Žloutnutí po mrkvi. Syn ji má zakázanou. Co tedy vařit?

draga
10. říj 2007

Ahoj holky byli jsme na 8měsíční kontrole a mudra shledala, že náš Dalí má žlutý nos a dlaně od mrkve, a to jí jedl jen v příkmech samostatně jsem jí nedávala ani Kubíky apod.Máme teď zákaz dávat mrkev a červenou zeleninu (rajčata, paprika) prý až půl roku??? máte s tím některá taky zkušenost a prosím o radu co teda mimískům vařit, protože betakaroten je snad všude 😉

kacka79
10. říj 2007

jéé a já myslela že mrkvička je úplný základ tý dětský stravy??? No kdo se v tom má vyznat.. 😒

ria80
10. říj 2007

Myslim,ze zezloutnuti po mrkvi neni nic hroznyho,kdyz to prestanes davat,tak se to za par dnu ztrati.Podle me je pul roku zbytecne dlouho,ale to se domluv s doktorkou.Vzdyt je spousta jiny zeleninymty,urcite na neco prijdes.Betakaroten je v hodne vecech,ale neni ho tam tolik,abys to nemohla davat.
Betakarotenem se nejde predavkovat,prebytek se vylouci.

ria80
10. říj 2007

A kdyz uz nebude zlutej,tak podle me muzes dat i mrkev,ale asi min nez predtim. 😉

karotky
10. říj 2007

Drago..............dost se divím,že mudra nepátrala i po něčem jiném. 😅
To Dalíkovi nevzala ani krev?
Jinak bych mrkev nhradila kukřicí,pokud je Dalík na sladké,ale jinak je to jedno co s čím zkombinuješ.pokud vaříš zeleninku doma. 😉
Já experimentuju skoro pořád. 😀

draga
autor
10. říj 2007

ria díky já jsem pátrala a zjistila, že je betakaroten i v hrášku, brokolici apod 🙂) ale to mu vařit budu 😉 a navíc náš Dalíček je hodně světloučkej tak proto to tak bylo vidět, doktorka pravila půl roku a říkala to dost dramaticky 😲 ale přitom říkala, že to nic není

kartoky nepátrala protože on to fakt má z té mrkve 😎 Dalí na sladké moc není on ani tu mrkev moc nemusí ale měl jí prostě skoro denně v obědě 😲 😝

miriam77
10. říj 2007

Drago, žloutnutí dlaní po mrkvi u dětí je docela časté a není to nic dramatického, stačí ji jen na chvíli vysadit do zmiznutí zbarvení na dlaních a pak omezit přísun...A i kdyby ti lékařka vzala odběr krve, tak by tam nic patolog. nezjistila, takže by dítě zbytečně traumatizovala.Já jsem pediatr na MD, pokud ti to pomůže. 😉

draga
autor
10. říj 2007

miriam díky moc já jsem celkem v pohodě vím, že krev má v pořádku tu mu brala mimochodem nedávno, že se jí zdál moc světlej, ale měl jí prý výbornou takže on je vážně světlejší však byl jediný narozený bloňáček v porodnici 😀 ale myslela jsem si, že to tolik nevadí no holt jí na chvilku vysadíme ale připadá mi, že na půl roku je to až moc???