Zaručený recept na perníčky, prozradíte?

metallico_mondo
3. kvě 2013

Ikdyž jedu podle kuchařky, stále nechce těsto nakynout. Prozradíte Váš zaručený recept? 🙂

ivcacekb
3. kvě 2013

Nakynout??
Super recept na měkké perníčky(vyzkoušeno několikrát)

600 g hladké mouky
380 g moučk.cukr
1 lžíce vařené kávy (nemusí být, minule jsem zapomněla a byli super i tak)
120 g medu (pozor, ne moc řídký)
4 vejce
perníkové kořené-anýz, badyán , hřebíček, skořice, zázvor, tymián, nové koření
1/4 lžičky jedlé sody
kakao-kvůli barvě

těsto vypracuj, nech odležet, vykrájet tvary, pomazat vajíčkem a péct 🙂
je to fofr, tak si klidně připrav rovnou dva plechy 🙂

achjonetusim
26. lis 2015

Obnovuju téma!
Vánoce jsou za chvilku tak šup šup sem s nejlepšíma receptama 😉
Já se nepodělim, jelikož nepeču - no a letos bych ráda, pomůžete mi? 🙂

daniela259
17. únor 2016

Perníčky měkké hned po upeceni,tady je recept.500g hl.mouky,200gprask.cukru(ja davam třtinový cukr a trosku méně),lzicka jedle sody,perníkové koření,6 lzic medu,1 vejce a 190 g masla nebo hery,stává z 1 citronu.Med rozehrejeme,přidáme máslo a do vlazne smesi přidáme vajíčko a poté primichame k mouce a zbytku igredienci.teato dam na hoďku do lednice,poté vyvalim,vykrajuji tvary a dam pect.muzete před pecenim potrit vajíčkem.ja zdobim pernicky klasickou bilkovou polevou.Od Vánoc jsemje pekla uz několikrát,moje 2 léta dcerka je ma moc rada.😊

achjonetusim
1. pro 2016

Vkládám recept od @leniluki, díky:
PERNÍČKY (měkké hned po upečení)

140g práškového cukru, 2+1 vejce (na potření), 100g Hery, 2 lžíce rozpuštěného medu, 2 lžičky perníkového koření, 1 lžička jedlé sody, 400g hladké mouky

1. V míse utřeme cukry se 2 vejci a změklou Herou, přidáme med a koření. Do takto připravené hmoty vmícháme prosátou mouku smíchanou se sodou.
2. Vypracujeme těsto, které na válu ještě prohněteme. Vyválíme placku a vykrajujeme silnější tvary, které skládáme na plech vyložený pečícím papírem.
3. Nakonec potřeme rozšlehaným vajíčkem, aby se perníčky pěkně leskly. Pečeme v předehřáté troubě na 180° do zlatova.

sabrine23
1. pro 2016

Holky dejte si do vyhledavace ceska televize kluci v akci pernicky.. jsou best a hned mekke! ;)