor nebo dělám hranolky.
Tak třeba si něco vybereš. 😉

usounek25
4. pro 2011

Jakoukoliv polévku a druhé: svíčková, guláš a jiné omajdy - k tomu knedla, vše jen ohřeješ a podáváš. Dalo by se klidně i pečené maso se zelím a knedlík, pečené kuře + rýže (ta je hotová za 25 minut). Něco určitě vymyslíš, záleží na tom, jak je tvoje rodinka náročná a rozmlsaná 😉

marecek4
4. pro 2011

tak u nás na svátečno pro nějaké takové sjšny dělávám zatloukané řízky s bramborem-nej je z kotletky,to jen nachystáš a pak zapneš troubu zároveň s bramborama a o nic se netaráš,k tomu salátek nebo kompot a polívka je u nás nej knedlíčková

eeefffaaa
4. pro 2011

Tak u nas se delal vrabec se zelim a knedlikem...nebo muzes spenat,jak komu co chutna..knedlik jsme meli bramborovy i houskovy...houskovy domaci,bramborovy koupeny...ale muzes koupit i oba a na ohrati to je raz dva...mame parni hrnec a v tom to i ohrivame,je dobry k delany i jakykoliv knedliku...a co takhle slysim tak hodne delaji treba i nejakou masovou smes a k tomu treba obyc brambor nebo hranolky...

jitushka12
3. črc 2012

Ahojte jmenuji se jitka je mi 12 let už něco uvařit umím ale chtěla bych poradit co mám o víkendu nebo na další týden uvařit něco lehkýko co se dá rychle uvařit pro moji rodinu aby měly radost víte ? prosím co nejrychleji poradte předem moc děkuji 😉