Zná někdo tento recept - rizoto v růžové omáčce

czdominika
14. bře 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo zná tento recept. Rizoto v růžové omáčce? Hledám ho po internetu a nemohu to najít měla jsem to 2x v jedné restauraci a chutnalo to neskutečně. Tak bych chtěla vědět jestli to někdo umí vařit. Děkuji. (Bylo tam rýže, vajíčko, hrášek, sýr)

makronka222
Autor odpověď smazal
Zobraz
makronka222
14. bře 2019

A myslis tim pravy rizoto nebo ceskou slichtu s aidamem? Jaka to byla restaurace - italska? Muze to by prave rizoto s cervenou repou, kdyz bylo ruzovy, jina surovina tu barvu neudela. Do ryze se prida i vino, maslo, parmasan, repa... to uz asi vyguglis

terulinkas
14. bře 2019

Už jsem se setkala s tak ochotnou restaurací, že mi nastínili i recept 🙂

czdominika
autor
14. bře 2019

Práveže tam červená řepa nebyla spíše mi to přišlo jako možná vino nebo kečup nevím ale nemohu najít ten recept na netu.. restaurace to spíš byla taková nijak obyčejná na nic nebyla zaměřena .... možná trošku italská🤔🤔🤔

sudylichozrout
14. bře 2019

@makronka222 ja se nechci dotknout zakladatelcina gastronomickeho citeni, ale presne se obavam tehoz. Ze to byla smakulada z ryze, kecupu a mrazene zeleniny, posypana eidamem tricitkou 😃 Aaachich 🙂
Zakladatelko, repu bys poznala, ma fakt takovou zemitou chut. Pravdepodobne slo o kecup ci protlak. Jedte by to mohlo byt ruzove od cerveneho vina, ale do rizota se dava bile... Tak nevim. Zkus si koupit pravou ryzi na rizoto, najdi nejaky pekny italsky recept a uvidis, co je rizoto 🙂

czdominika
autor
14. bře 2019

@sudylichozrout vařily jste to už někdy? nebo byste mi věděli napsat postup? ... to rizoto které jsem měla já a bylo ještě zapečené v troubě na vrchu bylo vajíčko na polovinu a mnoho sýru. Hlavn tu omáčku. Dakuji ☺️

kvmatonka
14. bře 2019

Něco na způsob srbského rizota? To se dělalo ve školním jídelnách. Jen tam tedy není vajíčko. Pravé italské risotto to se u nás v čr jen tak nevidí :D