Zavařujete třešně? Dík za recepty

kapka
12. čer 2008

holky jak zavařujete třešně??dík za recepty

nensy
13. čer 2008

jo tak to bych teda taky chtěla vědět ještě jsem nezavařovala ale máme chatu a tam je třešní tak nevím co stím

holly1
13. čer 2008

holky, to vám závidím, v Praze stojí třešně minim. 79,- za kilo, což je cena šílená. Třešně miluju, žádné bohužel nemáme ☹

nensy
13. čer 2008

no tak to je teda šílená cena .včera jsem byla v zelenině taky tam měli třešně ale nevšimla jsem si kolik stojí 😝

nensy
13. čer 2008

a co holky má někdo ten recept na to zavařování 🙂

krtinka
13. čer 2008

naplníš 700ml sklenice očištěnýma třešněma, dáš 1 lžíci krystalového cukru do každé sklenice, zaleješ převařenou vodou a sterilizuješ 25 minut při 85 stupních Celsia. Když budeš plnit menší sklenice, ubereš úměrně cukr.
🙂

krtinka
13. čer 2008

Zapomněla jsem napsat, že ta voda má byt převařená, ale do sklenic ji leješ vlažnou.

nensy
13. čer 2008

jenom samotná voda jo nic jiného se tam nedává krtinka 😀

majina
13. čer 2008

ne, nezavařuji nic...to si to raději koupím. pouze naše bábinka! 😀 A třšní máme dost... máme tři zahrady takže všeho je až až 😀

nensy
13. čer 2008

no tak to se máte.mě zavařuje teda tchýně ale až se na mě vybodne tak kdo mi pak bude zavařovat 😀 😝

krtinka
13. čer 2008

jenom voda, ty třešně sladíš tím cukrem, co máš už daný ve sklenicích. a třešně nepotřebují dokyselovat a ani nehnědnou. do jablek, hrušek apod se ještě přidává kyselka na 1 litr 1 kávová lžička. A teď máš úplný recept na zavařování kompotů. Už můžeš zavařovat cokoliv. Je to stejné, každé ovoce si dodá do šťávy svou chuť.

len
13. čer 2008

Babička dělávala třešně (nebo višně? ach jo, fakt nevím) hooodně doměkka, vypeckované, hodně proslazené, až z toho vznikla taková hmota, něco mezi třešněma a povidlama - dokonalé třeba do jogurtu nebo palačinek 🙂 Recept bohužel nezná, ale je to taky alternativa k běžnému třešňovému kompotu...

Holly, zajdi někdy na Havelské tržiště, teď je mají za 49 Kč/kg, ale stoprocentně cena ještě dost klesne... Na zavařování to teda ještě pořád není, ale na běžné jídlo se to dá v pohodě 🙂

nensy
13. čer 2008

jo tak dík .to jsem teda ráda mi máme na zahradě ovoce že nevím co stím .merunky ,hrušky ,jablka ,třešně to bude uroda 😀

krtinka
13. čer 2008

meruňky jsou kyselší. Tam musíš dát na jednu 700 ml sklenici 3 lžíce cukru, do hrušek a jablek přidáváš ještě 1 kousek skořice a 2 ks hřebíčku a jen tu 1 lžíci cukru. Kdybys během sezony něco o zavařování nevěděla, písni klidně do IP.

nensy
13. čer 2008

no jasně určitě písnu to budu moc ráda díky.já se určitě ozvu ted jedu na jahody tak bych je taky chtěla zavařit 😀

holly1
13. čer 2008

jejda, vy se máte, u našich máme pár jahůdek a pak dost meruněk, ale to je vše a moc často tam jezdit ani nemůžeme. Tak si tu zahradu užívejte, i když práce je s tím fůra. Ale ta úroda je fajn a člověk to má v podstatě zadarmo bio. 😀

aponchie
13. čer 2008

ja zavaruju co se da 😀 jj tresne jen voda a cukr 🙂

nensy
13. čer 2008

tak to já bych taky zavařovala co se dá 😀