Znáte recept na jídla z cukety?

lena27
9. črc 2007

začína sezóna cuket a neznám skoro žádné recepty.

dzanka3
11. pro 2008

prosim vas nacistenu cuketu mozem dat surovu do mraznicky??

titkovamiriam
11. pro 2008

samozrejme 🙂 ,ja tak mam a pouzivam na polievku ,privarok,placky.... 😀

dzanka3
11. pro 2008

dakujem titkovamiriam
ja to malemu chcem ......lebo ked hotovy prikr som zamrazila tak to po rozmrazeni nebolo dobre - take suche....
tak budem surovu zeleninu mrazit a potom ju varit...

titkovamiriam
11. pro 2008

aj prikrmi sa daju no nie dlho tak do 1m,napriklad ja mrkvu mrazim trosku naparenu-1min.i

ajlinka
17. pro 2008

ahojte ,ak chcete vediet ako najlepsie pripravit cuketu pre babatka...uz od 4 mesiacov...je to jednoduche...kremova polievocka ,ktoru takmer vsetky babatka miluju:jedenzemiak,2 mrkvy a jedna mensia a hlavne mlada cuketa....najlepsie biela....vsetko pokrajat a uvarit,nakoniec staci prepasyrovat ci rozmixovat,podavat samotne ci s mini-cestovinou,detskou krupicou,ci niecim podobnym....nakoniec staci pridat trocha parmezanu a lyzicku kvalitneho olivoveho oleja(dostat specialny pre deti,aj ked neviem,ci aj na slovensku)
pripadne postupne mozeme pridavat kusky kuracieho ci ineho maska....toto je tu v taliansku jedno zo zakladnych jedal pre babatka....dokonca 4 ci 5 mesacne....odporucaju to vsetci detsky lekari...

misicka455
23. pro 2008

Ahojky vyzkoušela jsem dneska ty cuketové livanečky od Ilci a bylo zo vyborné doporučuji 😉

anicka164
9. bře 2010

Ahoj,
myslíte, že cuketa může nadýmat? Mikuláš jí teď má poprvé a kroutí se snad jako nikdy ☹ Myslím, že já jsem nic nadýmavého sníst nemohla (aby se to dostalo do mlíka), nenapadá mě, čím jiným by to mohlo být...
Díky

daniz
17. bře 2010

Ahoj, skúšali ste cuketu uvarenú do mäkka, poliatu pochúťkovou smotanou v ktorej sa rozmieša soľ a trochu cesnaku? Alebo uvarenú posolenú cuketu posypať nasucho opraženou strúhankou a poliať roztop.maslom - skúste!

kacenka1135
28. bře 2010

já přidávám cuketu úplně do všeho, klidně i do bábovky, nebo je dobrý tatarák z cukety 🙂 už se těším, až nám na zahradě zase něco vyroste.

shaden
11. dub 2010

vcera som urobila tento kolac : Jablečné řezy s vynikající polevou!!!
pod tymto nazvom je na mmb.cz , akurat namiesto jablk som dala rozmixovane vnutro z cukiet, ktore mi zostalo po vydlabani , u nas ma celkom uspech, a ked nepoviete, ze tam cuketa je, tak to tazko niekto uhadne

shaden
11. dub 2010

na obed som urobila rychlovku ( teda ak mate vsetko potrebne po ruke) cibulu nakrajanu nadrobno som podusila na troche oleja, potom pridala cuketu (postruhanu na slzicky, ako ked struhate jablka) posolila, opeprila ,podusila . asi v polovici dusenia som pridala uvareny cicer, kt. mam v mraznicke, nech sa rozmrazi a prehreje spolu s cuketou. k tomu chlieb a zelene olivy. manzel si dal k tomu este stiplavu papriku, ja som to zajedala uz len uhorkou