Ženy pojďte si společně měnit recepty na cukroví 🙂

dilemma
2. pro 2011

Tak chtela bych tady zaridit diskuzi kde bychom si vymenily recepty na nejake osvedcene a hlavne moc dobre cukrovi🙂
Budu rada kdyz se pridate🙂

raza
9. pro 2011

ahoj. Tak ja teda prispejem ako prvá: Tento recept mám z časopisu. Neviem prečo,ale zapáčil sa mi a tak som ho vyskúšala. A naozaj nebanujem. Je síce drahší, ale rozhodne stojí za to. Vydrží až 3 týždne, takže sa určite nestane, že by ste vyhadzovali. No určite ho nejedzte skôr ako o tri dni. Musí sa nažiť, vtedy je úúúúžasný. Plánujem ho robiť aj teraz na Vianoce
😵 Medovník trochu inak
Cesto:
300g pr. cukru
1lyžička sódy
5lyžíc medu
3vajcia
400g hladkej múky
Krém1:
200g masla
1 skaramelizované salko
Krém 2:
1 skaramelizované salko
1 horká čokoláda (čím viac percentná, tým lepšie)
125g masla
Posyp:
1hrsť sekaných orechov
kakao, alebo granko
PRÍPRAVA
1. Suroviny na cesto dáme do misky a zmiešame varechou. Rozdelíme na tri časti. Každú rozotrieme v tenkej vrstve na plech vyloženým papierom na pečenie a dáme piecť do vyhriatej trúby. Pečieme krátko, ide to dosť rýchlo.
2. Krém 1 pripravíme vymiešaním masla so salkom. Natrieme na vychladnutý plát. Krém 2 pripravíme- rozpustíme nad parou čokoládu, dáme dole zo sporáka, primiešame salco a túto hmotu postupne zašlahávame do vyšľahaného masla. Natrieme na ďalší plát. trochu si odložíme na potretie vrchu. Priklopíme opatrne posledným korpusom. Ten natrieme zvyšným krémom a posypeme sekanými orechami a kakaom.
Medovník vydrží aj 3 týždne.