Zdravý dort k 1. narozeninám

valeri10
3. únor 2018

Ahoj prosím o recepty, tipy na patrovy zdravý dort k prvním narozeninám. Zatím mám vymyšlené jen, že celý dort (místo fondanu) namažu domácím kakaovym pribinačkem a na to přilipnu různé ovoce a část ozdobím krémem. Dort jsem nikdy nepekla🙂. Děkuji

suzanna123
3. únor 2018

@valeri10 pokud jste nikdy dort nepekla, doporučuji vyzkoušet dopředu (nezdobit a sníst jako buchtu 🙂). Já se snažím obecně péct zdravěji a prostě místo cukru dávám med (max. ve stejném množství jako cukr - případně se to dosladí polevou). A jde i ubrat na tuku. Z dortů jsem tak dělala mrkvový i klasický piškot.

usvitka
3. únor 2018

já dělala 1. "dort" takhle:
Zdravěji už to fakt nešlo a u dítěte měl úspěch větší, než čokoládový od babičky, kterého si lízla, zašklebila a víc ji nezajímal, tady vyjedla alespoň ovoce na které měla chuť

eviicka
3. únor 2018

Inspirovaly mě holky tady na koníku. Manžel vykrojil dva "korpusy" z melounu 😀, popatlala jsem je zakysanou smetanou a polepila ovocem. U malého velký úspěch, na pohled klasický dort, a doba přípravy minimální 🙂. Jen to roční období vám nepřeje.

barbara04
3. únor 2018

my pro syna dělali jablečny pudink do formicky - je to tuhé asi by držel i malicky nahore a do nej jsme dali male ovoce a nahoru kysanou smetanu a ovoce na ozdobu
no a pokud je ipro "hosty" tak to muze byt normalni dort a pro mrne pak treba ten zdravý🙂
ted jsi me ale navedla - taky musim vymyslet pro dcerku 🙂 ta mi na "zdrave" hází bobek ... tak uvidime😂

valeri10
autor
3. únor 2018

Já si nějak vysnila,že prostě upecu a hezky nazdobim patrovy dort a přes to nejede vlak🙂. Je to o tom,že to chci vyzkoušet a dort bude jen pro mě a manžela. Na rodinou oslavu dort objedname. Sice taky zdravější variantu, ale takovou tu klasiku potazenou fondanem a ozdobenou oblibenou postavičkou.dcera má teď náročnější období a nemám hlídání tak nemám zase tolik času něco zkoušet a vymýšlet🙂.

usvitka
3. únor 2018

tak pokud chceš vyloženě péct, našla bych si recept na korpus, můžeš ubrat cukr pro svůj duševní klid a jako krém se mi osvědčilo 1 máslo 250g rozmixovat s trocho cukru a přidat 400g zakysané smetany, případně ještě dosladit podle chuti (krásně drží tvar po vychlazení,). Ozdobit ovocem dle chuti a je hotovo 😉

valeri10
autor
3. únor 2018

@usvitka super už mám recept na krém. Děkuji🙂

nukyna
3. únor 2018

@valeri10 recept na korpus: 4 banány (roznahnat), 1 jablečná přesnídávka, 1a1/2 hrnku špaldové mouky, 1 lžička sody. Vše zamíchat a dat péct do dortové formy. Na krém dva velké jogurty, přes noc nechat okapat přes pláténko a následně vyšlehat a trochu dosladit (med nebo rýžový sirup atd.) a samozřejmě ovoce dle chuti. U nás v rodině vyzkoušený a myslím, ze si všichni pochutnali i prckové.

helis91
3. únor 2018

I piškotovým korpusem,přelitý domácí jablečnou "přesnídávkou"nic nezkazíte...dcera má alergii na bílkovinu kravského mléka a jak si pochutnala 🙂 jen si to upravíte dle vlastních potřeb...

usvitka
3. únor 2018

@valeri10 není zač. jen abych nezapomněla, zakysaná smetana se přidává po lžících a postupně se zašlehává, pokud po vyšlehání hmota bude příliš řídká, dejte na hodinku do lednice. Důležité je, aby máslo a zakysaná smetana byly před šleháním alespoň 4 hodiny mimo lednici, aby se výsledný krém nesrazil.
Každopádně recept od nukyna vypadá daleko zdravěji a méně tučně, vzhledem k věku oslavence 😉 já ten krém který doporučuji dávala až ke druhým narozeninám a měl veliký úspěch, každopádně toho i tak moje mládě nezhltlo moc a stejně si dala radši ovoce z povrchu dortu 😀

jbzirafa
3. únor 2018

U nás v rodině už máme léta oblíbeny jablečný dort. Rozvarena jablka se s pudikem, (přesný recept najdete )prokládaný piškoty. Zdobíme kakaových polevou a tedy pak i šlehačkou a ovocem.

thalia
4. únor 2018

My jsme měli pokaždé normální dort. Kousek si dali, to jsem neřešila (na ořechy apod. alergie nemají), zbytek hosté. Stejně tak všechny další narozeniny. Starší teprve až teď v 5 letech snědl fakt celý svůj kousek.

swetlusska
4. únor 2018

do malé formy na dort dát na sebe postupně piškoty, zakys.smetana, puding, piškot, smetana. Nechat ztuhnout přes noc a ráno tuhou přesnídávkou nahoru namalovat obrázek a dokola přidat třeba borůvky = krásný, kulatý, malý a dobrý dort 🙂) Stejně ho dítě moc nesní a tohle je i pro ostatní 🙂

valeri10
autor
4. únor 2018

@nukyna to vypadá super. A myslíte, že mi ten korpus udrží patro?

nukyna
4. únor 2018

@valeri10 Já sem dělala pro dvojčata takže dva menší dorty a tak jsem udělala dvojitou dávku na plech a pak vyřezala, takže s patrovým dortem nemám zkušenosti, ale korpus je tužší než piškot tak by neměl být problém. A docela mile mě překvapilo, že s tim krémem se dalo docela dobře zdobit😊

nikuu
4. únor 2018

@valeri10 vypadá to jako ten recept co jsem vám také poslala v odkazu. to patro udrží urcite

evaaskalova
4. únor 2018

My jsme tedy nemeli uplne zdravy,ale zato smakoval. Misto korpusu byly dole obyc piskoty,dokola ty velke,francouzske a uvnitr se stridaly vrstvy piskotu, ovoce a kremu z tvarohu a pudingu. Nahore poradna vrstva lesniho ovoce zalita s zele a slehacka na ozdobeni. Je to jednou za rok, tak jsme trosku hresili :D Mala toho stejne nezbastila moc, je to spis pro ten zvyk, ze se na narozky "musi" delat dortik 🙂

valeri10
autor
9. únor 2018

Takže ten recept s těma bananama nám vůbec nechutnal. Asi jsem udělala něco špatně. takže jsem nakonec udělala klasický dort. Klasika piškotovy korpus, náplň čokoláda, merunkova marmelada a krém tady z receptu (máslo,zakysanka),popatlane je to domácím pribinackem. Zdravá varianta až příště. Už se toho nebojim🙂