Zmrzlina pro děti, jak ji děláte?

nts
28. čer 2014

ahojte, chtěla bych mé dceři Karin udělat ovocnou zmrzlinu. nevím jestli múže i citrusové plody.mám to ovoce a všechny ingredience na zmrzlinu mixovat? jak děláte zmrzlinu pro děti vy? díky.

swellt
28. čer 2014

Ahoj... Uzasne dobra je zmrka,kdyz mas zmrazene ovoce,ktere zasypec mouckovym cukrem podle chuti a v mixeru umixujes spolu s jogurtem nebo smetanou.Zmrzka je raz dva hotova,nenarocna. 🙂

somalicats
28. čer 2014

@nts Jak je dcera stará? Já teda dělám zmrzlinu z ovoce ze zahrádky (jahody, rybíz, třešně, meruňky...), rozmixuju, rybíz propasíruju, aby v tom nebyla zrníčka, rozplním a zamrazím.

nts
autor
28. čer 2014

dceři jsou dva roky.

somalicats
28. čer 2014

@nts Tak to bych se už ani citrusů nebála, pokud teda nejste doma samej alergik.

nts
autor
28. čer 2014

né nejsme alergici na citrusy.

nts
autor
28. čer 2014

a co mám dělat když se mixér namáhá,t.j. těžce mixuje, namáhavě vrčí, zadrhává se a nechce poŕádne mixovat? díky

nts
autor
28. čer 2014

a co děláte vy když se Vám mixér namáhá ,těžce mixuje a nechce pořádně mixovat? díky.

somalicats
28. čer 2014

@nts Z čerstvých plodů by se zadrhávat neměl, pokud to dělá, tak buď nechat opravit, nebo pořídit novej... Pokud drhne u mixování zmraženého ovoce, tak mixovat po menších částech. Takhle se těžko radí, když člověk ten mixér nevidí, mixérů je tolik typů...

nts
autor
28. čer 2014

já mám stolní mixér ETA 0010.

somalicats
28. čer 2014

Odkaz na netu by nebyl? Nějak se mi ho nedaří najít a na googlení teď nemám čas. Jestli to je ruční mixér, tak s tím pochopitelně problém být může, pokud mixuješ větší množství, i když mně se nezadrhává ani ten ruční mixér, kterým mixuju mladší dceři příkrmy (https://www.mall.cz/rucni-slehace/bosch-mfq-4080). Jinak mám robot Philips, který i mixuje, odkaz na něj sem nedám, protože už se nevyrábí, a s ním taky trable nemám. Je potřeba koukat hlavně na výkon, ty laciné s nízkým výkonem holt často nezvládají...

nts
autor
28. čer 2014

ten stolní mixér se už nevyrábí.je to ETA 0010,má motorovou jednotku a dvě nádoby. a je oranžovej

somalicats
28. čer 2014

@nts Tak je otázka, jestli už není na čase ho vyměnit... Dneska ty roboty a mixéry nevydrží tolik, jako před dvaceti lety... Já musela pořídit nový robot po přestěhování se, protože mám moc málo místa v kuchyni a nevešel se mi sem ten starý. Šla jsem opět do Philipse, protože s touhle značkou mám dobré zkušenosti. A ty Bosche jsou taky dost výkonné, ten ruční mám kvůli mixování příkrmů, šlehání a dělám s ním i pomazánky, prostě všechno, čeho není tolik, abych kvůli tomu musela použít velký robot.

somalicats
28. čer 2014

@nts Ale teď si tak vybavuju, jestli je to ten starší typ ETY, tak ty mixéry měly dost nízkej výkon... To se ani nedivím, že to neutáhne...

nts
autor
28. čer 2014

jo je to starší typ. a často poruchovej

somalicats
28. čer 2014

@nts Tak ho vyhoď, jestli ho potřebuješ používat často. Dneska je na trhu na výběr x značek, x typů, vybere si asi každej... Já mám radši ty kombinované roboty, protože hodně používám i ta struhadla, jde hlavně o to, co od toho čekáš.

berenika39
28. čer 2014

@nts taky pošlu jeden odkaz. Dala jsem do google hledat "karin mixer" a už po několikáté se divím, proč pořad blbnes maminkami hlavu. Možná je to vtipné, ale třeba už to stačilo🙂 ?

http://nanicmama.sme.sk/varime-pecieme-zavarame...

Karin je na různých webech už skoro pět let .......

evaviki
28. čer 2014

@berenika39 kde ty na to chodis? 😀 😀

berenika39
28. čer 2014

@evaviki ja? Však je to tu třikrát do měsíce 🙂 o nic nejde, proste totaly mixed 😀 , ale spis mi vadí, ze se pak někdo snaží pomáhat a radit a ono nějak mimooooo

evaviki
28. čer 2014

@berenika39 fakt jo? 😀 ja to vidim prvy krat..

somalicats
28. čer 2014

@berenika39 hehe, tak to je dobrý... 😀. No jo, já tu zas tak často nejsem 🙂

berenika39
28. čer 2014

@evaviki mas rezervy 😀

somalicats
28. čer 2014

Jestli ona Karin nebude ve skutečnosti stoletej dědeček, kterýmu v 90 vypadaly zuby...

petrajurinova
28. čer 2014

@nts Jé Karin, mixování a mixér pradědečka Ferdinanda 😀 To už tu dlouho nebylo - skoro tři týdny 😀 😀 😀
A dotaz jestli mixovat suroviny na zmrzlinu, tak to už je dokonalá schíza - přečti si návod u receptu a dozvíš se to i bez pokládání otázek na několika fórech..

evaviki
28. čer 2014

@petrajurinova asi ma dotycna osoba uchylku na mixovani 😀 😀

lv
29. čer 2014

Mixovaci Karin

nts
autor
1. črc 2014

ahojte, dnes sem karin mixovala masové pyré a se mi pokazil mixér ,když sem ho zapla bzučel, ani po třesení a čekání jestli začne mixovat nebo ne, nezačal mixovat. poradíte mi nějaký tichý mixér,aby se karin nebála?děkuju.

soleilll
1. črc 2014

@nts Mixér stále zlobí? Jestli to nebude rukama...

aemmi
1. črc 2014

@nts to Karin ještě neumí kousat maso???
Karin se bojí mixéru, jo? To se divím, vzhledem k tomu, jak doma často mixujete 😀 😀 😀

nts
autor
1. črc 2014

no jo soleil zlobí tá ETA 0010. nevím jakej mixér mám koupit, kterej je nejtišší a nejlepší?