Zeleninové šťávy. Znáte nějaký recepty?

ewuli
13. led 2009

Ahojky, poradite mi někdo nejaké typy,recepty a postupy na přípravu zeleninové šťávičky pro děti? Malý po jakémkoli ovoci i šťávě blinká,tak jsem chtěla skusit zeleninové...Je mu 9,5 měsíců. Děkuji.

beruska2x
13. led 2009

ja myslim ze cokoli jde strcit do odstavnovace (to je slovo 😅 ) treba salatovou okurku, mrkev, celer, rajce - to ale az dyl - nebo mrkni co uz maji hotove 😉

beruska2x
13. led 2009

jeste dyni, cuketu, i do prikrmu.... nas taky pije jen vodu nic jineho pit nebude ale sni vse,,,

stvura
13. led 2009

No ten zeler by som este nedavala, az po roku. Je to prilis aromaticka zelenina. Skus najprv take neutralne: mrkva, pastrnak, cuketa...

lyongirl
13. led 2009

super je mrkvová šťava s zelerom, ale ten zeler fakt až neskôr, ináč ma fakt žiadna iná zelenina nenapadá....

saska.t
13. led 2009

ja by som mu dala asi iba vodicku ak ti ide o pitny rezim, odstavovane stavy su prilis koncentrovane a zbytocne zatazuju ladviny a nemaju skoro ziadnu vyzivovu hodnotu a neobsahuju ani vlakninu kedze je to len stava bez duziny, skus mozno ovocie prevarit a nie davat surove, nie je to potom take agresivne v zaludku 😀

kisska
13. led 2009

ewuli - saska dobre pise. My dospelaci povazujeme stavy (ci ovocne alebo zeleninove) za kompletne jedlo. Ale z pohladu vyzivy deticiek do 2 rokov naozaj nemaju velky vyznam. Zbytocne zatazuju traviaci trakt, ale nemaju dostatocnu vyzivovu hodnotu, aby bolo vhodne podavat ich tak malym detom. V tomto veku deticky este prilis rychlo rastu a tak je potrebne krmit ich vysokovyzivnymi potravinami, pretoze maju male bruska a stavy (aj polievocky a ine tekute potraviny) zbytocne obabravaju pocit hladu na ukor vyzivy.
To ovocie naozaj skus povarit, alebo sparit, aby sa zachovalo aj mnozstvo vitaminov.

dididi30
13. led 2009

ja som za odstavovanie zeleniny v surovom stave(ved ako inac 😀 😉 ) ale moj syn uprednostnuje vodicku, co ma tesi, lebo sladka voda ho len zasyti a nic mu neda, tak obycajna voda mu uhasi smad a moze pekne papuskat dalej 😉